Бінарний урок, проведений у 3-му класі з української та англійської мови
Тип уроку: урок-подорож
Обладнання: комп'ютер, мультимедійна презентація, малюнки, картки, відеозапис
Форми роботи: групова, парна, фронтальна, скрайбінг, фішбоун.
1
І. В. Фадєєва, учитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії, Старший вчитель;
Я. І. Фадєєва, учитель англійської мови, спеціаліст
Бінарний урок з української та англійської мови
Українська мова. Закріплення знань про дієслово.
Англійська мова. Вживання дієслівної форми To be.
Мета.
Формування ключових компетентностей:
ня відстоювати свою думку; зв’язне мовлення; правильно формулювати висло
влювання; дотримуватися етичних норм мовлення, культури спілкування.);
Формування предметних компетентностей:
Тип уроку: урок-подорож
Обладнання: комп’ютер, мультимедійна презентація, малюнки, картки, відеозапис
Форми роботи: групова, парна, фронтальна, скрайбінг, фішбоун.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання.
Учитель. Ранок! Сонце в небі прокидається…
Діти. Наш клас із гостями вітається.
Учитель. Доброго дня я зичу тому, хто прийшов працювати до класу…
Діти. Чому?
Учитель. Бо люблю я людей і свій клас!
Діти. Чому?
Учитель. Бо чекаю любові і плідної праці!
Діти. Ми любимо працю і будемо старатися!
І урок розпочинаймо
2.
Висота. Небо. Космос.
Все стало сьогодні звичним, буденним.
Бороздять повітряні простори літаки,
Мандрують орбітами космічні кораблі…
Будь-яка мрія може здійснитися, якщо дуже-дуже захотіти!
І ось сьогодні збувається наша мрія і ми вирушаємо у космічну подорож
по Всесвіту «Мова» в галактику «Дієслово»
Галактика «Дієслово» складається з космічних тіл. Наш маршрут пройде через:
*** «Verb»
3. Зняття емоційної напруги ( англ. мова).
- Ірино Вікторівно, ви сьогодні у гарному гуморі? – Так!
- Сподіваюся, наші учні також! – How are you today?
Пісня-привітання «Hello! Super Simple Song» (30с)
3. Вправа «Очікування»
- Що ви очікуєте від уроку? /відповіді дітей/
4. Розминка
1) Вправа «Долонька»
- Передайте одне одному свою впевненість та готовність до уроку.
/учні торкаються долоньок одне одного/
2) Побажання
- Ми бажаємо вам упродовж подорожі не тільки здобути нові знання, але й не втратити почуття дружби та зберегти доброзичливу атмосферу в класі.
Слухати – уважно!
Міркувати – швидко!
Відповідати – правильно!
Писати – гарно!
ІІ. Визначення теми уроку
Продовжимо урок ми без зупинки з каліграфічної хвилинки
Гра «Вузлики»
Кк ко ос см мо он на ав вт
-Якщо зв’яжемо вузлики, дізнаємося як називається той, хто літає в космічний простір.
- Так, це – космонавт. Пропишіть це слово.
Космічна буря зруйнувала напис. Спробуймо його відновити.
Перший космонавт незалежної (у, У)країни – Леонід Каденюк. (медаль «Хома Невіруючий»)
Англ.
Космонавт, діти, повинен вільно володіти англійською мовою, т. як на ній спілкуються на Міжнародній космічній станції, тому що там постійно знаходяться космонавти з різних куточків світу, змінюючи один одного.
Укр.
Л. Каденюк в 1997 році здійснив політ у космос на американському космічному кораблі Space Shuttle Columbia у складі міжнародного екіпажу. Перебував там 15 діб 16 годин.
Руханка
Космонавтом хочу стати.
Одягаю я скафандр.
На кометі політаю.
Навкруг Сонця покружляю.
Підмету Чумацький шлях,
Покручу кільце Сатурна,
Полечу я на кометі щоб
Відкрити всі планети.
Діти: Є на старт!
Діти: Є пристебнути ремені!
Діти: Є мотор!
(Відлік часу. Пуск!)
ІІІ. Робота над темою уроку
Перша планета на нашому шляху – планета «Значень»
Процес мовлення |
розказувати |
to speak |
Конкретну фізичну дію |
малювати |
to draw |
Переміщення у просторі |
бігти |
to run |
Сприйняття органами чуття |
бачити |
to see |
Бажання |
хотіти |
to want |
Стан, у якому перебуває особа або предмет |
сидіти, стояти |
to sit? to stand |
Ставлення особи до чогось |
любити |
to like, to love |
Висновок. (записати у «бортовий журнал»)
Дієслово – це частина мови, що означає дію або стан предмета.
Робота в парах. Навести приклади дієслів. Один запитує, другий – наводить приклади на дане запитання.
Висновок. Дієслова відповідають на питання Що робить? Що робив? Що зробив? Що буде робити? Що будуть робити? – запис у «борт журнал»
Робота в групах.
( На партах картки з дієсловами. Дібрати виконавців)
І група - людина (малює, працює, вишиває)
ІІ група – тварина (кукурікає, плаває, нявчить)
ІІІ група – неістота (висить, завантажується, малює)
ІV група – явище природи (світить, кружляє, падає)
(Сигнал «Небезпека»)
Вирушаючи в міжпланетні подорожі, космонавти надовго розлучатися із землею.
Космонавти (що роблять?) розлучаються.
Висновок. Дієслова зв’язані з іменниками так як означають дію предмета або стан.
Минулий час |
was were |
Теперешній час |
am are is |
Майбутній час |
will be |
Робота в парах.
(здійснити посадку дієслів у шатли часу. - взаємоперевірка
Висновок. Дієслова змінюються за часами.
Фізкультхвилинка
Запрошую всіх відпочити і вийти у відкритий космос.
Робота з постером.
(По периметру класу знаходяться малюнки, на партах - дієслова на англ. мові.)
run |
бігати |
dance |
танцювати |
sing |
співати |
jump |
стрибати |
read |
читати |
Draw pictures |
малювати картину |
swim |
плавати |
to ride |
кататися |
Висновок. В реченні дієслово є головним членом, підкреслюємо його двома рисками.
Фізкультхвилинка.
Was were – минулий час
am, are, is – теперешній час
will, be – майбутній час
You … a cook (are) It … a cock (is)
It … a kid (is) We … chicks (are)
She … a gucen (is) I … a pupil (am)
They … trolls (are) He … a student (is)
Висновок. Дієслово to be змінюється за особами і числами.
Гра на увагу
Всесвіт «Мова» не може існувати без галактики «Дієслово». Дієслова дуже важливі для нашої мови, вони прикрашають її, збагачують, роблять цікавою і різноманітною
Висновок. Існування мови без дієслова неможливе.
ІV. Підсумок
-Ось і закінчується наша космічна подорож. Чи готові екіпажі до приземлення? (так)
- Увага! Пристебнути ремені безпеки! Почати відлік часу!
1. Приземлення
2. Звертання Землі.
Чую. Чую ваш голос. Хоч ніколи мені розмовляти, кручусь, верчусь без відпочинку, день і ніч, ніч і день. І разом вожу на собі все: і ліси, і поля, і ріки, І озера. Я – найкрасивіша з планет. Все може природа: нагодувати хлібом, напоїти зі своїх джерел, здивувати своєю красою . Одного тільки не може : захистити себе. Тож охорона природи лягає на твої плечі. Тож будь людиною!
3. Перегляд відеоролика
V. Рефлексія
1. Мозковий штурм
- На які питання відповідає дієслово?
- Що означає дієслово?
- З якою частиною мови зв’язане дієслово?
- За чим змінюється дієслово to be? ( за особами і числами)
2. Вправа «Продовж речення»
- На уроці я зрозумів (ла) …
- Я знаю …
- Я вмію …
- На уроці я навчився (лася)…
- Найбільше мені сподобалося …
3. Оцінювання
4.
1) Ось уже б'є Годинник Часу.
Час настав прощатися. Дякую за увагу.
2) Thank you for active work today.
The lesson is over. Good bye
Вправа «Салют аплодисментів»