Бібліотечний урок "Дитяча бібліотека та її відділи"

Про матеріал
Ознайомлення дітей з історією виникнення бібліотеки, зокрема шкільної бібліотеки.
Перегляд файлу

Бібліотечний урок

Тема.   Дитяча бібліотека та її відділи.

Мета:      Ознайомити дітей з історією книги, з загальними відомостями про бібліотеку. Вчити їх цікавитися книжками, прищеплювати бажання читати.

Обладнання:   Набір бібліотечних книжок, презентація.

 

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.  Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Слово вчителя.

1. Відгадування загадок:

                Тиша тут, не дискотека,

Дім для книг … (Бібліотека)

 

Дуже я потрібна всім –

І дорослим і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу.       (Книга)

 

Завжди можу стати в пригоді

Моїх вам порад не злічить,

І кажуть про мене в народі:

«Мовчить, а сто дурнів навчить»     (Книга)

 

Хто ж ти така

В світі щаслива,

Мудра правдива

І жартівлива?         (Книга)

 

Часом захоче –

Правди навчає;

Іноді бреше,

Всіх звеселяє.           (Книга)

 

 − Сьогодні  буде йти мова про бібліотеку. Що ви знаєте про бібліотеку?  (Варіанти відповідей дітей)

Слово вчителя, презентація.

1. Екскурс в історію виникнення бібліотеки.

Першою бібліотекою в Україні була бібліотека при Київському Софіївському соборі, заснована в 1037 року київським князем Ярославом Мудрим. У ній зберігалася 850 томів рукописних творів.

     Першою друкованою книгою в Україні вважають «Апостол», яку першодрукар Іван Федоров виготовив у Львові 1574 року.

    Перша в Україні спеціалізована бібліотека для дітей була заснована 1909р. в Києві бібліотекарем-педагогом  Дорою Доброю (сьогодні це Київська обласна бібліотека для дітей).

     Державна бібліотека України для дітей заснована 1967р. Сьогодні у ній міститься майже 500000 книг.

     А зараз ви узнаєте історію виникнення нашої шкільної бібліотеки.

    Разом із заснуванням школи було створено бібліотеку. Перша шкільна бібліотека знаходилась в колишньому Будинку творчості в підвальному приміщені.

   Книг налічувалось мало , але з кожним роком кількість книг зростала. З будівництвом нової школи було виділено в ній і приміщення бібліотеки. Воно знаходилося на першому поверсі школи. Проходили роки, книг до бібліотеки надходило все більше і більше. Саме більше книг надійшло протягом 1960 року, їх кількість становила 2,5 тисячі примірників. В основному це була художня література. В тому числі багато надійшло різних словників і енциклопедій.

 І знову ж таки приміщення бібліотеки стає мале.

 Так в 1993 році бібліотеку було перенесено в нове приміщення. Згодом і воно стає замале, книги не поміщалися на стелажах, не було де оформити тематичні виставки, не було вільного підходу до книг.

 В 2000 році виділено нове приміщення для бібліотеки. Приміщення велике, світле, з читальним залом і книгосховищем.

 Площа бібліотеки на даний час 80 метрів квадратних, читального залу -20 метрів квадратних, книгосховища - 20 метрів квадратних.

 В 2005 році виділено ще одне приміщення для бібліотеки. Це приміщення невелике. Воно знаходиться на першому поверсі початкової школи. Один раз на тиждень діти 1-4 класів мають змогу прийти до шкільної бібліотеки і почитати книги.

 

Бібліотечне лото

 

  1.   Про що повинен пам’ятати читач, коли користується бібліотекою?

     2.  Документ, в якому зафіксовані повні відомості про читача.

3. Хто був першим засновником бібліотек України?

     4.  Як називається перша  друкована книга?

     5.   Хто був першодрукарем книг?                                                                                      

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  • Які ви книги знаєте?                        

Діти розповідають, читають вірші.

V.  Підсумок уроку.

  • Про що сьогодні говорили?
  • Що найбільше запам’яталося?
  • Намалюйте нашу бібліотеку.
docx
Додано
6 лютого 2021
Переглядів
645
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку