Аналіз уроку
Вчитель: Максимюк А.К.
І. Загальні відомості про урок
Дата проведенння |
Клас |
Предмет |
Кількість учнів |
Відсоток присутніх учнів |
|
за списком |
присутніх |
||||
26.11.2018 |
9 |
Географія |
7 |
7 |
100 % |
Тема уроку: |
Сільське господарство України Землезабезпеченість. Структура сільськогосподарських угідь в Україні. Розміщення в Україні виробництва зернових і технічних культур, картоплярства, овочівництва, баштанництва, виноградарства. Розвиток кормової бази тваринництва. |
||||
Мета уроку: |
Знаннєвий компонент: ознайомити учнів з особливостями структури сільськогосподарських земель України, географією основних виробництв рослинництва Діяльнісний компонент:удосконалити навички роботи з картами, визначати місце України на світових ринках сільськогосподарської продукції; розвивати в учнів уміння аналізувати статистичні дані, дані діаграм, працювати з картою; Ціннісний компонент: виховувати почуття господарського ставлення до землі, екологічну грамотність. |
||||
Основні поняття: |
структура сільськогосподарських угідь, географія рослинництва. |
||||
Обладнання й матеріали: |
підручник географії, «Фізична карта України», атлас. |
||||
Тип уроку: |
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК |
||||
Мета відвідування: |
Вивчення стану викладання предмета. Форми роботи вчителя над розвитком умінь і навичок учнів щодо інтелектуальної роботи. |
ІІ. Спостереження за ходом уроку.
Етапи уроку |
Примітка |
1. Організаційний момент |
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
|
2. Актуалізація опорних знань |
Фронтальна бесіда за питаннями. |
3. Мотивація навчальної діяльності
|
Повідомлення теми уроку. Формулювання разом з учнями мети й завдань уроку.
Землеробські традиції, що виникли на території України, — одні із найдавніших на Землі. Найкращі світові ресурси чорноземів зосереджені в нашій державі. Знання про розвиток рослинництва від найдавніших часів і про його сьогоднішній стан є важливими, оскільки Україна і надалі залишається світовим лідером у виробництві зернових та окремих технічних культур. |
4. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК |
1. Сільське господарство України. Опрацювати текст підручника Ознайомитися із часткою сільського господарства у ВВП України, співвідношенням рослинництва й тваринництва, порівняти ці дані із даними високорозвинених країн. 2. Структура сільськогосподарських угідь в Україні. Опрацювати діаграму (с. 45, §11). Зробити висновки. 3. Розміщення в Україні виробництва зернових і технічних культур, картоплярства, овочівництва, баштанництва, виноградарства. Робота в групах. На основі роботи з картами скласти характеристику особливостей вегетації культурних рослин, стану ґрунтів, потреб у кількості поживних речовин та їх поширення відповідно до кліматичних умов. |
5. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ
|
Опрацювання запитань рубрики «Закріплюємо знання» (с. 48, §11).
|
6. Підведення підсумків уроку Д\З. |
1) Опрацювати матеріал підручника (§12). 2) Користуючись додатковою літературою або джерелами мережі Інтернет, напишіть стисле повідомлення про ріпак або сою: осередки їх походження, райони вирощування в Україні, господарське використання. |
ІІІ.ВИСНОВКИ:
№ |
Питання |
Ні |
Частково |
Так |
1 |
Готовність учнів до сприйняття матеріалу уроку. |
|
|
+ |
2 |
Оптимальність змісту інформації (глибина, логічність, дохідливість). |
|
|
+ |
3 |
Науковий рівень викладання, вибір найбільш ефективних методів і форм роботи. |
|
|
+ |
4 |
Обладнання уроку (демонстрування натуральних об'єктів, проведення дослідів). |
|
|
+ |
5 |
Комплексне пізнання учнями природи і суспільства. |
|
|
+ |
6 |
Реалізація пізнавальних можливостей матеріалу. |
|
|
+ |
7 |
Залучення учнів до самостійного пошуку знань. |
|
|
+ |
8 |
Знайомство з новим матеріалом у порівняльному плані. |
|
|
+ |
9 |
Використання матеріалу місцевої природи. |
|
|
+ |
10 |
Ознайомлення з природоохоронною роботою. |
|
|
+ |
11 |
Уміння спостерігати за змінами в природі, вести календар природи. |
|
|
+ |
12 |
Сформованість навичок самостійної роботи учнів. |
|
+ |
|
13 |
Характер і обсяг домашнього завдання, готовність учнів до його виконання. |
|
|
+ |
14 |
Відповідність рівня сформованості знань, умінь і навичок учнів програмовим вимогам. |
|
+ |
|
15 |
Формування загально навчальних умінь і навичок. |
|
+ |
|
16 |
Відповідність структури уроку його типу та меті. |
|
|
+ |
17 |
Раціональність розподілу й використання навчального часу. |
|
|
+ |
18 |
Педагогічно виправлений контроль та облік знань, умінь і навичок. Об'єктивність оцінювання. |
|
|
+ |
Оцінки:
Андрійчук С. – 4;
Гуцул Т. – 10;
Данилюк Б. – 6;
Попіль В. – 8;
Романюк Д. – 7;
Романюк С. -7;
Теслицька І. – 9;
Урок проведено на високому методичному рівні.
Учні мали можливість:
• Сформувати та розвинути вміння аналізувати.
• Сформувати та розвинути вміння здійснювати синтез.
• Сформувати та розвинути вміння здійснювати узагальнення, класифікацію, абстрагування.
• Сформувати та розвинути вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.
• Сформувати та розвинути вміння здійснювати перенесення дій з однієї галузі знань на іншу.
• Сформувати та розвинути вміння здійснювати прогнозування та планування своїх дій.
• Виробити вміння виокремлювати головне у прочитаному.
• Виробити вміння складати план прочитаного.
• Розвивати спостережливість.
• Розвивати культуру усного та писемного мовлення.
• Виробити вміння застосовувати індуктивний метод пізнання дійсності.
• Сформувати вміння застосовувати дедуктивний метод пізнання дійсності.
• Виробити вміння логічного мислення.
• Виробити вміння діалектичного мислення.
• Розвивати спеціальні здібності (інтелектуальні ).
• Розвинути образну та смислову пам'ять.
ІУ. ПРОПОЗИЦІЇ:
Ознайомлена: А.К. Максимюк
26.11.2018р.