Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Алгоритми пошуку елементів табличних величин

Про матеріал
Для виконання програм пошуку заданого елемента можна використати цикл while та виконати такі дії: 1. Уводять спеціальну логічну величину – прапорець, призначення якої полягає в тому, що її значення зберігатиме результат наявності чи відсутності такої величини в таблиці. Початкове значення цієї величини – false, яке означає, що шукане значення поки що не траплялося у масиві. 2. Переглядають усі елементи табличної величини, починаючи з першого, доти, доки не буде переглянуто всі елементи або знайдено елемент із потрібним значенням. 3. Якщо елемент знайдено, то змінюють значення прапорця на true та переривають виконання циклу. Для переривання виконання циклу використовують команду break. 4. Здійснюють виведення результату залежно від значення прапорця. Якщо потрібно не просто визначити, а його номер у масиві чи списку даних, то вводять змінну flag, для фіксування такого номера. Початкове значення flag присвоюємо 0.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 2

Програмування. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 3

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 4

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Ти дізнаєшся:

Номер слайду 5

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Алгоритми пошуку елементів табличних величин

Номер слайду 6

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Пригадайте: Команди повторення та розгалуження мовою програмування Pascal. Команду переривання циклу мовою програмування Pascal. Як описати складені умови мовою програмування Pascal?Як описати операції ділення націло мовою програмування Pascal?

Номер слайду 7

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Табличні величини. Табличні величини Пошук заданого елемента. Для виконання програм пошуку заданого елемента можна використати цикл while та виконати такі дії: Уводять спеціальну логічну величину – прапорець, призначення якої полягає в тому, що її значення зберігатиме результат наявності чи відсутності такої величини в таблиці. Початкове значення цієї величини – false, яке означає, що шукане значення поки що не траплялося у масиві. Переглядають усі елементи табличної величини, починаючи з першого, доти, доки не буде переглянуто всі елементи або знайдено елемент із потрібним значенням. Якщо елемент знайдено, то змінюють значення прапорця на true та переривають виконання циклу. Для переривання виконання циклу використовують команду break. Здійснюють виведення результату залежно від значення прапорця. Якщо потрібно не просто визначити, а його номер у масиві чи списку даних, то вводять змінну flag, для фіксування такого номера. Початкове значення flag присвоюємо 0.

Номер слайду 8

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Табличні величини. Табличні величини Пошук елемента з найбільшим або найменшим значенням. Алгоритм: Прочитаємо з пам’яті перший елемент таблиці. Запам’ятаємо його як максимальне – надамо його значення величині max. Прочитаємо другий елемент таблиці. Його значення більше за max, тому «забудемо» про попереднє значення й запам’ятаємо його значення. Прочитаємо наступний елемент таблиці. Якщо значення менше за max, тому можна приступати до наступного кроку без зміни значення max. По завершенню циклу змінна max зберігатиме максимальне значення в усьому масиві

Номер слайду 9

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Домашнє завдання. Вивчити § 18 п.18.1-18.2 Опрацювати всі запитання і завдання з рубрик Заповнити словничок Алгоритми пошуку заданого елемента, найбільшого або найменшого значення табличної величини. Створіть проект Спортивні результати

Номер слайду 10

Розгадай. Анаграму. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк

Номер слайду 11

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Розгадай ПОШУКШКПОУ

Номер слайду 12

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Вправа 1 . Пошук номера елемента. Створіть проект Номер елемента, у якому здійснюють пошук номера елемента лінійної таблиці з 10 цілих чисел, значення якого дорівнює її першому елементу.

Номер слайду 13

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Вправа 2 . Різниця між найбільшим і найменшим. Створіть проект Випробовування, у якому знаходять різницю між найбільшим і найменшим елементом лінійної таблиці з 10 дійсних чисел, які набувають значення від 5 до 10 випадково

Номер слайду 14

Робота з комп'ютером. Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Завдання 1. Працюємо самостійно. У вибраному середовищі програмування створіть проект Спортивні результати, у якому за поданою таблицею випробувань на тренуванні зі стрибків у довжину знаходять номер першої спроби, яка повторює контрольний результат.

Номер слайду 15

Чашук О. Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк. Працюємо за комп’ютером

zip
Додано
22 листопада 2020
Переглядів
1596
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку