Конспект урок з предмету я досліджую світ
на тему: “Сходження на Говерлу ”
2023 р
Тема: “Сходження на Говерлу”.
Мета: характеризувати мешканців природного угруповання, їхні зв’язки між собою і неживою природою; пояснювати залежність між умовами природної зони та її мешканцями, особливостями праці і побуту людей, які в ній проживають; обговорювати безпечне й доцільне використання знань про природу.
Обладнання: карта України, презентація, підручник.
Хід уроку
І. Організація класу
Добрий день, діти!
- Настрій? (Супер!) - Погода? (Клас!)
- До роботи, все гаразд!
Перед тим, як почати наший з вами урок, давайте проведемо вправу «Усмішка».
Усміхніться один одному. Побажайте собі та однокласникам успіхів.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Давайте пригадаємо вивчене на попередньому уроці.
Питання по д.з:
- З якими тваринами познайомилися ви на минулому уроці?
- Охарактеризуйте пори роки зони степу.
- Як люди використовують степ у господарській діяльності?
Молодці!
А тепер, дайте відповіді на запитання.
- Чи чули ви, які в Україні є гори? - Яка гора в Україні є найвищою?
Молодці!
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Так ми поступово переходимо до вивчення нової теми - Сходження на Говерлу.
На заході України розташовані Карпатські гори, які ще називають Українськими Карпатами.
Завдання 1. Картки, де потрібно розфарбувати межі Карпатських гір. (Слайд 3)
ІⅤ. Вивчення нового матеріалу - Демонстрація навчальної презентації.
Слайди 5- 6 розповідаю.
Слайд 6. Показую відео про Говерлу.
Слайди 7-15 розповідаю.
Слайд 16. Показую відео про озеро Синевір.
Слайди 17-28 розповідаю. Ⅴ. Фізкультхвилинка
Слайди 29-38 розповідаю.
Завдання 2. Співставити назву з квіткою.
Слайди 38-50 розповідаю.
Завдання 3. Складання пазлів з тваринами Карпат. ⅤІ. Закріплення вивченого Яку тему вивчали? Що дізналися?
Які рослини ростуть в Карпатах?
Які тварини?
ⅤІІ. Підсумок уроку
Домашнє завдання – с. 145-148. ⅤІІІ. Рефлексія
Як ваш настрій після уроку? (Дзвіночок).