БАГАТСТВА ВОД СВІТОВОГО ОКЕАНУ

Про матеріал
- ознайомити з біологічними, мінеральними та енергетичними багатствами океану; - розвиватипрактичніуміннявизначати за картами атласа родовищамінеральнихресурсів і представниківорганічногосвіту; - сприятирозуміннюнаслідківгосподарськоїдіяльностілюдини у зв’язку з використанням
Перегляд файлу

БАГАТСТВА ВОД СВІТОВОГО ОКЕАНУ

Мета:

-  ознайомити з біологічними, мінеральними та енергетичними

багатствами океану;

  •  розвивати практичні уміння визначати за картами атласа

родовища мінеральних ресурсів і представників органічного світу;

  • сприяти розумінню наслідків господарської діяльності людини у зв’язку з використанням

ресурсів Океану.

Обладнання: атласи, підручники, настінна карта півкуль, зображення (фотографії, відеофрагменти) життя в Океані, презентації, роздатковий матеріал (QR-коди)

Основні поняття: Світовий океан, материковий шельф, материкова мілина, корисні копалини, планктон, нектон, бентос.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

1. Географічна розминка (робота з картою)

Учитель (учень) показує на настінній карті та називає (правильно або неправильно) географічні об’єкти. Учні повинні висловити згоду чи незгоду стосовно названих об’єктів.

Біскайська протока, Чорне озеро, Керченська печера,   

Материк Африка ,Індійський ла-манш, протока Дрейка,Берінґое море, село

Червоне, Бенґальська затока, півострів Антарктида.

2. Закінчіть речення

• Головною причиною виникнення течій в океані є... (постійні вітри).

• Найпомітніші зміни рівня води під час припливів і відпливів спостерігаються у... (вузьких затоках, гирлах річок).

• Відстань між двома сусідніми гребенями хвилі називають... (довжиною

хвилі).

• Пристрій для занурення на невеликі глибини називається... (аквалангом).

3. Проблемні питання

• Чому Північну Атлантику називають «кухнею погоди» Європи?

• Течію Куросіо часто називають тихоокеанським аналогом Ґольфстриму.

(учні використовують QR-код)

IIІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, який багатий світ океанів. Дослідження показують, що сумарна кількість живої речовини в океані в 750 разів менша, ніж на суходолі. Сьогодні роль океану як годувальника надзвичайно скромна. Кількість морепродуктів, що виловлюється в середньому за рік, становить лише 1 % від загального об’єму продуктів харчування, що виробляються на планеті. Океан має значні мінеральні ресурси, але видобуток їх є дуже важким. В океані є компонент, який академік О. Ферсман назвав «найбільш важливим мінералом на Землі, без якого немає життя». Це сама вода. Швейцарський океанолог Жак Пікар писав: «…океан — це безодня проблем, таємниць, незрозумілих речей, безглуздих питань і захоплюючих загадок». На уроці ми і поговоримо про багатства океану..

Про те, як використовує людина багатства Океану та якими є наслідки господарської діяльності людей, ви дізнаєтесь сьогодні на уроці.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Живі організми в Океані

За умовами перебування морські організми поділяються на три групи:

планктон, нектон, бентос.

Планктон — сукупність організмів, що населяють товщу води і переносяться течією в горизонтальному напрямі.

Нектон — живі організми, що живуть в товщі води і активно пересуваються у будь якому напрямі.

Бентос — сукупність організмів, що живуть на дні.

2. Особливості живих організмів

Виступи учнів, які підготували повідомлення

3. Ресурси Світового океану. Біологічні, мінеральні, енергетичні

Робота з відео

4. Океан та людина

Робота в парах використовуючи QR-код

Завдання: Довести, який вплив має людина на Світовий океан?

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Визначте за картами атласа райони в Океані

а) де здійснюється інтенсивне видобування корисних копалин;

б) рибної ловлі та промислу морських тварин.

2. Запитання

• Чому Світовий океан називають колискою сучасної цивілізації?

• Чому через Атлантичний океан прокладено найбільше торговельних морських шляхів?

• Чому необхідно регулювати вилов промислових риб та полювання на морських тварин?

• Чому необхідно боротися із забрудненням Океану?

• Чому вчені різних країн об’єднують свої зусилля для вивчення Океану?

3. Творче завдання

Розробіть власну програму заходів щодо запобігання виснаженню багатств

Світового океану.

VI. Підсумок уроку

VII. Домашнє завдання

• Опрацювати текст параграфа.

• Скласти кросворд з десяти питань до теми «Світовий океан».

• Скласти оповідання про уявну подорож Світовим океаном.

 

 

 

 

 

 

Течія Куросіо

 

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0

 

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DlZm7202Vrec&4&0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Людина та океан

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0

 

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0

 

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0

http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0 http://qrcoder.ru/code/?https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWjgFPRi24Lw%26t%3D66s&4&0

docx
Додано
7 квітня 2020
Переглядів
1967
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку