Безпека школяра. Правила поведінки під час масових заходів.

Про матеріал

План-конспект онлайн уроку у 4 класі за підручником Т.Є. Бойченко, Н.С. Коваль. ТОВ Видавництво "Ранок", 2015

Перегляд файлу

Урок  основ здоров ′я

Клас 4-Г

Тема: Безпека школяра. Правила поведінки під час масових  заходів.

Мета:

навчальна- сформувати уявлення учнів про небезпеку перебування дитини у місцях значного скупчення людей; розповісти  про паніку, про правила поведінки під час масових заходів;

розвивальна- розвивати вміння складати тексти-інструкції, увагу, спостережливість, творче мислення;

виховна – формувати психологічну готовність до дій під час екстремальних ситуацій, виховувати культуру безпеки, про вплив поведінки на власне здоров'я та здоров'я оточуючих людей.

Завдання уроку: скласти правила поведінки під час масових  заходів.

Тип уроку: Засвоєння нових знань

Обладнання: ноутбук з доступом до мережі Інтернет, відео з YouTube, опорні слова, презентація.

Міжпредметні зв’язки: українська мова, Я у світі, образотворче мистецтво

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання.

2. Перевірка присутніх.

3. Повторення правил роботи в ZOOM, які розміщені на офіційному сайті     гімназії  http://gymnasium163.edu.kh.ua/distancijne_navchannyaubarva/

II . АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Бесіда. Робота з презентацією.  https://drive.google.com/file/d/1n0PbSfXngcN2ACVvZuIUQMhUsCY0UhPs/view?usp=sharing

Звучить мелодія «Свято наближається».

  • Про що нагадує Вам, діти, ця мелодія?
  • Які свята, під час канікул, відбувалися?
  • А яке свято було у школі?
  • Чи були присутні батьки?
  • Чому? ( Бо ми вже дорослі.)

— Дійсно, батьки впевнені, що з вами нічого не станеться.  

 - Сьогодні, ми розпочинаємо вивчення нової теми, а яку саме, ви скажете, відгадавши ребус.

2. Відгадування ребуса.

C:\Users\Admin\Desktop\йй.PNG C:\Users\Admin\Desktop\аа.PNG

(Безпека школяра)

-Надайте відповідь в режимі онлайн (Zoom).

 

3. Складання асоціативного куща.

 

Надзвичайна ситуація

 

 

 Натовп Безпека  Паніка

школяра

 

 

 

Поведінка

Які асоціації у вас викликають ці слова?

- Пояснення значення слів: «натовп», «паніка»...

 

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Сьогодні на уроці, використовуючи сучасні наочні матеріали, Інтернет  - ресурси, ми зможемо скласти технологічну послідовність правил поведінки учня під час масових заходів.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з підручником (с.100-101) . Пояснення термінів «натовп», «паніка».

 

2. Перегляньте відео для кращого усвідомлення теми за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=AYsys27MX6I

 

3. Бесіда.

Усі ці випадки свідчать про те, що порушення правил поведінки ніколи не приносять нікому нічого гарного.

На жаль, учні іноді отримують травми під час масових заходів — новорічних та різдвяних свят, спортивних змагань. Це відбувається через недисциплінованість окремих осіб або ж через виникнення надзвичайних ситуацій (наприклад, пожежа). Нерідко у таких ситуаціях калічаться й гинуть люди. Щоб запобігти надзвичайним ситуаціям під час проведення масових заходів, треба знати заходи безпечного поводження у натовпі: не брати із собою гострих і колючих предметів, не користуватися піротехнічними засобами (хлопавки, петарди, бенгальські вогні).

Чи бували ви в людних місцях? Це може бути, наприклад, кінотеатр, де збирається багато людей для перегляду фільму, стадіон, куди приходить багато уболівальників під час спортивного змагання, чи навіть шкільна зала, де відбувається святкування Нового року. Чи можуть такі місця бути небезпечними?

— Коли може виникнути паніка?

— Чому люди, охоплені панікою, стають небезпечними одне для одного?

— Чим небезпечна паніка?

— Що розробляють пожежники для кожного приміщення, де перебуває багато людей?

— Що називають планом евакуації?

— Чи бачили ви план евакуації у нашій школі?— Ознайомтесь із ним на перерві.

— Поуправляйтеся, як у небезпечній ситуації можна швидко вибратися з приміщення.

— Скільки запасних виходів у нашій школі?

 4. Практична робота, складання правил поведінки під час масових заходів.

1) Потрапивши у натовп – не втрачайте самоконтроль! Не панікуйте! Впевненно тримайтеся на ногах.

2) Щоб не загинути у натовпі, краще правило — не потрапляти в нього або обминути його. Якщо це неможливо, у жодному випадку не рухатися проти натовпу.

3) Не наближатися до вітрин, стін, скляних дверей, до яких можуть притиснути і таким чином травмувати. Якщо натовп захопив — не чинити йому опір. Потрібно глибоко вдихнути, зігнути руки у ліктях, підняти їх, щоб захистити грудну клітку. Не можна тримати руки у кишенях, чіплятися за щось руками — їх можуть зламати. За можливості потрібно застібнути одяг. Високі підбори можуть коштувати вам життя, так само, як і розв'язаний шнурок. Потрібно викинути сумку, парасольку тощо.

4) Ноги треба підіймати вище, не підіймаючись навшпиньки, спиратися на повну стопу.

5) Позбавитися від шарфу, сумки, викинути із кишені ключі.

6) Рухатися разом із масою людей, поступово зміщуючись по діагоналі до краю масовки.

7) Головне завдання в натовпі — не впасти. Якщо вас усе ж збили з ніг і ви впали, необхідно спробувати звернутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. За будь-якої можливості треба спробувати підвестися.

4. Фізкультхвилинка.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

 

1. Пройдіть тестування за посиланням для закріплення знань https://forms.gle/syAzcZ2wCvGm9LEs6

 

Картка 1

Позначте правильну відповідь.

1) На перервах у школі можна:

а) бігати на майданчику для ігор;

б) стрибати на спортивному майданчику;

в) розмовляти і спокійно рухатися у приміщенні школи;

г) голосно кричати.

2) Чому необхідно виконувати правила для учнів?

а) Щоб не засмучувати батьків;

б) щоб бути взірцем для наслідування;

в) щоб себе не травмувати;

г) щоб не порушувати спокій інших.

3) Якщо ти або твій товариш отримав травму, то ти:

а) повідомиш друзям;

б) повідомиш учителеві або шкільній медсестрі;

в) повідомиш батькам;

г) повідомиш будь-кому з дорослих.

4) Якщо ви з товаришем посварилися, то ти:

а) обов'язково з'ясуєш стосунки бійкою;

б) уникнеш бійки;

в) покличеш на допомогу;

г) підеш на примирення.

5) Ти прийшов до кінотеатру на перегляд мультфільмів. З'ясуй порядок своїх дій. Поясни, чому саме так діятимеш.

а) Відвідаю буфет.

б) Займу своє місце.

в) Прийду завчасно до початку сеансу.

г) Перегляну мультфільми.

д) Ознайомлюсь з планом евакуації з глядацької зали.

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

1. Гра «Незакінчене речення».

Використовуючи слова з довідки закінчіть речення.

· Якщо ти потрапив у натовп, намагайся не...

· Не йди проти...

· Звільни руки від...

· Зніми...

· Зав'яжи якомога міцніше...

· Якщо тебе збили з ніг, то...

Довідничок: не панікуй, не спиняйся, не штовхайся, не відставай, сумки, речі, окуляри, краватку, шарф, ланцюжок, ранець, шнурки, намагайся негайно встати.

 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

1. Повторити основні поняття й терміни.

2. Творче завдання:

- підготувати комікси з даної теми (5-6 малюнків)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток до уроку

Технологічна карта складання правил

Послідовність виконання операцій

Графічне зображення

Інструменти та обладнання

1.

Розглянути малюнки, піктограми

Піктограми, малюнки

Ноутбук, презентація

2.

Дібрати назви (опис) до кожного малюнка, піктограми

Піктограми, малюнки

Ноутбук,

презентація

3.

Презентувати свою роботу

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 лютого 2021
Переглядів
929
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку