Азовське море. Особливості Азовського моря. Рослинний і тваринний світ
Номер слайду 2
Азовське море – одне з найменших у світі. Воно менше від Чорного моря в 10 разів. Море мілководне. Найглибша глибина – 14 м. через Керченську протоку і Чорне море. Азовське море сполучається зі Світовим океаном. Солоність води набагато нижча, ніж у Чорному морі. Крім прісної води, річки несуть поживні речовини. Азовське море. Чорне морер. Кубаньр. Дон. Солоність води в Азовському морі набагато нижча ніж у Чорному морі. Це також спричинено його невеликою глибиною і великим припливом прісної води з річок Дон і Кубань. Але окрім прісної води, річки несуть і велику кількість поживних речовин.
Номер слайду 3
Невелика глибина Азовського моря сприяє швидкому прогріванню його вод. Узимку їх температура рідко падає нижче 0 С,А в літку вона піднімається до 28 С, місцями майже 32 С.
Номер слайду 4
Найбільші острови Азовського моря. Бирючий острів Острів Черепаха(штучного походження)Острови Піщані
Номер слайду 5
Головна і найцікавіша особливість Азовського моря є велика кількість кіс
Номер слайду 6
Коси складаються з піску і гальки, що нагромаджуються під час переміщення їх течією вздовж берегів.
Номер слайду 7
Рослинний світ. В Азовському морі ростуть:водні квіткові рослини, червоні й зелені водорості.
Номер слайду 8
Тваринний світ Азовського моря. Судак. Хамса. Тюлька. Осетер. Севрюга. Білуга
Номер слайду 9
Оселедець. Камбала. Кефаль. Тваринний світ Чорного моря. Бичок. Колючка триголкова. Пеленгас
Номер слайду 10
- З дна Азовського моря видобувають нафту і природний газ.- Грязь солоного озера Сиваш використовують З лікувальною метою.
Номер слайду 11
Якщо купатися в Азовському морі вночі, то у прибережної зони можна помітити світіння, мерехтіння в воді. Це мерехтіння вогників викликає планктон, який живе ближче до берега. Цікаві фати Азовського моря. Азовське море називають ще моллюсковим морем через величезну кількість молюсків, які мешкають в ньому. У водах Азовського моря дуже мало солі. Через це воно дуже швидко замерзає. У менш солоних областях Азовського моря мешкають прісноводні риби, наприклад, щука і карась. Стародавні греки не вважали Азов морем, вони називали його Меотійське озеро.
Номер слайду 12
В 1998 році створено Казантипський природний заповідник . Тут є тварини і рослини, що занесенідо Червоної книги України. Рідкісний тюльпан Шренка