Англія в ХІ–ХV ст. Всесвітня історія.

Про матеріал
Матервал в презентації представляє: уявлення про розвиток Англії у період Середньовіччя; розповідає про реформи ГенріхаІІ Плантагенета; розповідає про процес формування в Англії станової монархії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Англія в ХІ–ХV ст.

Номер слайду 2

Мета: мати уявлення про розвиток Англії у період Середньовіччя;  розповідати про реформи Генріха II Плантагенета;  знати про процес формування в Англії станової монархії, формувати повагу у школярів до боротьби англійського народу за свою незалежність. 

Номер слайду 3

Очікувані результати: Після уроку учні зможуть:• матимуть уявлення про розвиток Англії у період Середньовіччя; • розповідатимуть про реформи Генріха II Плантагенета; • знатимуть про процес формування в Англії станової монархії. 

Номер слайду 4

План: Хто такий Вільгельм Завойовник. Як правив Генрі ІІ Плантагенет. Яку війну називають Війною троянд.

Номер слайду 5

 Хто такий Вільгельм Завойовник Англія першою зазнала руйнівних нападів вікінгів. Перший такий напад датується 793 роком. У другій половині ІХ ст. герцогство Нормандія вступило в боротьбу за англійську корону. Скориставшись смертю короля Англії, герцог Нормандії Вільгельм заявив про свої претензії на англійський престол.  Восени 1066 р. долю Англії та її короля Гарольда було вирішено в битві біля Гастінгса.

Номер слайду 6

Після поразки Гарольда під Гастінгсом Лондон здався на милість переможцям. А нормандський герцог став королем Англії й увійшов в історію як Вільгельм I Завойовник (1066-1087).

Номер слайду 7

Нормандське завоювання знаменувало новий етап в розвитку Англії. Насамперед нормандська верхівка розмовляла французькою, а місцеве населення — давньоанглійською, тож завойовники та переможені не розуміли й ненавиділи одне одного. Територію країни було поділено на дрібні графства, землі в яких роздавали воїнам. Вільгельм наказав провести перепис населення, щоб уточнити кількість своїх підданих і розмір їхнього майна, яке обкладалося податком. Призначені королем переписувачі вимагали, щоб місцеві жителі говорили їм тільки правду, як на Страшному суді, тому матеріали перепису дістали назву «Книга Страшного суду».

Номер слайду 8

Як правив Генрі ІІ Плантагенет У другій половині ХІІ ст. англійський престол обіймав Генрі ІІ Плантагенет (1154-1189). Генрі був талановитим правителем, мав чудову пам'ять і володів шістьма мовами, утім, не знав англійської. Водночас був невибагливим, нехтував зручностями та виявляв неабияку енергію та працьовитість.

Номер слайду 9

Для зміцнення влади Генрі запровадив важливі реформи. Військова — полягала в частковому або навіть повному звільненні феодалів від військової служби. Натомість із них утримували спеціальний податок — «щитові гроші», на які король наймав армію, підпорядковану тільки йому. Судова реформа полягала в тому, що відтепер кожна вільна людина могла за певну платню перенести розгляд своєї справи із суду феодала до суду короля. Розслідування в королівському суді проводили 12 місцевих жителів, які присягали на Біблії в тому, що чесно вестимуть справу. Відтак цей суд назвали судом присяжних.

Номер слайду 10

Так в Англії поступово складалося загальне право — єдині для всієї країни закони. А вже у другій половині ХІІІ ст. Англія пережила війну між прихильниками обмеження влади короля та військами монарха. Армія баронів, містян і рицарів під проводом графа Симона де Монфора здобула перемогу над військом короля. У 1265 р. Монфор, аби мати підтримку населення, уперше скликав парламент.

Номер слайду 11

Словник. Суд присяжних — суд, у якому беруть участь присяжні засідателі — люди, котрі на певний час залучаються до участі в розгляді судових справ. Парламент — найвища представницька, здебільшого виборна державна установа, законодавчий орган ряду держав.

Номер слайду 12

Яку війну називають Війною троянд Поразка в Столітній війні викликала політичну кризу династії Ланкастерів, що прийшла до влади 1399 р. До Англії повернулися тисячі розчарованих людей, для яких війна була справою їхнього життя. Незабаром почалася кровопролитна боротьба за владу, яку вели два впливові феодальні роди Ланкастерів та Йорків. За родовими емблемами суперників ця війна дістала назву Війни Червоної і Білої троянд (1455-1486). 

Номер слайду 13

Проте ані Ланкастери, ані Йорки у цій війні не перемогли. Перемогу здобув Генрі VII Тюдор, далекий родич Ланкастерів. Одружившись із представницею династії Йорків, Генрі VII замирився з їхніми прибічниками та поєднав у своєму гербі обидві троянди — червону і білу. Оскільки у війні загинуло багато знатних родів, Генрі VII ввів до парламенту особисто відданих йому людей. Так до влади прийшла нова династія Тюдорів, яка правила Англією до початку XVII ст.

pptx
Додано
16 лютого
Переглядів
190
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку