. Будова світлового мікроскопа.

Про матеріал
Дана презентація розроблена відповідно до підручника 7 клас(НУШ) Тагліна, Самойлов, Утєвська, Довгаль
Зміст слайдів
Номер слайду 1

7 клас НУШ

Номер слайду 2

Поміркуй. Свого часу людство не знало, чому виникають такі особливо небезпечні хвороби, як чума, холера, натуральна віспа. Збудники цих захворювань були настільки дрібними, що їх не можна було побачити неозброєним оком. Здавалося, якщо людина не бачить чогось на власні очі, того не існує. Але з часом «те, чого не існує» вдалося побачити завдяки певним приладам. Що це за прилади? Завдяки яким наукам вони з’явилися?

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

https://www.youtube.com/watch?v=Jh5-qt3p-L0 Антоні Ван Левенгук, народжений у 1632 році в Делфті, Нідерланди, відомий як “батько мікробіології”. Будучи торговцем тканинами та виготовлячи лінзи, Левенгук не був формально навченим вченим, але його любов до досліджень і непересічна цікавість до мікросвіту привели до революційних відкриттів. Левенгук самостійно виготовив мікроскоп, який значно перевищував можливості існуючих приладів того часу. Він досяг збільшення близько 300 разів, що дозволило йому побачити об’єкти, невидимі неозброєним оком. Левенгук відкрив цілий новий світ мікроорганізмів, включаючи бактерії, сперматозоїди, червоні кров’яні тільця, мікроскопічні водорості та інше. Його спостереження за «анімалкулами» в краплі води відкрили людству мікробіологічну різноманітність.

Номер слайду 6

Цитологія — це біологічна наука, що вивчає клітини, особливості їхніх структур і функцій. У першій полонині XIX сторіччя Маттіас Шлейден і Теодор Шванн сформулювали клітинну теорію, згідно з якою клітина є основною структурною та функціональною одиницею живого

Номер слайду 7

Будова оптичного мікроскопа

Номер слайду 8

Лабораторне дослідження «Виготовлення тимчасового препарату для світлової мікроскопії»Для спостереження під мікроскопом можна використовувати постійні препарати, які спеціально виготовляють у лабораторіях і послуговуються ними багаторазово, або приготувати тимчасовий препарат самостійно. Обладнання, необхідне для приготування препарату для мікроскопії.

Номер слайду 9

Виготовлення препарату зі шкірки цибулі1. Приготуйте: цибулю, ніж, дощечку, предметне скло, покривне скельце, препарувальну голку, пінцет, склянку з водою та піпетку.2. У чашку Петрі додайте невелику кількість води.3. Відріжте невеликий шматочок цибулини. За допомогою пінцета та препарувальної голки дістаньте один листочок і відокремте шкірку з внутрішньої частини листочка. 4. Перенесіть пінцетом шматочок шкірки в краплю води на предметному склі та накрийте виготовлений препарат покривним скельцем так, аби там не було пухирців повітря.5. Препарат готовий до використання. Його можна розглядати під світловим мікроскопом.

Номер слайду 10

Спостереження препарату під мікроскопом1. Виготовлений препарат покладіть на предметний столик мікроскопа та зафіксуйте його лапками, які прикріплені до предметного столика.2. Увімкніть світло на мікроскопі або налаштуйте дзеркало мікроскопа так, щоб світло потрапляло на препарат. 3. Використовуючи револьвер, виставте (до клацання) об’єктив збільшенням на ×8 чи ×10.4. За допомогою повороту макрогвинта обережно наблизьте об’єктив до препарату, але так, щоб об’єктив не торкався його.5. Дивіться в окуляр і повертайте макрогвинт, віддаляючи об’єктив від препарату, допоки не побачите чітке зображення клітин шкірки цибулі.6. Переведіть револьвер на потужніше збільшення: ×20 чи ×40, за допомогою повороту мікрогвинта налаштуйте чітке зображення.7. Спостерігайте об’єкт під мікроскопом. Замалюйте побачене, позначте підписами клітину, клітинну оболонку, ядро

Номер слайду 11

Нефарбований препарат шкірки цибулі. Зрідка можна побачити округлі темнікружечки в кожній клітині — ядра. Якщо препарат шкірки цибулі зафарбувати барвниками, наприклад, метиленовим синім, то можна чітко побачити ядра в клітинах

Номер слайду 12

Ускільки разів ваш мікроскоп збільшує зображення?Для підрахунку збільшення зображення необхідно помножити значення збільшення використаного об’єктива на збільшення окуляра. Значення збільшення окуляра та об’єктива вказані на цих частинах мікроскопа. Наприклад, на окулярі написано «×10», а на об’єктиві — «×20». Тоді отримуємо збільшення зображення 10•20 = у 200 разів. Розрахуйте збільшення об’єкта, який ви спостерігали під мікроскопом при виконанні лабораторного дослідження.

Номер слайду 13

Електронна мікроскопія. Для дослідження дуже малих об’єктів — органел клітини, бактерій і вірусів — використовують спеціальні електронні мікроскопи, що дозволяють збільшити зображення до 2 мільйонів разів. Отримані знімки завжди чорно-білі, проте їх можна зробити кольоровими за допомогою фоторедакторів. Однак у цих мікроскопів є недолік: неможливість спостереження живих організмів та їхнього руху. Це дозволяє зробити лише світлова мікроскопія Використовуючи спеціальну техніку приготування препаратів, під електронним мікроскопом, можемо побачити різні бактерії і навіть молекулу ДНК — носія спадкової інформації!

Номер слайду 14

Розвиток фізики, перш за все такого її розділу, як оптика, дав змогу біологам досліджувати дуже дрібні живі об’єкти. Удосконалення оптичних приладів дозволило сформуватися та розвиватися біологічній науці, яка називається цитологією. Уміння користуватися мікроскопом відкриває перед біологами та біологинями можливості проведення найрізноманітніших досліджень.

Номер слайду 15

Завдання. Розрахуйте максимальне збільшення, яке можна отримати за допомогою світлового мікроскопа, якщо використати об’єктив ×110 та окуляр ×25. Знайдіть інформацію про те, хто вперше описав ядро в клітинах рослин і тварин. Підготуйте короткий виступ про це.

Номер слайду 16

Домашне завдання §5.https://learningapps.org/17103432 Будова світлового мікроскопа

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 7 клас, Презентації
Додано
27 жовтня
Переглядів
246
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку