24 березня о 18:00Вебінар: Розвиток критичного мислення та медіаграмотності на уроках англійської мови

Буклет на тему "Свійські тварини"

Про матеріал
Життя свійських тварин. Догляд та годування тварин. Користь свійських тварин для людей.
Перегляд файлу

http://allanimals.narod.ru/images/loshadi/3.jpg

Одного разу до людини 

Прийшли знайомитись тварини. 

Найнершим кінь почав просити: 

"Іго-го! Я буду в полі все робити." 

"Му-му!" - корова буде всіх кормити. 

http://s59.radikal.ru/i166/1004/17/76532889f6c9.jpg"Гав-гав" - собака хатку боронити. 

"Бе-бе!" - а вівця шерсть вам віддавати - 

У теплий одяг одягати. 

http://go4.imgsmail.ru/imgpreview?key=d2202f274684ddb&mb=imgdb_preview_2006"Ко-ко !" - нести яєчка курка обіцяла, 

"А хто ж будити буде зранку нас? " - спитала. 

"Куку-ріку! - озвався півень - буду я! 

Найперша пісенька моя!" 

І з того часу ці тварини  

Допомагають жити людині. 

C:\Users\Ноут\Desktop\детский сад\IMG_0680.JPGВ стайні коник заіржав –

 Мабуть, сіна забажав.

І корівка тут як тут:

 А мені травиці жмут.

Півник  голосно кричить:

Кукурудзи принесіть!

Свинка каже: - хрю – хрю – хрю,

Я картопельку люблю.

М'яса ласого шматок

 З'їв би радо пес Дружок.

 А качата на ставку

Ловлять ряску в холодку .

Журлива Олена

 

Свійські тварини не можуть вижити у природі без допомоги людей. Люди постійно піклуються про них: годують, чистять, стежать за їх здоров’ям. Влітку заготовляють корми, до настання холодів утеплюють житло.

Та всі свійські тварини походять від диких. Їх колись давно приручили люди.

http://ua.convdocs.org/pars_docs/refs/231/230130/230130_html_m67725d9c.jpgДля розведення свійських тварин головною умовою є можливість забезпечити  їх кормом. Свійські тварини живляться рослинною їжею. Отже, там, де вирощують культурні рослини, розводять свійських тварин.  За ними  необхідно ретельно доглядати. Тому їх утримують у спеціально пристосованих приміщеннях – хлівах та на фермах. На молочних фермах за допомогою спеціальних механізмів доять корів, роздають тваринам корм і напувають їх. Улітку корів, коней, овець випасають на луках. Щоб було чим годувати тварин узимку, господарі та фермери заздалегідь заготовляють корми. 

 

 

 

 

 

 

 

http://agrobiz.net/modules/text/images/300_210_801_bSowbandbfivebpiglets.jpgG:\1342171027_korova.jpgКорова — тварина надзвичайно цінна для людей. Недарма її називають годувальницею. Користь від корови: молоко, молочні продукти багаті на кальцій, без якого не можливо уявити наш організм, ріст і міцність наших кісток; м’ясо використовують в їжі, а шкіру — для пошиття взуття,сумок, гаманців.

Від корови люди отримують багато цінного добри­ва, яке робить грунт родючим.

 Корови влітку споживають траву, а взимку – сіно та солому. Їх ретельно доглядають, утримують у хлівах, на фермах.

Вівці — дуже невибагливі тварини, їх розводять там, де для корів не вистачає кормів, де на пасовищах мало трави. У степах, на гірських полонинах випасають великі отари овець, за якими доглядають чабани за до­помогою спеціально навчених собак.

Від овець отримують багато різних продуктів. З них стрижуть тонку і м'яку вовну , з якої прядуть нитки. З ниток виробляють тканини, в'яжуть різні речі. Шкірки вівці над­звичайно гарні, з них шиють цигейкові і каракулеві шуби, дублянки, шапки. Вівця дає людям також продукти харчування: молоко,м'ясо,жир. 

http://hq-wall.net/i/med_thumb/01/11/farm_10025.JPGУтримують їх отарами. Живляться вони травою, сіном, корнеплодами.

Кролі. Від кролів люди отримують смачне і корисне м'ясо та хутро, з якого шиють шапки і шуби. Годують кролів травою, сіном, зерном, морквою, картоплею та буряками.  Утримують кролів у клітках

Свиня. Свиня дуже швидко росте і дає смачне м'ясо.  Це  дуже вигідна тварина, тому що вона всеїдна. Шкіра свині — цінна сировина для виготовлення взуття, одягу.

 Утримують свиней у хлівах та на свинофермах. 

G:\_a046280_resize.jpgСвійські птахи  Людина вирощує свійських птахів, насамперед з метою одержання м’яса, яєць, пір’я і пуху. Найбільше значення в господарстві людини мають кури, качки, гуси, індики. Перше місце серед домашніх птахів займають кури. Вони мають ніжне смачне м’ясо, несуть багато яєць, їх можна утримувати на обмеженій території. .

C:\Users\Ryslan\Desktop\08.jpgC:\Users\Ryslan\Desktop\96555143_1298641_015.jpgC:\Users\Ryslan\Desktop\194768.jpgКінь– добрий помічник людини з давніх часів. Він вільно орієнтується в будь-який час і за всякої погоди, має розвинений слух. Тому кажуть, що кінь «дорогу ногами бачить». Раніше кінь був дикою твариною, а потім людина приручила його, щоб використовувати собі на допомогу. Зазвичай люди використовують коней, щоб перевозити різні вантажі. Спеціально виведені породи коней використовують на спортивних змаганнях, в армії,чи просто їздять на них верхи заради задоволення. Але найбільшої популярності набули перегони та скачки. Коні- це дуже сильні, витривалі, сміливі та вправні тварини. Утримують коней у стайнях та конюшнях.

 

 

docx
Додано
17 жовтня 2019
Переглядів
589
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку