Аналіз уроку
Вчитель: Данилюк С.І.
І.Загальні відомості про урок
Дата проведення |
Клас |
Предмет |
Кількість учнів |
Відсоток присутніх учнів |
|
за списком |
присутніх |
||||
21.11.2018
|
7 |
Хімія |
4 |
4 |
100 |
Тема : |
Фізичні та хімічні властивості речовин. |
||||
Цілі уроку: |
• Узагальнити й поглибити знання учнів про властивості речовин з попередніх курсів «Природознавство» і «Фізика»; |
||||
Методи і методичні прийоми: |
• словесний (бесіда, розповідь, робота з підручником, опорними схемами, складання опорного конспекту), |
||||
Обладнання: |
• опорні схеми, схема опорного конспекту, • набір для проведення лабораторного досліду №2. |
||||
Базові поняття та терміни: |
властивості речовин, хімічні властивості, фізичні властивості, спостереження, гіпотеза, експеримент, закон, теорія. |
||||
Тип уроку: |
комбінований |
||||
Мета відвідування уроку: |
класно-узагальнюючий контроль. Єдність вимог. Наступність у навчально-виховній роботі з учнями |
ІІ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ХОДОМ УРОКУ:
Хід уроку |
Примітка |
I. Організаційний момент. |
Ситуація успіху. Психологічний настрій. |
ІІ. Перевірка домашнього завдання. |
Перевірка виконання домашнього завдання індивідуально (вчитель пропонує двом учням здати зошити вкінці уроку для перевірки домашнього завдання) |
ІІІ. Опитування попереднього матеріалу. |
Завдання класу: написати символи хімічних елементів, що зустрічаються у тексті. (Кожна правильна відповідь – 0,25 бала) .
Завдання класу: позначити відповіді – «ф», якщо йдеться про фізичне явище; «х», якщо йдеться про хімічне явище. (Кожна правильна відповідь – 1 бала). ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА |
ІV. Мотивація навчальної діяльності. |
Оголошення теми та мети уроку |
V. Вивчення нового матеріалу. |
1. Властивості речовин. 1. Які властивості ми називаємо фізичними?
2. Які властивості ми називаємо хімічними? 4. Наведіть приклади? |
Фізкультхвилинка |
«РОЗГАДАЙТЕ МЕТАГРАМИ»
|
|
Визначити фізичні властивості конкретних речовин та спробувати їх описати, виконавши лабораторний дослід № 2 Пров Інструктаж з техніки безпеки. |
VІІ. Домашнє завдання
|
Опрацювати матеріал підручника § 13, конспекту уроку. |
ІІІ.ВИСНОВКИ:
ПИТАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЮ:
1. Організація роботи учнів:
а) перевірка готовності до уроку та домашнього завдання;
б) постановка мети та завдань уроку;
в) темп роботи та його відповідність вікові учнів;
г) раціональність використання часу на уроці;
ґ) підбиття підсумків уроку, оцінка діяльності учнів;
д) інструктаж щодо виконання домашнього завдання;
е) різноманітність форм організації роботи учнів та їх доцільність;
є) формування загальнонавчальних та спеціальних компетентностей учнів на уроці.
2. Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроці:
а) постановка проблеми;
б) наявність порівнянь, аналізу та узагальнення;
в) наявність і результативність індивідуальної роботи з учнями;
г) характер самостійних завдань для учнів;
ґ) результативність використання ТЗН та наочності для активізації знань учнів;
д) різноманітність прийомів стимулювання активності учнів та їх ефективність.
3. Виховна спрямованість уроку:
а) формування громадянських якостей відповідно до програми;
б) виховна роль учителя на уроці;
в) єдність та наступність вимог і впливів.
Змістовний компонент уроку: зміст і обсяг використаного матеріалу відповідає темі уроку. Базові поняття, уміння і навички у учнів сформовані. Використання практичних видів роботи виявилися доцільними та ефективними.
Розвиваючий компонент уроку: Під час уроку учні розвивали вміння поєднувати теорію і практику, користуватися хімічним обладнанням, реактивами, інструктивною карткою, оформляти результати дослідів і робити висновки.
Мотиваційний елемент уроку: Учитель показував вагомість теми уроку, спонукав до зацікавленості шляхом поєднання теорії з повсякденним життям. Емоційний фон та темпоритм відповідав віковим особливостям учнів 9 класу.
Виховний характер уроку: Правильна організація уроку і розподіл часу самодисциплінували учнів. Зміст уроку подавався враховуючи виховну мету.
Контроль та оцінювання знань, умінь і навичок учнів: Відбувався шляхом спостереження за виконанням учнями дослідних завдань. Остаточне оцінювання за оформленими практичними роботами.
Організаційна чіткість уроку: Класна кімната та учні готові до уроку, кожен етап уроку мав логічну завершеність. Види діяльності і час використані методично правильно.
Оцінка діяльності учителя на уроці: Володіє фактичним матеріалом з хімії, вміє грамотно і науково викласти цей матеріал, володіє методикою формування хімічних понять та методикою ведення уроку, дотримується педагогічного такту та етики.
Загальна оцінка уроку: 8 балів.
ПРОПОЗИЦІЇ:
1. Формувати в учнів позитивне ставлення до навчання та потребу в отриманні знань.
2. Розвивати конкретні здібності кожної дитини .
3. Проводитися з використанням сучасних технічних засобів (найкраще для цього підходить комп'ютер).
4. Формувати в учнів самостійність, активність, творчу ініціативу.
5. Формувати в учнів вміння самостійно навчатися, здобувати й поглиблювати свої знання та творчо застосовувати їх на практиці.
Ознайомлена:_______________С.І.Данилюк
21.11.2018 р.