Безпечний інтернет(кібербулінг)

Про матеріал
Презентація на тему кібербулінг! Важливо ознайомити та застережити дітей, починаючи з початкової ланки!
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала: студентка групи ОПН(м)-1з Криклива Ольга. БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

Номер слайду 2

План. Кібербулінг або віртуальна агресія. Види кібербулінгу. Як захистити дітей від кібербулінгу?Поради з кібербезпеки.

Номер слайду 3

КІБЕРБУЛЛІНҐ (віртуальне знущання) - це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Номер слайду 4

«кібербуллінґ» походить з англійської мови, створено від двох слів: кібер (позначає віртуальне опосередковане комп’ютером середовище) і буллінґ (походить від англ. bull – бик, бугай, а в переносному значенні – дуже велика, сильна чи агресивна персона; і позначає процес лютого, завзятого нападу;

Номер слайду 5

Багато людей не знайомі з терміном кібербуллінґ, але з явищем вже привелось зустрітись як із проявами соціальної жорстокості он-лайн. Маючи спільні риси із традиційним невіртуальним буллінґом, його кібер-форма представляє унікальний феномен, який тільки недавно став предметом уваги науковців, та й з’явився він те так давно – коли діти масово почали використовувати мобільні телефони і доступ до Інтернету.

Номер слайду 6

1) Перепалки, або флеймінг (від англ. flaming – пекучий, гарячий, полум’яний) – обмін короткими гнівними і запальними репліками між двома чи більше учасниками, використовуючи комунікаційні технології. Види кібербулінгу:

Номер слайду 7

2) Нападки, постійні виснажливі атаки (англ. harassment) – найчастіше це залучення повторюваних образливих повідомлень, спрямованих на жертву (наприклад, сотні СМС-повідомлень на мобільний телефон, постійні дзвінки) з перевантаженням персональних каналів комунікації. 3) Обмовлення, зведення наклепів (denigration) – розповсюдження чуток, принизливої неправдивої інформації з використанням комп’ютерних технологій.

Номер слайду 8

4) Самозванство,втілення в певну особу (impersonation) – переслідувач позиціонує себе як жертву, використовуючи її пароль доступу до її аккаунту в соціальних мережах, блогу, пошти, системи миттєвих повідомлень тощо, а потім здійснює негативну комунікацію.5) Ошуканство,видурювання конфіденційної інформації та її розповсюдження (outing & trickery) - отримання персональної інформації в міжособовій комунікації і передача її (текстів, фото, відео) в публічну зону Інтернету або поштою тим, кому вона не призначалась

Номер слайду 9

6) Відчуження (остракізм), ізоляція. Онлайн-відчуження можливе в будь-яких типах середовищ, де використовується захист паролями, формується список небажаної пошти або список друзів. Потрапити з друзів у «забанені» (виключення зі списку друзів) дуже дошкуляє дитині.

Номер слайду 10

7) Кіберпереслідування – це дії з прихованого вистежування переслідуваних і тих, хто «тиняється без» діла поруч. 8) Хепіслеппінг (від англ.. happy slapping – щасливе ляскання) – відносно новий вид кібербуллінґу, який починався в англійському метро, де підлітки прогулюючись пероном раптом ляскали один одного, в той час як інший учасник знімав цю дію на мобільну камеру.

Номер слайду 11

Як захистити дітей від кібербулінгу?

Номер слайду 12

Пам’ятайте: якщо ваша дитина постраждала від цькування, її шантажують, обіцяють всім розіслати її особисті фотографії або погрожують – ніколи не звинувачуйте і не сваріть дитину. Не залякуйте дітей фразами: «Якщо щось подібне станеться – отримаєш у мене!»Не допускайте засудження. Ніяких: «Сам винен!». Такі слова призведуть до того, що дитина не захоче звернутися до вас за допомогою.

Номер слайду 13

Важливо пам’ятати: винна не жертва – винен той, хто скористався її довірою.

Номер слайду 14

Кроки щодо захисту від кібербулінгу-Поясніть дитині, що це не її вина. Що ви підтримаєте її в будь-якому разі, що ви – на її боці та вам можна довіряти-Збережіть все листування, зробивши скріншоти-Заблокуйте акаунти, з яких пише агресор – поставте в чорний список та ігноруйте. Іноді кривдник відступає, коли не отримує реакції.-Поміняйте номер телефону дитини і на деякий час видаліть всі сторінки у соцмережах. Якщо дитина буде відчувати себе таким чином «відрізаною» від світу його друзів – створіть нові, секретні сторінки для дитини з іншим ім’ям і без фото, щоб тільки сім’я і друзі знали про них.

Номер слайду 15

-З’ясуйте, чи знайома дитина з агресором у реальному житті або чи планує зустрітися. Дізнайтесь, що йому відомо про дитину (реальне ім’я, прізвище, адресу, телефон, номер школи). Запропонуйте свою допомогу – обговоріть, як можна знешкодити, заблокувати агресора. -Поясніть, якій небезпеці може піддатися дитина при зустрічі з незнайомцями, особливо без свідків.-Зверніться в поліцію. Якщо погрози є досить серйозними, стосуються життя або здоров’я дитини, а також членів вашої родини, то ви маєте право на захист з боку правоохоронних органів.-Якщо ви не впевнені в своїй оцінці того, наскільки серйозно те, що сталося з дитиною, або дитина недостатньо відверта з вами і не готовий йти на контакт, зверніться до психолога.

Номер слайду 16

Поради з кібербезпеки.

Номер слайду 17

1 . Завжди використовуйте безпечне інтернет-з'єднання2 . Використовуйте псевдоніми та розширення3 . Завантажуйте файли з обережністю.4 . Попрацюйте з настройками браузера5 . Не залишайте слідів при пошуку в інтернеті6 . Використовуйте спеціальні хмарні служби7 . Використовуйте складні паролі8 . Шифруйте жорсткий диск9 . Зробіть своє спілкування безпечним10 . Потурбуйтесь про безпеку мобільних пристроїв11 . Не дозволяйте перехоплювати ваші дзвінки12 . Не дозволяйте відстежувати ваше місцерозташування

pptx
Пов’язані теми
Інформатика, Інші матеріали
Додано
26 квітня 2021
Переглядів
611
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку