Тема: Автоматизоване створення змісту та покажчиків у текстовому документі
Мета:
Очікувані результати: учень знає, що таке зміст та предметний покажчик, має уявлення про структуру документа; учень вміє використовувати стилі для форматування документа, вміє створювати зміст та предметний покажчик; учень розуміє необхідність дотримання вимог до стильового оформлення й структурування текстового документа.
Тип уроку: комбінований
Обладнання та наочність: комп’ютер з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Microsoft Word, браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Добрий день! Вітаю вас на уроці інформатики, сподіваюся ви готові до уроку.
Генрі Форд сказав: «Зібратися разом — це початок, залишатися разом — це прогрес, працювати разом — це успіх».
Ми зібралися разом це вже початок, для досягнення прогресу нам потрібно триматися разом цілий урок і якщо ми будемо працювати разом ми досягнемо успіху!
Відреагуйте в чаті «+», щоб засвідчити свою присутність і готовність досягнути успіху.
На домашнє завдання ви повинні були виконати або пройти тести. Я закрила доступ до тестів і включила роботу над помилками, після уроку зможете переглянути помилки, які ви допустили та побачити правильні відповіді.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Перш ніж перейти до вивчення нової теми пригадаємо, що ви пам’ятаєте з минулих уроків.
Вправа «Продовжте речення»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та цілепокладання
Хмара слів
Учні розглядають зображення і шукають поняття про які не говорили на попередніх уроках.
Відповіді учнів: зміст та предметний покажчик
Так, сьогодні ми з вами поговоримо про дуже важливі елементи редагування багатосторінкового документу – це автозміст та предметний покажчик.
Отже, записуємо тему сьогоднішнього уроку Автоматизоване створення змісту та покажчиків у текстовому документі.
Запитання до учнів: Що ми сьогодні повинні навчитися? Відповіді учнів
Уточнення мети уроку: навчитися створювати зміст та предметний покажчик у текстовому документі, пригадати, як застосовувати стилі форматування.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.1.Створення змісту
Зміст документа це перелік назв структурних частин документа із зазначенням номерів відповідних сторінок. Зміст розміщують переважно на початку документа або в кінці.
Завдання для учнів: Знайдіть в підручнику «Інформатика» на якій сторінці знаходиться зміст.
Відповіді учнів: ст. 222-223
Вчитель демонструє зміст за допомогою демонстрації екрана
Зміст можна створити автоматично, якщо до заголовків документа застосовано стандартні стилі Заголовок 1, Заголовок 2 тощо або стилі, створені користувачем на основі стилів відповідних рівнів.
Запитання до учнів: На якій вкладці знаходять стилі форматування?
Відповіді учнів: Основне
Алгоритм створення змісту:
Демонстрація робочого столу вчителя
Вчитель демонструє алгоритм створення автоматичного змісту в документі, а також розглядає вікно налаштування змісту.
Створення змісту дозволяє швидко переміщуватися по документу, знаходити потрібні структурні частини – розділи, пункти. Для цього слід у змісті вибрати потрібний заголовок та натиснути клавішу CTRL.
Для оновлення змісту виконують команду Посилання / Зміст / Оновити таблицю
Вправи для очей
Учні виконують електронну гімнастику для очей переглядаючи відеоролик https://cutt.ly/OMhgxQ4
1.2.Створення предметного покажчика
Завдання для учнів: Знайдіть у вашому підручнику, що таке інтерпретатор
Відповіді учнів: мабуть ні
Відповіді учнів: Інтерпретатор це програма яка зчитує вихідний код програми по одній команді
Відповіді учнів: так
Предметний покажчик це алфавітний список термінів, які використані в документі із зазначенням номерів сторінок, де вони трапляються.
Вчитель демонструє предметний покажчик в підручнику інформатика автора Ривкінд Й.Я.
Створення предметного покажчика виконується у два етапи: спочатку потрібно виділити всі терміни, які слід помістити в покажчик, потіи встановити покажчик у документ. Розглянемо детальніше:
І етап: виділення елементів покажчика:
ІІ етап: вставлення покажчика в документ:
Перед і після покажчика в документі буде встановлено розрив розділу
Запитання до учнів: Як подивитися, де встановлений розрив розділу?
Відповіді учнів: ввімкнути приховані символи
Демонстрація екрану робочого стола вчителя
Продемонструвати учням на прикладі створення предметного покажчика, його оновлення та видалення.
V. Закріплення вивченого матеріалу
Виконання інтерактивних вправ
Вчитель із учнями розпочинають разом виконують вправу, учні самостійно завершують та скидають скріншот виконаної вправи у чат https://learningapps.org/watch?v=poxns2pbt22
Оцінювання: за виконану вправу 1б
Учні самостійно виконують вправу та надсилають результат у чат
https://learningapps.org/watch?v=py35jcauj22
Оцінювання: перших 3 учні отримують 1 б за оперативність і кожен хто надішле виконану вправу 1 б
VI. Підсумок уроку
Запитання до класу
VII. Домашнє завдання
Опрацювати ст. 71-74 у підручнику
Впр. 4 ст. 75
*впр 3 ст.75
Оцінювання:
інтерактивні вправи - 3 б, впр. 4 - 6 б , впр. 3 - 2 б
VIII. Рефлексія
Намалюте смайлик, що відповідаю настрою та розуміння теми уроку
1