Бінарний урок "Зима-чаівниця" “Winter – fairy”

Про матеріал
Бінарний урок (українська і англійська мови) розвитку мовлення. Упорядкування деформованого тексту “ Зима-чарівниця” “Winter – fairy”
Перегляд файлу

               Спеціалізована школа №7 імені М.Т.Рильського м.Києва

 

 

 

C:\Users\Оксана\Downloads\istockphoto-460682111-612x612.jpg

 

 

                    

 

              Зима-чарівниця” “Winter – fairy”

Урок розвитку зв’язного мовлення.  Упорядкування деформованого тексту

 

 

 

 

 

 

 

                                                                             Розробили:

Кедич Олена Бориісвна,

учитель початкових класів  спеціаліст  І категорії;

Данілова Оксана Петрівна

учитель англійської мови,

спеціаліст вищої категорії,

учитель-методист

 

 

 

 

 

 

                                                   2024 рік

Тема. Зима-чарівниця. Урок розвитку зв’язного мовлення. Упорядкування деформованого тексту.

Мета: 

- формування предметних компетентностей: формувати в учнів уміння застосовувати набуті знання та навички у процесі виконання завдань, вчити складати розповіді на основі малюнків, вірша, вражень від музичного твору та власних спостережень, викладати свої думки в письмовій формі; збагачувати лексичний запас школярів; розвивати аналітичне мислення, увагу, творчу уяву, мовлення; виховувати спостережливість, взаємоповагу; інтерес до оточуючого, любов до природи; прищеплювати любов до вивчення англійської мови.

- формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, дотримувати пауз);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в групах, в парах;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із словників.

Конкретні очікувані результати:

- учень створює розповідь на основі малюнків, вірша, вражень від музичного твору та власних спостережень,

- користується  матеріалом «словникової скарбнички»;

комунікативні:

- користується на доступному рівні всіма видами мовленнєвої діяльності (говорити чітко, повільно, виразно, дотримувати пауз);

- висловлює свою думку .

комплекс наскрізних умінь:

- уточнює, що було складно на уроці;

- оцінює власну роботу на уроці.

 

Тип уроку:  урок формування комунікативних умінь і навичок.

 

Наочно-дидактичні засоби: електронна презентація, картки для групової роботи, аудіо та відео записи, малюнки та паперові сніжинки  із завданнями, мікрофон,  «чарівні» скриня та палиця.

Методи роботи: ігрові, наочні, практичні, проблемно-пошукові, індивідуальні, групові, словесні.

                                                 

                                                    Хід уроку

   І. Організаційний момент. (слайд 1)

                                                   

- Дітки, доброго ранку! Наш сьогоднішній урок розвитку мовлення буде не зовсім звичним, ми будемо виконувати цікаві завдання і вправи не лише українською, а й англійською мовою

                                                                                                                                   1.  Привітання. Пісня “Hello” (слайд 2)

 https://www.youtube.com/watch?v=xEnVLZ_t74

                         

Hello! Hello! Hello! How are you?

I’m good! I’m great!  I’m wonderful!

Hello! Hello! Hello! How are you!                                                          

I’m tired. I’m hungry. I’m not so good.                                       

   

       2. Емоційне налаштування. (слайд 3)

Не просто слухати, а чути.Не просто дивитися, а бачити.Не просто відповідати, а міркувати.Емоційне налаштування                      Вправа «До успіху».

  •          А для того, щоб наш урок був успішним

 і продуктивним, нам потрібно:

  •     Не просто слухати, а чути.
  •     Не просто дивитися, а бачити.
  •     Не просто відповідати, а міркувати.                  

 

 

 

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.  (слайд 4,5)

  1. Раптом в лісі посвітліло Стало всюди чисто й біло.А тепла чогось нема.Це прийшла до нас… зЗзззима Відгадування загадки.

 Раптом в лісі посвітліло                                    

 Стало всюди чисто й біло.                                                           

 А тепла чогось нема.

 Це прийшла до нас… (Зима)

 

                                                                

 

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjbeiXzMSW9ljKSV1tBZUoUou0XCVTmTM2t3n9024D9E8TxEp30b2DrmsH2NaOnwclU71MQGiiQASRjSRMJMnuv25mn5xYoBYZcVIZvnIWmc3erp0pcc6AhiJYtchJS9WJzgl5Jml6Pzlk/s400/hello-winter-zima-privet-zima.jpg- Привітайтесь з зимою англійською мовою:

  

            Hello Winter!

                                        

 

                                                                                      

- Згадаємо вірш про зиму:

     Winter is white.                                                 The weather is good.                          

     The sun is bright.                                               I like my winter mood.

 

ІІІ . Повідомлення теми,  завдань уроку.

    - Зима – чудова пора року! Сьогодні  ми постараємось розказати за допомогою художнього слова про красу зими. На уроці нас чекає багато цікавого: будемо відгадувати загадки, слухати музику, виконувати багато цікавих завдань, складатимемо речення, пригадаємо, як треба «рятувати»  деформований текст.

 ІV. Робота над матеріалом уроку

1. Створення асоціативного куща. (слайд 6)

- А які асоціації викликає у вас слово зима?  Відповідає той, кого я торкнуся чарівною паличкою. (діти називають свої слова)

- Давайте створимо асоціативний кущик і назвемо кожне слово- асоціацію українською і англійською мовами.

(Сніг, мороз, хурделиця, Снігуронька, бурулька, сніжинка,  Новорічна ялинка Snow, frost,        blizzard, Snow-maiden, icicle,       snowflake,     New Year Tree)   

                                                 снігморозхурделицяCнігуронькабурулькаcніжинкаНоворічнаялинкаsnowfrostblizzardSnow-maideniciclesnowflakeNew year tree

 2. Бесіда про зиму  (слайд 7)

- Скажіть, дітки, чи гарна Зима?

 - З ким її можна порівняти?

  (Чаклунка,   красуня,       казкарка,  фея,   королева,    білосніжкa)

  - With whom can we compare winter?

   ( Fairy, Snow beauty, Storyteller,  Elfin,  queen,  Snow white)

                                       ЗИМА Чаклунка-fairyкрасуня-Snow beautyказкарка-Storytellerфея -Elfinкоролева-queenбілосніжка-Snow white

3. «В художній майстерні»    (слайди 8, 9)

- Одні уявляють її старою бабусею, інші – холодною красунею. Я ж пропоную вам картини відомої англійської художниці Жозефіни Уолл. Вона працює в стилі фентезі. Своїх персонажів Жозефіна створює за допомогою яскравих фарб у синіх, жовтих, бузкових відтінках.

- Ким ми бачимо зиму на малюнках? (гарною молодою жінкою)

- Яка вона – добра чи зла? (красива, добра, холодна, казкова).

                           

  4. Відгадування загадки    (слайд 10, 11) 

-   Відгадайте загадку і дізнайтеся,  хто нам буде допомагати на уроці.

 

 

 

 

 

- Listen the poem about snowflakes!   (послухайте вірш про сніжинки англійською мовою):

 

 

 

SnowflakesSnowflakesarefallingontheground,Onourhousesandinourtown.Onmynoseandinmyhair,Snowflakesarefallingeverywhere. Snowflakes

 

Snowflakes are falling on the ground,

On our houses and in our town.

On my nose and in my hair,

Snowflakes are falling everywhere. 

 

 

Сніжинки

Сніжинки падають на землю,

На наші будинки і в нашому місті.

На мій ніс і на моє волосся,

Сніжинки падають кругом.

 

 

 

- Так, і саме сніжинка буде талісманом нашого сьогоднішнього уроку.

-  Чи помічали ви красу сніжинок? На що вони схожі?

                                          

5. Гра «Юні поети»    (слайд 12) 

- Давайте зараз і ми спробуємо з вами побути трішки поетами та зіграємо у гру.  Ваше завдання - дібрати слова в риму до кожного рядочка вірша (за строфами).

- А хтось «луною» називає пропущене слово англійською.

Летять, летять …    (сніжинки) (snowflakes)

Гра «Юні поети»Летять, летять … На поле, ліс і сад,Веселий свій таночокТанцює … Надворі лютий…Тепла давно нема.Заліз в копичку…І солодко дріма.Мете хвостом… Сніжок біля сосни.В барлозі спить… Солодкі бачить сни. сніжинки снігопадхолодзайчиклисичкаведмедик На поле, ліс і сад,
Веселий свій таночок
Танцює …                 (снігопад) (snowfall)
Надворі — лютий …     (холод)  (cold)                    
Тепла давно нема.
Заліз в копичку…        (зайчик) (hare)
І солодко дріма.
Мете хвостом…       (лисичка) (fox)
Сніжок біля сосни.
В барлозі спить…             (ведмедик) (bear)
Солодкі бачить сни.

 

6. Фізкльтхвилинка (слайд 13) https://www.youtube.com/watch?v=ro320aiyesc

                                           

 

7. Творча робота в групах   (слайди 14.15.16)

   7.1. Складання речень зі слів – різних частин мови

 -  Кожна група отримає сніжинки.

(Вчитель роздає групам маленькі сніжинки з «зимовими»  словами).

- Користуючись поданими словами на сніжинках,  скласти речення про зиму, доповнивши його власними словами, таким чином, щоби ваше речення містило 1 іменник, 1 прикметник і 1 дієслово. Тож почніть з того, що розподіліть  сніжинки за частинами мови.

(Зразок: Чарівна королева заморозила усе навколо. Морозяна красуня розфарбувала дерева і кущі.)

   Анна Доброва. ЗимаРобота в групах       Бажаю успіхів у навчанні! ІменникиПрикметникиДієсловачарівницяснігхолоднасрібнийзавіталаодягнувкрасунячародійкакрижанаморозяназаморозиларозфарбуваласніжинкиковдрапухнастікришталевазакружляливкрила                                                                                                             

  Іменники: чарівниця, сніг, красуня, чародійка,  сніжинки, ковдра;

Прикметники:  холодна, срібний, крижана, морозяна, пухнасті, кришталева;

Дієслова: завітала, одягнув,  розфарбувала, заморозила, закружляли, вкрила.

   - Давайте перевіримо, що у вас вийшло.

                            (Діти пропонують складені речення)

                              

8.  Відновлення  деформованого тексту (слайди 17,18,19)

 8.1.  Написання основної частини твору за поданим зачином і кінцівкою                (під супровід музики Фредеріка Шопена «Зима» https://www.youtube.com/watch?v=5u5rTpFUl98)

- Ви чудово вконували попередні завдання, описуючи усно зиму. Давайте спробуємо зробити це письмово.

- Але спочатку  пригадаємо, з яких частин складається текст?

- А який текст називають деформованим? 

- Прочитайте частини тексту на слайді, чи правильно вони розташовані, визначте їхнє місце у тексті.

 

 

Це зима створила таку красу! За це ми її і любимо!              (кінцівка)

….

Ось і завітала до нас зима-чарівниця!                                       (зачин)

 

- Якої частини тексту бракує?

- Ваше завдання - відновити основну частину, описавши словами зиму.

 

            Зима -чарівницяЦезима створила такукрасу! За цеми їїі любимо! Ось і завіталадо нас красунязима!              Зима чарівницяОсь і завітала до нас красуня зима!____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Це зима створила таку красу! За це ми її і любимо!  

   

8.2 Перевірка виконаної роботи (слайд 20)                          

                Інтерактивна технологія «Крісло автора»

                                               

 

 V. ПІДСУМОК УРОКУ (слайд 21)

                                   

  1. Дидактична гра «Чарівна скринька» 

                (роздуми дітей та формулювання висловлювань)

- Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

- Did you like our lesson?

- Що нового ви навчились на уроці? (навчились описувати словами зиму)

 - Пограємо у гру. Потрібно витягнути зі скриньки речення- кінцівку ,щоби продовжити початок речення:

                          Я люблю зиму за те, що…(I like winter because ….)                                                                         

     ·     Випадає сніг. The snow is falling.

  • Можна грати у сніжки. We can play snowballs.
  • Є лід і можна грати в хокей. There is an ice and we can play hockey.
  • Можна зліпити снігову бабу. We can make a snowman.
  • Лише взимку катаються на санчатах. Only in winter we can skate.
  • Можна кататися на ковзанці. We can go ice skating.
  • На свята прикрашають ялинку. We decorate the New Year Tree.
  • Зустрічають Новий рік. We meet New Year.
  • У мене день народження. I have my birthday.
  • Колядують і щедрують. We can carol.

 

VІ. Домашнє завдання (слайд 22)

                                   

- Ви чудово попрацювали з деформованим текстом. В домашньому завданні потрібно також відновити деформований текст, розташувавши речення українською і англійською мовами в правильному порядку.

 

1. Моя улюблена пора року – зима.

Winter months are December, January, February.

2. Зимові місяці – грудень, січень, лютий.

They look wonderful in winter!

3. Я люблю зиму, тому що вона холодна і сніжна

Forests and fields are white with snow.

4. Взимку випадає багато снігу.

My favourite season is winter.

5. Білі снігом ліси і поля.

In winter I can skate and ski.

6. Взимку вони виглядають чудово!

I like winter because it is cold and snowy.

7. Сніг виблискує на сонці.

Winter is the time for fun!

8. Взимку я можу кататися на ковзанах і лижах.

 In winter it snows much.

9. Зима – час веселощів!

 

All people like to celebrate Christmas and the New Year holiday in winter.

10. Всі люди люблять святкувати Різдво та Новий рік взимку.

Snow sparkles in the sun.

 

 

 

                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                13 грудня

                            Класна робота

                          

                          Зима – чарівниця

          Ось і завітала до нас красуня – зима!

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

      

        Це зима створила таку красу! За це ми її і любимо!

 

 

                      

                    

                    

 

 

 

 

 

             

docx
Додав(-ла)
Кедич Олена
Додано
2 січня
Переглядів
13
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку