2013 року Україна мала підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, що було передбачено державними документами. Але в листопаді президент України відмовився робити це.
Київські студенти вийшли на протест на Майдан Незалежності, щоби висловити незгоду з діями влади. У відповідь силовики жорстоко розігнали протестувальників. Тоді українці вийшли обстоювати власну гідність – вимагати дотримання владою прав людей на вільний
мирний протест та дотримання курсу на євроінтеграцію.
Це стало початком Революції Гідності в історії України.
Протести на Майдані Незалежності та в усій країні тривали майже три місяці. Президент утік із країни. У боротьбі за права й гідність загинули понад 100 людей. Багато людей отримали травми. Але громадянам України вдалося обстояти свої права й гідність.
Українці заявили на весь світ, що хочуть поваги від тих, хто керують країною. Тепер у нашій державі 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. А ми пам’ятаємо тих, хто віддали своє життя, захищаючи власну гідність і гідність інших людей – і майбутніх поколінь.
Свобода – це вміння сказати «так». Гідність – це вміння сказати «ні» своїм страхам. Святослав Вакарчук
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
Вижницький опорний ліцей
Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.
21 листопада 2023р.