Конспект уроку 9 клас
Тема:
підготувала учителька
Хорішківської загальноосвітньої
школи І – ІІІ ступенів
імені М. В. Острогоградського
С. М. Гладка
Мета:
Обладнання: підручник, зошит, м/м проектор, м/м презентація, ватмани, фарби олівці.
Тип уроку : урок засвоєння нових знань, практичних умінь і навичок.
Форм уроку : захист міні – проектів.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Інтерактивна вправа « Плейкаст на папері»
Клас ділиться на дві групи : імпресіоністи і постімпресіоністи.
Кожна група має представити свій плейкаст відповідного жанру.
Епіграф
«Смаки людей з часом неминуче змінюються, і те, що одному поколінню видається придатним тільки на звалище, наступному стане здаватися антикварною цінністю».
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. Зосередження учнів на завданнях, які перед ними будуть поставлені під час уроку.
Авангардизм (франц. avant-garde ‒ передова охорона) ‒ напрям у літературі XX століття, пов'язаний із руйнуванням традиційних форм і канонів.
До авангардистських стильових течій відносять футуризм, експресіонізм, конструктивізм, дадаїзм, сюрреалізм, імажинізм, абстракціонізм, кубізм.
Попередниками авангардизму є пізній Ренесанс і романтизм.
Із пізнім Ренесансом авангард зближує соціальний і мистецький утопізм, з романтизмом ‒ суб'єктивізм, агностицизм, заглибленість в ірраціональне, динамізм, фрагментарність, націленість на майбутнє, розуміння інтуїції як основного творчого джерела, критичне ставлення до раціонального світосприйняття, опозиція до світогляду Просвітництва.
З модернізмом авангард пов'язує неприйняття реалізму.
Для модернізму характерне вибірково критичне ставлення до традицій, авангард ‒ в опозиції до минулого.
І група «Творчість Пабло Пікассо»
ІІ група «Творчість Олександра Архипенка»
ІІІ група «Творчість Умберто Боччоні»
ІV група «Творчість Олександра Богомазова».
Учні діляться враженнями, висловлюють емоції від почутого та побаченого.
Сторінка 61. Виписати основні терміни що стосуються даної теми.
5. Практична робота
Робота з ілюстраціями:
ІV. Закріплення матеріалу.
|
У Лондоні картина уродженця Харківщини Давида Бурлюка „В церкві” (1922) у стилі кубізм, була продана за 650 тисяч доларів США, і це при тому, що стартова ціна складала лише 160 тис, а кілька його робіт, що продавалися раніше на інших торгах, коштували в десятки разів дешевше. |
V. Підсумок уроку. Рефлексія
Продовжте речення:
«Авангардизм для мене ‒ це…»
VІ. Завдання додому
1. Поцікавтеся поетичною і художньою творчістю українських футуристів
Д. Бурлюка, М. Семенката ін.
2. Переглянь одноактний балет Е. Саті «Парад» в інтернет-джерелах.
3. Художня творчість: Створити портрет однокласника в авангардному стилі.
На титульному аркуші: «Ранок після грози», Казимир Малевич. Кубізм, 1913