Інформатика 5А, Б
Тема: Безпека життєдіяльності при роботі з комп'ютером. Інформація, дані, повідомлення
Мета: ознайомити з предметом вивчення інформатики, метою і завданням курсу, з правилами поведінки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій; ознайомити з предметом вивчення інформатики, ввести поняття повідомлень, інформації, даних та пристрої які працюють з даними;
Розвивати: розвивати вміння правильно і чітко висловлювати свої думки, грамотно формулювати твердження з предмета;
Виховувати: виховувати інформаційну культуру учнів, дбайливе ставлення до шкільної комп'ютерної техніки, до книг, зокрема до підручників;
Формувати компетентність: інформаційну, спілкування державною мовою.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Урок № __
Інформатика 5А, Б Дата________
Тема: Безпека життєдіяльності при роботі з комп’ютером. Інформація, дані, повідомлення
Мета: ознайомити з предметом вивчення інформатики, метою і завданням курсу, з правилами поведінки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій; ознайомити з предметом вивчення інформатики, ввести поняття повідомлень, інформації, даних та пристрої які працюють з даними;
Розвивати: розвивати вміння правильно і чітко висловлювати свої думки, грамотно формулювати твердження з предмета;
Виховувати: виховувати інформаційну культуру учнів, дбайливе ставлення до шкільної комп’ютерної техніки, до книг, зокрема до підручників;
Формувати компетентність: інформаційну, спілкування державною мовою.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
Етап уроку |
Задачі етапу |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
час хв |
1.Організаційний етап |
Створити сприятливий психологічний настрой на роботу |
Привітання, перевірка готовності до навчального заняття, організація уваги дітей |
включаються в діловий ритм уроку. |
1 |
2. Актуалізація знань |
Актуалізація опорних знань і способів дій. |
Повторення техніки безпеки у комп’ютерному класі |
Беруть участь в роботі з повторення: в бесіді з учителем відповідають на поставлені питання, записують у зошит |
3 |
3. Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів. |
Забезпечення мотивації навчання дітьми, прийняття ними цілей уроку. |
Мотивує учнів, разом з ними визначає мету уроку; акцентує увагу учнів на важливість теми. |
Записують дату в зошит, визначають тему і мету уроку. |
4 |
4.Засвоєння знань |
Ознайомити з новим матеріалом |
Ознайомлення з новим матеріалом |
Створити конспект |
10 |
5. Физкультхвилинка |
зміна діяльності |
Змінити діяльність, забезпечити емоційне розвантаження учнів. |
Учні змінили вид діяльності і готові продовжити роботу. |
2 |
6. Застосування знань і умінь у новій ситуації |
Показати різноманітність завдань за темою |
Організація і контроль за процесом виконання завдань |
Працюють в парах над поставленими завданнями (додаток 1) |
13 |
7. Контроль засвоєння, обговорення допущених помилок і їх корекція. |
Дати якісну оцінку роботи класу і окремих учнів. |
Виявляє якість і рівень засвоєння знань, а також встановлює причини виявлених помилок. |
Учні аналізують свою роботу, висловлюють вголос свої труднощі і обговорюють правильність рішення задач. |
4 |
8. Рефлексія |
Дати кількісну оцінку роботи учнів |
Підводить підсумки роботи груп і класу в цілому. |
Учні показують емоційний стан за допомогою великого пальця |
2 |
9. Інформація про домашнє завдання |
Забезпечення розуміння дітьми змісту і способів виконання домашнього завдання |
Дає коментар до домашнього завдання |
Учні записують в щоденники завдання Опрацювати конспект уроку. Переглянути відео https://www.youtube.com/watch?v=t3Xsib8714I |
1 |
Додаток 1
2. Запишіть у відповідних комірках таблиці властивості перелічених у верхньому рядку предметів і явищ, про які ми можемо дізнатись певними органами чуття людини. Якщо властивість відсутня для зазначеного органа чуття — ставите прочерк.
|
Кіт |
Яблуко |
Музика |
Парта |
Очі |
|
|
|
|
Вуха |
|
|
|
|
Ніс |
|
|
|
|
Язик |
|
|
|
|
Шкіра |
|
|
|
|