Богдана Матіяш " Єва і білосніжна квітка лілії". Незвичайні перетворення
Мета: поглибити вміння учнів характеризувати героїню твору;
допомогти розкрити образи та символи твору Богдани Матіяш «Єва та білосніжна
квітка лілії»; з'ясувати їхнє значення ;
удосконалювати навички аналізу тексту, виразного читання ,осмислювати творчо
художній твір, висловлювати власне ставлення до відображених у творі подій ;
розвивати пам'ять, увагу, критичне мислення ,культуру мовлення;
розширювати культурно –пізнавальні інтереси учнів;
виховувати позитивні риси характеру, почуття вдячності, любові, віри у дива,
доброти
Очікувані результати :
Учні повинні знати :
Уміти :
Тип уроку : формування умінь та навичок
Обладнання : художній твір
Методи , прийоми і форми роботи : бесіда , фізкультхвилинка, « Ромашка Блума», « Інформаційне гроно», « Вузлики в дорогу»
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності.
Забезпечення емоційної готовності до уроку .
Притча « Що таке любов?»
Один учень запитав у свого вчителя :
Учитель помітив, що всі діти звернули увагу на це запитання ,тому повинен їм чесно відповісти.
Попереду була велика перерва ,тому учитель вивів увесь клас у парк позаду школи і попросив ,щоб кожен приніс щось, що могло б викликати у ньому почуття любові.
Діти розбіглися, натхненні завданням, а коли вони повернулися ,то вчитель сказав : « Покажіть мені, будь ласка, хто та що приніс із собою».
Перший учень сказав : « Я приніс цю квітку, бо вона дуже гарна».
Інший сказав : « Я приніс цього метелика. Гляньте ,які в нього різнокольорові крила! Я візьму його собі».
Третій учень промовив : « Я приніс цю пташечку, бо вона випала із гнізда. Правда, вона чудова?»
Усі діти показували, що зібрали у парку.
Закінчуючи екскурсію, учитель помітив, що одна дівчинка нічого не принесла і почувалася зовсім незручно.
Учитель звернувся до неї :
II. Представлення теми та очікуваних результатів.
III.Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.
Любов – найбільше в світі почуття,
Вона не має меж - безкрая!
З любові починається життя ,
Вона усе найкраще починає.
І крила для польоту нам дає.
І доброту народжує, і ласку.
Проблемне запитання : Серце – символ любові . Чому?
Любити – відчувати сердечну прихильність до іншої людини.
Пригадай !
Де відбуваються події у творі?
У якій родині народилася дитина?
Чи здоровою вона була?
До кого зверталися батьки за допомогою?
Визнач !
Який надзвичайний дар має Єва?
Яка найзаповітніша мрія головної героїні твору ?
Яке значення мовлення в житті людини?
Поясни !
« Інформаційне гроно». Риси характеру дівчинки.
Що найбільше подобається в характері Єви?
Чи хотіли б ви потоваришувати з нею ?
Поміркуй!
Чому Єва подарувала Богородиці саме білу квітку ?
Чому щасливі події трапилися саме на різдвяні свята?
Доведи !
Доведи , що для Єви постало «найгарніше Різдво в ї житті».
Дар говорити як нагорода за свою доброту.
Запропонуй!
Список порад для людини ,яка опинилася у подібній ситуації ,як у Єви.
Як ви думаєте, що допомогло б їй вижити та знайти щастя ?
Любов виявляється у взаємоповазі, розумінні, милосерді, лагідності, доброті, турботі.
Любов робить людину кращою, дає відчуття щастя.
Віра, доброта, щедрість, готовність допомагати іншим ,ділитися радощами ,повага, любов допомагають Єві отримати подарунок – дар мовлення.
IV. Рефлексивно-оцінювальний етап. Підсумок уроку.
Прийом « Вузлики в дорогу»
Висловіть одним реченням те повчальне ,що взяли ви в життя з сьогоднішнього уроку.
V. Домашнє завдання : написати твір « Моє різдвяне диво»