Був чудовий літній день. Все навкруги про щось гомоніло. Природа була повна щастя та краси. На небі світило яскраве сонце, яке своїм промінням зігрівало землю. Кольорові метелики перелітали з квітки на квітку. Та раптом насунулись хмари і почав іти дощ. Усі організми, що мешкали на галявині, були безмежно раді. Адже крім тепла та енергії Сонця для нормального функціонування їм життєво необхідною є вода. Земля також була дуже щасливою, оскільки вода живить її.
Після того як пройшов дощ, на небі з’явилась різнобарвна веселка, а маленька Краплинка, що залишилась, вирушила у цікаву подорож. Найперше куди вона потрапила – був грунт. Опинившись у повній темряві, нашій мандрівниці стало страшно, і вона захотіла вибратись з неї.
Краплинка міркувала: «Я – маленька часточка води, а вода, як відомо, з розчиненими у собі мінеральними речовинами з ґрунту потрапляє у кореневі волоски всисної зони кореня рослини, а тоді у клітини ксилеми – судини, по яких здійснюється її висхідний рух (від кореня до надземних частин рослини)».
Тому вона вибрала такий маршрут: спочатку завітала в корінь – вегетативний орган рослини, далі, рухаючись ксилемою, мандрівниця прямувала по стеблу рослини і опинилась у листку. У судинно-волокнистому пучку – жилці вона подумала: «Куди ж далі?». Тоді вирішила рухатись по міжклітинниках губчастої тканини. Наступним пунктом її подорожі став продих, замикаючі клітини якого не давали мандрівниці рухатись далі. Краплинка не знала, що робити і як бути. Та раптом вона помітила маленьку продихову щілинку, яка утворилась між клітинами продиху, і зраділа: «Ура! Нарешті вихід знайдено!» І випарувалась через продих у шкірці листка.
Ось такою цікавою та дивовижною була подорож маленької Краплинки!