«Будь здорова, як вода!»

Про матеріал

Вчити дітей виділяти одну із першочергових потреб – потребу у воді;

- Формувати звичку бережливо ставитися до води;

- Уточнювати і розширювати знання про стан води, її роль для оточуючого;

- Задовольнити природну цікавість дітей, інтерес до навколишнього середовища;

- Розвивати мовлення;

Перегляд файлу

                            Освітній напрям «Особистість дитини»

    Тиждень: «Вода та її стан»

               Тема: «Будь здорова, як вода!»

   Старший дошкільний вік

Мета заняття:

  • Вчити дітей виділяти одну із першочергових потреб – потребу у воді;
  • Формувати звичку бережливо ставитися до води;
  • Уточнювати і розширювати знання про стан води, її роль для оточуючого;
  • Задовольнити природну цікавість дітей, інтерес до навколишнього середовища;
  • Розвивати мовлення;

Обладнання та матеріали: гаджети (комп’ютер, планшет, мобільний телефон), підключення до мережі інтернет

Хід заняття

  1. Організаційна частина
  • Встановлення емоційного зв’язку

Вихователь вітається та включає музичне вітання

https://www.youtube.com/watch?v=rqd6j66ZkkE

2. Основна частина

  • Оголошення теми заняття

Вихователь: Діти, мені пригадується моє дитинство! Коли мені було стільки ж років, як вам зараз, я часто гостювала у своєї бабусі. Проводжаючи, бабуся завжди казала мені: «Будь здорова, як вода!». Вода потрібна як і людям, так і рослинам, і птахам, і комахам, і тваринам.

Вихователь: Давайте послухаємо екологічну казку «Все живе потребує води».

 

Вихователь: Як ви вважаєте, чи може вода зробити людину здоровою?

Як вона допомагає здоров’ю людини? (Відповіді дітей)

Вихователь: Так, вода нам потрібна. Ми миємося у воді, чистимо зуби. Без води не приготувати їжі. Отже, без води неможливе життя на Землі.

А зараз, давайте навчимося розрізняти стан води.

  • Навчальне відео «Цікаві факти про воду»

https://youtu.be/XQm7jpNSuXY

Вихователь: Зараз давайте трохи відпочинимо.

Фізкультхвилинка для оченят «Кругообіг води у природі»:

https://www.youtube.com/watch?v=eqkdAwOlKMc

Вихователь: Діти, а на якій планеті ми живемо? (Земля)

Слайд №1

Вихователь: Подивіться уважно і скажіть якого кольору більше на нашій планеті? (Голубого). Це колір води. Більшу частину води складають моря та океани, а вода в них солона. Як ви вважаєте, чи може вона задовольнити потреби людини? (Ні)

Слайд №2

Вихователь: А як називається вода, яку використовує людина та інші живі істоти? (Прісна). Вона знаходиться переважно в річках та озерах, але її дуже-дуже мало.

Слайд №3

Вихователь: На нашій планеті прісної води не багато, тому треба її економити.

  • Відео-розповідь «Вода – безцінний дар природи»:

https://youtu.be/OEU2GfVpwlY

Вихователь: А зараз дітки, давайте прослухаємо віршик.

Якби на всьому світі не стало вмить води,

І висохли б всі річки, озера і ставки

Тоді б не падав білий сніг, не капав дощ,

Ніхто з гори на санках кататися б не зміг

 

Якби на всьому світі не стало вмить води,

Пожовкли б всі городи, загинули б сади

В морях і океані загинули б кити

Щоб чиста і цілюща вода була завжди,

Ми її повинні, діти, берегти!

Вихователь: Про що цей віршик? Так що б сталося, якби пропала вода? (Припущення дітей). І для того, щоб вона завжди була у нас, її треба берегти.

Відео-заняття «Охорона води»:

https://www.youtube.com/watch?v=KepMobkXDuw

 

3. Підсумок

Вихователь: От і визначили ми, що вода потрібна всім живим істотам, щоб жити, тому з водою треба дружити, берегти її. А домашнім завданням вам буде: Діти поміркуйте і скажіть, що може кожен з вас порадити своєму другові, своїй родині, задля збереження цілющої водички. А я в цьому вам допоможу

Рух-гра «Як зберегти природу?»:

https://www.youtube.com/watch?v=CZ5-hV-95g0

 

 

docx
Додано
29 березня 2023
Переглядів
466
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку