1 грудня –
Всесвітній день боротьби зі СНІД
Чи знаєте Ви, що в усьому світі:
Катастрофічно швидко зростає рівень розповсюдження ВІЛ
серед молоді.
Серед 37,6 мільйонів ВІЛ-інфікованих у всьому світі третина – молодь.
Загрозлива статистика по Україні:
Статистика нових випадків зараження ВІЛ, які реєструються сьогодні в країні, свідчить про те, що вірус проникає в будь-які шари суспільства, а не є долею «групи ризику». Серед зареєстрованих в Україні нових випадків передачі ВІЛ понад третина сталася статевим шляхом.
Вірус імунодефіциту людини ВІЛ і синдром набутого імунодефіциту СНІД — це не те саме. ВІЛ, уперше виявлений на початку 80-х років XX ст., у разі потрапляння в організм людини ослаблює імунітет. Це відбувається тому, що ВІЛ уражає особливі клітини імунної системи, які захищають нас від хвороб. Процес зниження опірності організму хворобам непомітний і може тривати роками — два, п'ять, десять років і більше.
Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) — це комплекс захворювань, переважно інфекційних, що виникають на тлі ослабленого імунітету.
На сьогодні вчені розробили ліки (антиретровірусні препарати), що дозволяють запобігати процесу ослаблення імунітету вірусом. Уживаючи ці препарати й чітко дотримуючись правил їх прийому, ВІЛ-позитивні люди можуть підтримувати нормальний стан свого здоров'я, подовжуючи собі життя на багато років.
Ефективні лікарські засоби для лікування ВІЛ-інфекції, що застосовуються в усьому світі, доступні в Україні й надаються безкоштовно.
Сьогодні Східна Європа з її соціально-економічними негараздами перетворилася поряд з Африкою та Південно-Східною Азією на новий епіцентр розповсюдження ВІЛ.
За оцінками експертів, близько 1.6% населення України сьогодні інфіковано на ВІЛ/СНІД - це найвищій відсоток у Європі.
Ми маємо один з найвищих показників в світі за темпами поширення цієї інфекції. Це реальна загроза кожному українцю: Вона погіршується тим, що рівень профілактичної роботи та медичного обслуговування не спроможні захистити нас від загрози ураження СНІД.
За даними ООН/СНІД, у світі менше 40% ВІЧ-позитивних людей знають про свій статус, менше 40% молодих людей володіють базовою інформацією про СНІД.
Молодь може бути більш компетентною і впевненою за свою долю!
Молодь має енергію і сили, щоб зупинити розповсюдження страшної епідемії ВІЛ! В цивілізованих країнах світу сьогодні вдалося значно зменшити темпи розповсюдження ВІЛ-інфекції, це можемо зробити і ми, поки ще є час!
Якщо ми хочемо мати майбутнє, об'єднаємо наші зусилля проти розповсюдження ВІЛ/СНІД!
Пам'ятайте, що ВІЛ/СНІД сьогодні вже вийшов з середи тих, хто вживає наркотики, в суспільство, і наступними ВІЛ-інфікованими можете бути Ви та Ваші близькі.
Здобувайте інформацію про засоби профілактики ВІЛ/СНІД!
Пройдіть тести на ВІЛ-інфекцію!
Любий друже!
Поки ти ще не отримав свій перший (безкоштовний) укол "наркоти", зупинись та подумай –
це шлях до психіатричної лікарні, тюрми та могили.
Обери інше життя - тверезе.
У тебе попереду стільки днів, і кожен з них може бути щасливим!
ЗРОБИ СВІЙ ВИБІР НА КОРИСТЬ СВОГО ЗДОРОВ'Я.
Міністерство освіти і науки України
Бронницька СЗШ І-ІІ ступенів
ТВІЙ ВИБІР,
ТВОЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
ЗА ЖИТТЯ БЕЗ СНІДУ