Математичний урок – подорож Україною в 2 класі.
Тема уроку: закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Розв’язування задач на дiлення на вмiщення.Визначення часу за годинником.
Мета: Формувати розуміння відмінностей між задачами на ділення на на вміщення; закріпити вміння обчислювати вирази на множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; поповнювати словниковий запас учнів; стимулювати інтерес до вивчення математики, вміння працювати в групах, виховувати самостійність;виховувати патріотизм,любов до Батькiвщини.
Обладнання:підручник Н.Листопад «Математика» 2 клас, ілюстрований та роздавальний матеріал, цеглинки LEGO,карта України.
Тип уроку: комбінований,iнтегрований з предметом ядс.
Форма проведення: мандрівка потягом.
Освітні галузі: математика, природнича.
Хід уроку:
І. Вступна частина
1.Організація класу
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий, день!»
Вирушаємо у путь – нас цікаві речі ждуть!(слд.2)
2.Постановка проблемного питання.(сл.3)
Дiти,а щоб дiзнатися тему нашого урока,нам потрiбно виконати завдання.Вам потрiбно розв’язати приклади та знайти вiдповiдну букву.
15+5=20 18-9=9
28+4=32 16-6=10
75-9=66 43-5=38
100-32=68
|
32 |
10 |
20 |
68 |
66 |
9 |
38 |
|
К |
Н |
У |
А |
Р |
ї |
А |
-Чи здогадалися ви- яка тема урока?(сл.4)
Правильно.Ми сьогоднi будемо подорожувати Україною.(сл.5)
Наша славна Україна,
Наше щастя i наш рай,
Чи на свiтi є країна
Ще милiша за наш край?
3.Наш девiз уроку(сл.6)
3.Вправа « Очiкування»(сл.7)
-Що ви очікуєте від цієї подорожі ?
4. Мотивація навчальної діяльності.(сл.8)
Ми вирушаємо в подорож. За час подорожі ви потренуєтеся в обчисленні знань виразів , дізнаєтесь багато цікавої iнформацiї про Україну,уміння розв’язувати задачі.
А вирушимо ми на потязi,коли виконаємо завдання!
Увага! Увага! З першої платформи вирушає математичний потяг! Прокладіть йому колію.Обчисліть «ланцюжок» у квадратиках.
5.Уснi обчислення
6*2-2-4*3:2:3+7=10
6. Каліграфічна хвилинка.(сл.9)
Яке число отримали? Запишіть його каліграфічно
7.Математичний диктант.(с.10)
Добуток чисел 2 і 7
3 помножити на 8
На скільки число 30 менше від 35?
Скільки буде, якщо по 3 взяти 4 рази?
До частки чисел 18 і 2 додайте 7
-А зараз у нас взаємоперевiрка!Помiнялися зошитами i перевiряйте за зразком.(сл.11)
ІІ. Основна частина.(сл.12)
А починаємо ми свою подорож iз мальовничого мiста нашої областi.А скажiть менi,як називається наша область?Правильно-Одеса.А цiкавеньке дізнаємось пiсля виконання завдань.
1.Робота в парах(сл.12) https://wordwall.net/uk/resource/60631502
https://wordwall.net/uk/resource/28249521
https://wordwall.net/uk/resource/29378237
В Одесі обожнюють котів. Вся історія цього міста, ще починаючи з часів фортеці Хаджибей, пов’язана із цими милими пухнастиками. Їх дуже цінили, а якщо хтось вкрав чи образив кота, то повинен був сплатити штраф. Одеса – місто–порт, куди прибувало багато суден, на борту кожного знаходилися коти. Вони полювали на щурів та мишей.(сл.13)
Одеські коти співають – до, ре, мяу!(сл.14)
У центрі Одеси відкрили пам’ятник “котам, які співають”. Знаходиться на перетині вулиць Леонтовича та Пантелеймонівської. Автором цієї композиції у натуральну величину є одеський скульптор Тетяна Штикало. Вона пояснила, що тварини не ідеальні (в одного кота порвано вухо, в іншого – немає хвоста) навмисне, бо вона хотіла відтворити справжніх вуличних одеських котів.
На даху ніхто вже не спіймає крадія
На вулиці Буніна,16 на даху сидить кіт, який вкрав у хазяйки сосиски – назва “Хвостатий злодій”І ще багато інших. Якщо зацікавились, то коли будете в місті Одеса, обов’язково пройдіться по всім пам’яткам пухнастикам.
2.Фізкультхвилинка.(сл.15)
-Яка столиця України?(сл.16-18)
Визначнi мiсця Києва-Майдан Незалежності, Софіївський собор, Києво–Печерська лавра, Батьківщина- мати.
А також в Києвi є метрополiтен. Станція Арсенальна є найглибшою у світі. Щоб спуститися на глибину 105,5 м, необхідно скористатися двома ескалаторами. Міст Метро — один із мостів через Дніпро у Києві.
3.Математика самостійно.(сл.19-22)
-А зараз записуємо номер 670 i самостiйно розв’язуємо приклади.
Гаву не спіймай, роботу починай!
Перевiрка за допомогою цеглинок LEGO.
Вирази №670
4. Формування вмінь розв’язати задачі (с.112 – 113, № 673, №673).(сл.23-24)
Читаємо 2 рази задачу №673.
1)Аналіз задачі №673.
Про що йдеться в задачi?Скiльки кг мандаринiв розклали по пакетах?(15).По скiльки кг у кожний пакет?(по 3).Якою дією розв’яжемо задачу?(Дiленням)Запишiть.
Затишний карпатський водоспад. Низький, зате повноводний і мальовничий. Розташований на ріці Жонка, у мальовничій місцині. Довкола — буковий ліс, що поступово повзе на карпатські крутосхили, а ще — порослі мохом скелі, які подекуди, здається, тримає від падіння в прірву тільки туго сплетене коріння дерев.
ІІІ.Заключна частина.
Ну ось і ми повернулися!
Чи сподобалася вам наша подорож?
Оцініть свою роботу. Для цього на коло вибору причепiть прищiпку на вiдповiдне слово.
1.Пояснення домашнього завдання.(с.112 ,№676,№677 або с.в тренажерi)(сл.28)
2.Пiдсумок уроку.Рефлексiя.Вправа «Смайлик».(сл.29)

«Діамант»
Учні по черзі висловлюються про урок – те що на їхню думку, було найбільш цікавим і корисним, - за допомогою слів: «Справжній діамант уроку сьогодні – це…»
1