Тема: Безпечна дорога додому
Мета уроку: поглибити знання здобувачів освіти про обов’язки і права пішоходів, пасажирів, велосипедистів, розвивати вміння керуватись засобами регулювання дорожнього руху (дорожні знаки, світлофори, регулювальник); виховувати культуру поведінки на вулицях усіх учасників дорожнього руху під час воєнного стану.
Тип уроку:
Обладнання: Плакати, таблиці, комп’ютери, підручники ПДР, електрифікований макет світлофора
План уроку
Хід уроку
Узагальнення і систематизація знань здобувачів освіти. Виконання тестових завдань за відповідною тематикою.
Підведення підсумків уроку. Перевірка виконаних завдань та аналіз допущених помилок
Хто такі учасники дорожнього руху?
Це – пішоходи, водії, пасажири, велосипедисти тощо.
Де паркувати свій автомобіль?
Власний транспорт, за можливості, зберігати на охоронюваному підземному паркінгу, у капітальному гаражі або на автомобільній стоянці, оточеній з усіх боків міцним парканом чи будівлями. Залишення транспортного засобу на вулиці підвищує шанси його знищення або пошкодження від вибухів.
Дотримуйтесь вимог комендантської години
Експлуатація транспортного засобу та будь-які переміщення пішки у межах одного чи кількох населених пунктів мають відбуватись з дотриманням комендантської години. Її тривалість відрізняється у різних містах. Тому планувати тривалі переїзди слід з урахуванням цих вимог і бажано із запасом у 15 хвилин для уникнення можливих непорозумінь із працівниками Національної поліції та військовослужбовцями.
Пам’ятайте: у разі порушення комендантської години патруль має право Вас затримати, застосувати фізичну силу, спецзасоби і, в окремих випадках, зброю.
Яка передбачена відповідальність за порушення комендантської години?
За невиконання законних вимог патруля порушнику комендантської години загрожує штраф, громадські чи виправні роботи, адміністративний арешт до 15 діб (ст. 185 КУпАП). У разі надання опору порушник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності й позбавлений волі до 2 років (ст. 342 КК України).
Коли плануєте переїзд на автомобілі:
Як себе поводити на блокпості ЗСУ?
На блокпостах, на яких несуть службу представники територіальної оборони або військовослужбовці Збройних Сил України, слід поводити себе чемно, з повагою ставитись до їх вимушених прохань і вимог, надавати, за потреби, можливість оглянути салон та багажник автомобіля, чоловікам призовного, і не тільки, віку не відмовлятись від вручення повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
За 200 м до такого блокпосту рекомендується зменшити швидкість транспортного засобу, водію тримати руки на рулі, не здійснювати різких рухів. У вечірній та нічний час доби перед блокпостом необхідно вимкнути світло фар й увімкнути світло у салоні автомобіля. Категорично забороняється продовжувати рух транспортного засобу всупереч вимогам про зупинку озброєних військовослужбовців. Це може бути розглянуто як спроба прориву ворожої диверсійно-розвідувальної групи, члени якої відповідно до законів військового часу підлягають затриманню і навіть фізичному знищенню. Краще у такий спосіб не здійснювати провокації!
Що робити, якщо ви помітили ворожу військову техніку або солдатів-окупантів?
Куди або кому у такому разі повідомляти?
1. Повідомити через чат-бот «єВорог» у месенджері Telegram, пройшовши нескладну і швидку авторизацію у додатку «Дія».
2. Надати інформацію по телефону у найближче управління СБУ або Національної поліції.
3. Розказати про побачене військовослужбовцю ЗСУ чи поліцейському.
Круглий стіл «Безпека на транспорті в умовах воєнного стану» за участю представників профільних державних відомств та структур, фахівців транспортної галузі, громадськості
https://www.youtube.com/watch?v=s855vgxwUR0