|
К О Н С П Е К Т № 3
у р о к у ф і з и к и
Клас – 7 Дата – 06.09.2019 р.
ТЕМА Будова речовини. Молекули. Атоми
МЕТА: Сформувати в учнів знання про будову речовини, молекули та атоми. Вчити розв’язувати якісні задачі. Привчати учнів до акуратності під час оформлення та розв’язування задач.
ОБЛАДНАННЯ: підручник, кольорова крейда, комп’ютер, проектор, відео фрагменти, екран, таблиця Менделєєва.
ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ (ТЕХНОЛОГІЇ УРОКУ):
|
-
Організаційний момент – контроль готовності учнів до уроку; відмічання відсутніх учнів.
-
Актуалізація опорних знань.
Евристична бесіда з класом про природу, явища природи, матерію.
-
Мотивація навчальної теми. Створення проблемної ситуації.
На уроках природознавства ви дізналися, що всі речовини складаються з дрібних частинок – молекул, атомів. Ви також знаєте, що атомам надані спеціальні назви та символи для позначення, наприклад: Гідроген (Н), Оксиген (О), Карбон (С), Сульфур (S).
-
Оголошення теми і мети уроку.
-
Пояснення нового навчального матеріалу.
План вивчення нової навчальної теми:
-
Розрізняємо атоми і молекули.
-
З'ясовуємо розміри атомів.
-
Згадуємо будову атома.
-
Переконуємось у наявності проміжків між молекулами.
-
Тепловий рух.
-
Дифузія.
-
Взаємодія молекул.
-
Основні положення МКТ (1. Усі речовини складаються з частинок – молекул, атомів, йонів; між частинками є проміжки. 2. Частинки перебувають у безперервному безладному русі; такий рух називають тепловим. 3. Частинки взаємодіють одна з одною – притягуються та відштовхуються).
-
Розповідь учителя.
-
Робота з підручником – пояснення рисунків 2.1-2.6.
-
Перегляд відео фрагментів із серії «Нова школа».
-
Закріплення вивченого навчального матеріалу.
-
Контрольні запитання 1-9 (стор. 17).
6.2. Розв’язування вправи № 2 (1-5) коментоване розв’язування.
-
Підсумки уроку.
Бесіда з класом про фізику та фізичні явища.
-
Домашнє завдання: вивчити § 2; роз. вправу № 2 (6, 7); експеримент. завдання 1 (ст. 18).