Бінарний урок з інформатики та англійської мови

Про матеріал
Методична розробка бінарного уроку з інформатики та англійської мови на тему «Глобальні зміни клімату»
Перегляд файлу

Обласна конференція

Бінарний урок з англійської мови й інформатики на тему «Глобальні зміни клімату»

Global changing climate

Мета уроку:

Навчальна складова:

     навчитися використовувати програмні засоби для вивчення іноземної

мови, електронні словники, створювати презентацію Scribe ;

     ознайомити учнів з новими словами з теми «Global changing climate» та здійснювати переклад аудіотекстів;

     формування вмінь застосовувати свої знання.

Розвиваюча складова:

     розвиток навичок роботи з комп’ютером та електронними словниками;

     розвиток мовленнєвих і пізнавальних здібностей, готовності до комунікації;

     розвиток пізнавального інтересу, уміння висловлювати власну думку,

аналізувати;

     розвиток пам'яті, логічного мислення, навичок працювати в групах;

     тренування вміння виконувати нестандартні завдання.

Виховна складова:

     виховання в учнів інтересу до комп’ютерної науки, іноземної мови;

     виховання потреби в практичному застосуванні іноземної мови,

використання інформаційно-комунікаційних технологій при вивченні

іноземної мови;

     виховання здатності чітко організовувати самостійну і групову роботу.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: бінарний урок з використанням інтерактивних і комп’ютерних

технологій.

Форми проведення: словесні, наочні, практичні.

Методи організації навчальної діяльності: фронтальні, індивідуальні, групові.

Комплекснo методичне забезпечення: ТЗН, НКК з підключенням до мережі Інтернет, дидактичний роздатковий матеріал, відеофайли, мультимедійна презентація для супроводу уроку.

Міжпредметні зв’язки: географія, англійська мова, інформатика.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент          (3 хв).

Викладач англійської мови

- I would like you to stand up!  Good morning, my dear students!

( відповідь учнів) 

I’m very happy to see you!

Today wе have an unusual lesson. A combined lesson of  English and Information Technology. Let’s start our lesson.

-         How are you?

-         What is the weather today?

-         What do you do in your free time?

Викладач інформатики          Добрий  день! Мене звати Ліна Василівна, я сьогодні буду вашим викладачем інформатики. Я думаю, настрій у вас позитивний, і ми з вами плідно попрацюємо.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.          (5 хв)

Викладач англійської мови

Now I have the task for you. To watch the video and guess what is the topic of our lesson today?

(Пергляд відео виступ Грети Турнберг на саміті ООН).

Викладач англійської мови  

So what we will speak today about?

Викладач інформатики

- Як ви  вже правильно сказали ми говоритимемо про глобальні зміни клімату.

Розгорніть ваші зошити, поділіть сторінку на дві колонки й запишіть дату й тему нашого уроку з двох предметів.             

 Викладач англійської мови

Now the next task for you. You have other papers on your desks. Open your map.

- We should match the pictures the correct with the actions. Let’s do it own by own. Звертаюсь до будь-якого учня, what’s that? Read. Who has picture? (What we should do?)             

Speak English

 

 

 

Listen

 

Learn new facts

Creates

 

 

 

 

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності (1 хв).

Викладач інформатики:

- Скажіть, вам цікаво працювати з такою технікою презентації?

- Де ви зможете використовувати scribe-презентації?

 Ми з Іриною Анатоліївною об’єдналися у творчу групу, щоб розробити для вас бінарний урок з англійської мови та інформатики. Такий урок є  практичним відображенням інтегральної технології навчання і являє собою нестандартну форму навчання з реалізації міжпредметних зв’язків.

Сьогодні ми вдосконалимо вміння  створювати презентацію Scribe – це новий унікальний метод завоювати аудиторію, забезпечити її новою інформацією, посилити ключові моменти презентації.

(слайд з рисунком Scribe)

IV. Основна частина уроку

4.1.  ( 3 хв.) Викладач інформатики

Робота з інтернет словником

         Зараз  ми попрацюємо з вами з online-перекладачем. Але  перед початком роботи пригадаймо правила роботи за комп’ютером. Переглянути памятку ви можете  в електронному вигляді на робочому столі в папці «Пам’ятки»

         Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та

санітарно-гігієнічних норм.  

        Відкрийте папку «Бінарний урок», текстовий документ «Нові слова».  Використаймо можливості online-перекладача, який полегшує роботу користувачу в перекладі.

-         Хто хоче піти до дошки?       

4.1 Викладач англійської мови

Now I want to repeat all together the correct pronunciation.

VOCABULARY

global warming  - глобальне потепління;

greenhouse effect -  парниковий ефект;

surface - поверхня;

carbon dioxide - вуглекислота, вуглекислий газ;

the Northern Hemisphere - Північна півкуля;

biological communities -  біологічні угруповання;

to die out -вимерти, зникнути;

 biosphere - біосфера;

absorption -  поглинання. 

4.2  Викладач англійської мови   (7 хв.)

QUESTIONS

1.    What is global warming?

2.    What is greenhouse effect?

3.    What activities are unfavourable and change the composition of the biosphere and the Earth's heat balance?

4.    What can prevent the developing of greenhouse effect?

5.    Why are water circulation patterns changing?

6.    What might cause disappearing of large areas of coastal land?

7.    Does the warming effect on biological communities?

8.    Is there a correspondence between greenhouse effect and global warming?

9.    Is the global warming myth or reality?

4.3 Практична робота (15 хв)     

Викладач інформатики

 Підніміть, будь ласка, руку у кого зелені бейджи. Прошу пройти вас до комп’ютера вчителя. Підніміть руку у кого жовті бейджи, прошу зайняти місця у групі під номером один ( жовтий колір), залишились сині бейджи, прошу вас зайняти місця у групі під номером 2 (синій колір).

          В кожній групі є конверт із завданням, прошу вас відкрити конверти й ознайомитись із завданням й розпочати роботу.

4.4. Презентація робіт учнів      (3 хв)

Викладач англійської мови

Now, pleas, you present your project. Group number ____, please.

Викладач інформатики

V Рефлексія (4хв)

 Викладач інформатики

         Пропоную вам гру «Лови помилку». Гра створена за допомогою сервісів Google, а саме, за допомогою Google-диску – створення презентації

 Викладач англійської мови

-         Do you like this lesson?

-         I would like you to ask one question?  What is the task do you like better?

VI Оголошення домашнього завдання (4 хв)

Викладач англійської мови 

Your homework is (слайд).

Викладач інформатики

          Я підготувала вам завдання в Classroom. Код класу b5n5ohc. Вам потрібно приєднатися до мого класу і виконати домашнє завдання згідно з інструкцією використання Google Classroom.

  VII Оцінювання  (1 хв)

Викладач англійської мови 

         Give the yourself for the lesson and comment a little bit. What is your mark for the lesson?

Викладач інформатики

-         Бажаєте перевірити свої сподівання?

          Підійдіть до мене і отримайте свої оцінки в конвертах. Я вам дякую за вашу активність, зацікавленість до виконання завдань. До побачення! Успіхів вам!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатки

https://learningapps.org/display?v=pbjsfaicn20

(посилання на вправу до 2 частини уроку)

 

         Під час створення скрайбінгу слід дотримуватися таких етапів:

       складання плану презентації — визначити основні моменти, які необхідно висвітлити;

       аналіз — проаналізувати основні ідеї та візуальні образи презентації, що повинні бути простими та зрозумілими абсолютно всім;

       візуалізація — використання різних малюнків, аудіо та відеоряду;

       таймінг — визначити необхідний час для висвітлення своєї ідеї. Це найголовніший етап, оскільки будь-яка презентація завжди обмежена в часі. Хронометраж скрайбінгу повинен бути дотриманий для того, щоб розглянути всі ідеї під час свого виступу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ

НА ПЕРСОНАЛЬНОМУ КОМП'ЮТЕРІ

 

Працюючи за комп’ютером, рекомендуємо дотримуватися правил тривалості роботи, правильної постави, розміру шрифтів та зображень, вимог до приміщення тощо. Пропонуємо деякі принципи правильної роботи за комп’ютером:

galochka3 у робочому приміщенні (кімнаті), де встановлені комп’ютери, щодня потрібно виконувати вологе прибирання;

galochka3 приміщення, у якому знаходяться комп’ютери, потрібно провітрювати щогодини;

galochka3 після кожного часу роботи рекомендується робити десяти хвилинну перерву, яку зручно суміщати з провітрюванням. За будь-яких умов безперервна робота за комп’ютером для дорослої людини не повинна перевищувати двох годин. Під час перерви не варто читати або дивитися телевізор. Перерва, яку Ви проводите за комп’ютером (наприклад, граючись або шукаючи матеріали в Інтернеті), просто не має сенсу;

galochka3 необхідно постійно слідкувати за станом екрану монітора: він має бути чистим, без плям та пилу. Крім того, обов’язково слідкуйте за чистотою окулярів – комп’ютерних чи звичайних;

galochka3 слідкуйте за поставою: ноги твердо стоять на підлозі чи на спеціальній підставці; стегна розташовані під прямим кутом до тулуба, а гомілки – під прямим кутом до стегон; сидіти потрібно прямо або злегка нахилившись вперед; пальці рук знаходяться на рівні зап’ястків або трохи нижче – у такому положенні вони найбільш рухливі; плечі мають бути розслаблені та вільно опущені, що сприяє розслабленню рук; відстань від очей до екрану монітора – не менше 55-60 см; центр екрану має знаходитися на рівні очей чи трохи нижче; рекомендується хоча б раз на день виконувати гімнастику для очей;

galochka3 щоб попередити „синдром сухого ока”, моргайте кожні 3-5 секунд;

galochka3 як не дивно, але й у наш час є люди, які замість монітору використовують звичайний телевізор. Так чинити категорично не рекомендується: випромінювання від телевізора практично у сто разів перевищує випромінювання монітора. Це зумовлено тим, що телевізор призначений для перегляду на значній відстані;

galochka3 у процесі роботи за комп’ютером обов’язково звертайте увагу на дихання: воно має бути рівномірним, без затримок;

galochka3 при роботі з текстом рекомендується, щоб колір шрифту був темним, а колір фону – світлим (ідеальний варіант – чорний шрифт на білому фоні);

galochka3 якщо шрифт занадто мілкий, то потрібно збільшити масштаб документу (наприклад, до 150% чи більше);

galochka3 при наборі текстів з паперів чи книг рекомендується помістити джерело якомога ближче до монітору. Це дозволить уникнути частих рухів головою та очима;

galochka3 якщо є можливість, міняйте вид діяльності, якою займаєтеся протягом дня;

galochka3 у процесі роботи рекомендується періодично (приблизно раз на 20-30 хвилин) переводити погляд з екрану на найбільш віддалений предмет у кімнаті, а ще краще – на віддалений об’єкт за вікном;

galochka3 якщо з’явилося відчуття втоми, напруження, сонливості, тяжкості в очах, потрібно припинити роботу та хоча б трохи відпочити.

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, Розробки уроків
Інкл
Додано
5 січня
Переглядів
107
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку