Буква я, Я, позначення нею звуків [йа]. Опрацювання букварних текстів.
Мета: ознайомити учнів з буквою, її назвою та звуковим значенням; вчити правильно артикулювати звук, читати склади, слова з буквою я; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уяву, увагу, мислення, фонематичний слух, зв’язне мовлення, інтелектуальні здібності, пізнавальний інтерес; виховувати гуманні почуття, естетичні смаки, любов та дбайливе ставлення до природи.
Обладнання:
для вчителя: підручник, презентація, картки з завданнями.
для учнів: підручник, зошит, ручка, кольорові олівці, цеглинки лего
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.
Хід уроку
І.Організаційний момент
1. Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно -
Плине час хай недаремно.
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої.
2. Перевірка готовності до уроку:
- Давайте перевіремо, чи всі готові до уроку: я буду називати предмет, а ви, якщо цей предмет маєте на парті, хлопаєте в долоні. Буквар, зошит, кольорові олівці, ручка.
3. Розминка «Вгадай букву»
Хлопець йшов за кроком крок, на спині він ніс мішок.
А як глянути здаля — то виходить буква... «Я». Л. Андрієнко
III. Повідомлення теми уроку, мотивація діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Буква я на початку слова позначає два звуки — [йа]
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд!
V. Заключна частина. Рефлексія
1. Вправа «Обмін думками»
2. Цеглинка настрою
- З яким настроєм минув урок? Покажіть його на цеглинці зі смайликом.