ОЗНЗ "Буська ЗОШ І-ІІІ ст.№1".
Баскетбол. Вдосконалення техніки виконання кидків м’яча
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
з фізичної культури
для учнів 9-х класів
Вчитель фізичної культури
Гречаник Іван Васильович
Дата проведення:
Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки гри у баскетбол, виховання моральних, вольових та естетичних здібностей, вміння працювати в колективі.
Завдання уроку:
бесіда: профілактика травматизму на уроках баскетболу
ЗФП:
1. Стройові прийоми; різновиди ходьби та бігу;
2. ЗРВ на місці
3. Розвиток спритності
4. СФП: спеціальні вправи для розвитку сили м’язів плечового пояса та кистей рук
Технічна підготовка
5. Вдосконалювати техніку виконання пересувань
6. Вдосконалювати техніку виконання ведення м’яча
7. Вдосконалювати техніку виконання кидків м’яча
8. Навчальна гра
Виховувати колективізм, активність, працелюбство
Тип уроку: навчальний Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний, фронтальний
Місце проведення: спортзал Час проведення: 45 хв.
Обладнання i інвентар: баскетбольні м ячі, баскетбольний щит, фішки, секундомір
Інтенсивність фізичного навантаження |
ударів за 1 хвилину |
ударів за 10 секунд |
|
у спокої |
60 - 80 |
10 - 14 |
|
легке фізичне навантаження |
до 140 |
до 24 |
|
середнє фізичне навантаження |
141-160 |
24 - 27 |
|
значне фізичне навантаження |
більше 160 |
більше 27 |
|
|
|
||
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки |
|
I. Підготовча частина: |
15 хв. |
|
|
|
2 хв. |
інструктаж з безпеки життєдіяльності на уроках спортивних ігор |
|
|
1 хв. |
опитати самопочуття; спортивна форма; зовнішній вигляд; |
|
|
1 хв. |
інструктаж з безпеки життєдіяльності на уроках спортивних ігор |
|
Завдання 1 |
|
|
|
|
30с |
чіткість та правильність виконання |
|
|
30с |
дистанція 2м. |
|
|
2 хв. |
дистанція 2 м; слiдкувати за диханням, темп повiльний |
|
|
3*15м |
дистанція-2м |
|
|
3*15м |
дистанція-2м |
|
|
4 р. |
по свистку бігти у протилежному напрямку |
|
|
30с |
відновлення дихання |
|
|
30с |
|
|
Завдання 2: ЗРВ на місці |
5 хв. |
|
|
В. п. – О.с. руки на пояс |
2 р. |
спина пряма |
|
II. Основна частина: |
25 хв. |
|
|
Завдання 3 «човниковий» біг 4×9 м |
4хв 2 р |
безпека життєдіяльності
|
|
|
30с |
більше 24 |
|
Завдання 4 СФП: спеціальні вправи для розвитку сили м’язів плечового пояса та кистей рук |
3 хв. |
безпека життєдіяльності |
|
|
30с |
більше 24 |
|
Завдання 5, 6 - пересування: способи пересувань, зупинок у поєднанні з технічними прийомами нападу й захисту у тактичних взаємодіях і при активному опорі суперників; - ведення м’яча: асинхронне ведення м’яча без зорового контролю |
4 хв. |
безпека життєдіяльності; вправи виконувати у зустрічних колонах; техніка виконання;
|
|
Завдання 7 - пересування: способи пересувань, зупинок у поєднанні з технічними прийомами нападу й захисту у тактичних взаємодіях і при активному опорі суперників; кидки м’яча: - кидки однією рукою зверху в стрибку в русі із середньої дистанції в русі з опором захисника; - кидки однією рукою зверху в стрибку із далекої дистанцій в русі з опором захисника; - кидки двома руками зверху (дівчата) з місця |
6 хв. |
безпека життєдіяльності; техніка виконання; клас розділити на групи;
|
|
Завдання 8 навчальна гра: технічні прийоми нападу й захисту у взаємодіях з партнерами під час гри |
7 хв. |
безпека життєдіяльності; правила гри; клас розділити на команди; дівчата грають окремо від хлопців |
|
III. Заключна частина: |
5 хв. |
|
|
|
1 хв. |
темп повільний |
|
|
1 хв. |
більше 16 |
|
|
1 хв. |
опитати самопочуття |
|
|
1 хв. |
виконувати спеціальнів прави для розвитку сили м’язів плечового пояса та кистей рук |
|
|
1 хв. |
|
|