Чим особливий кенгуру і качкодзьоб?

Про матеріал
у матеріалі уроку пропоную чимало різних форм роботи таких як: сенкан, кола Вена, гра для перевірки домашнього завдання та ігри , взяті з інтерактивних платформ розроблені колегами. Пропонується інтеграція з українською мовою. Після кожного завдання є оцінювання учнями свого рівня знань.
Перегляд файлу

Тема : Чим незвичайні кенгуру і качкодзьоб?

Мета: ознайомити з гербом Австралії; розширити знання учнів про тваринний світ Австралії; дати уявлення про незвичайні особливості кенгуру і качкодзьоба;  удосконалювати вміння порівнювати тварин за допомогою діаграми Венна.

 Очікувані результати:

- аналізує проблемну ситуацію з огляду на можливість використання відомих засобів добору даних [4 МАО 2-3.1-1]

- порівнює та класифікує об’єкти навколишнього світу за однією або декількома ознаками [4 МАО 1-4.1-2];

- визначає істотні, спільні і відмінні ознаки об’єктів [4 МАО 1-4.1-3];

- узагальнює, систематизує, класифікує інформацію з тексту у вигляді таблиць, схем [4 МОВ 2-2.6-3]

- створює власне висловлення на основі почутого/ побаченого/ прочитаного

[4 МОВ 1-1.6-6]

Матеріали та обладнання:

  • Підручник, зошит [42;27 ]
  • інтерактивна дошка/проектор
  • презентація

 

                              Хід уроку

І Організаційний момент.

Привітання. Настрій.

-          Оберіть собі той із зображених кольорів, який зараз відповідає вашому настрою.

 

Зелений – спокій, любов до природи , якість думок.

Червоний – енергія, пристрасть, любов до всього, що нас оточує.

Білий – потяг до порядку, чистоти, позбавлення від зайвого.

Помаранчевий – слава, велич і гідність.

Жовтий – тепло, радощі та повага

Блакитний – благородство, відданість, розважливість.

Синій – символ довіри та безмежності.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Перевірка домашнього завдання.

« Прогноз погоди»

-         Яка зараз пора року? Яке число? Місяць? Чим особливий цей місяць? Чи відповідає назва місяця сьогоднішній температурі повітря?

Гра «Вірю – не вірю»

-         Австралія найбільший материк Землі.

-         Коли у нас зима, то у Австралії літо.

-         Австралія – це найсухіший материк на планеті.

-         На цьому материку є тундри.

-         Вона розміщена у тропічному тепловому поясі.

-         Корінні жителі Австралії – це аборигени.

-         Корали це водорості.

-         Евкаліпт не утворює тіні.

 

Ми подолали першу сходинку нашого уроку на шляху до успіху. Оцініть рівень своїх знань за допомогою цеглинок лего. Пам’ятайте, що при оцінюванні означають кольори нашого світлофора: зелений- супер, синій-роблю 1-2 помилки, а червоний сигналізує нам про проблеми у вивченні матеріалу.

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

-Про ще, окрім розташування і рослинного світу материка, ми з вами могли б дізнатися?

- Так діти. Саме про незвичайний тваринний світ Австралії і буде іти мова на нашому уроці. Ми познайомимося з рідкісними тваринами світу, яких нема на інших материках планети, порівняємо їх за допомогою діаграми Вена.

Що ж , вирушаємо в дорогу до далекої Австралії.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Перегляд відео Іванни Луцюк .

- Чому на гербі Австралії зображено кенгуру та страуса ему?

- Що ще зображено на гербі?

-Що вам відомо про кенгуру і страуса ему?

- Чи доводилося вам раніше чути про  качкодзьоба?

- Яка інформація про цих тварин вразила вас найбільше?

- Що у них спільного?

2. Робота у групах.

- А зараз пропоную вам попрацювати у групах. Створіть сенкан до слів кенгуру та качкодзьоб.

                                            ( варіанти)

  1. Кенгуру
  2. Велике, довгоноге
  3. Стрибає, їсть, носить.
  4. Велике кенгуру носить дитинча у сумці.
  5. Тварина

- Оцініть роботу своєї групи за нашим світлофорчиком                                      

 

3. Фізкультхвилинка.

     4.  Робота з підручником (інтеграція мова-читання)

- Попрацюємо з підручником на ст. 42. Опрацюємо першу частину тексту про кенгуру. Що нового ви дізналися про цю тварину додатково?

- Знайдіть опис кенгуру. Він написаний у  науковому чи художньому стилі?

- Прочитаємо другу частину тексту про качкодзьоба.

- Знайдіть і зачитайте опис качкодзьоба.

VІ. Закріплення знань учнів.

1. Робота у групах. Кола Вена.

- Давайте порівняємо кролика і кенгуру та качкодзьоба і звичайну качку.

( діти порівнюють тварин, лідери груп презентують свої роботи)

-А зараз оцінимо роботу кожної групи окремо. Як ви вважаєте, на скільки добре справилася сусідня з вами група?( діти оцінюють  усіх, окрім себе.)

 

VІІ. Рефлексія.

Задайте від групи  по одному запитанню учням класу, аби перевірити чи добре вони засвоїли навчальний матеріал.

VІІІ. Домашнє завдання

Скласти на аркуші паперу карту думок на тему « Австралія»

 

 

 

  1. Інтерактивні вправи на LearningApps

 

Угадай слово.

https://learningapps.org/watch?v=p233i2qwk21

 

Про кого йдеться?

https://learningapps.org/watch?v=p2aif0rya21

 

docx
Додано
18 березня
Переглядів
69
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку