Читання художньої літератури
Тема. Оксана Шамрай «Джин»
Мета. - навчальна: Ознайомити учнів з твором Оксани Шамрай «Джин», вчити доповнювати текст ; закріплювати вміння переказувати текст; вчити аналізувати прочитане; удосконалювати навички правильного виразного читання; вчити аналізувати прочитане, виділяти головну думку тексту.
- розвивальна: Розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення, уяву, творчі здібності; вміння працювати в парі та групі.
- виховна: Виховувати уміння співпереживати, виховувати любов до художнього слова, бажання берегти природу.
- корекційна: слідкувати за правильною вимовою учнів, працювати над наголосом, вчити учнів контролювати свій голос, збагачувати словниковий запас.
Обладнання: ілюстрації, презентація Power Point
Словник: оселитися, затамував подих.
Хід заняття
І.Підготовча частина
1.Організаційний момент
Гра «Передай усмішку»
Нехай це заняття принесе радість спілкування, наповнить серце тільки добрими почуттями. Посміхніться одне одному, подумки побажайте успіху.
2.Мовна хвилинка
1. Який сьогодні місяць, день та число?
2. Яка пора року?
3. Назвіть зимові місяці?
4. Яке заняття в нас зараз?
5. А що ми робимо на заняттях художньої літератури?
3.Робота над черговими звуками [ ]
1.Придумайте з черговим [ ] звуком по 2 слова
2.Скоромовка
3.Знайдіть у скоромовці слова, у яких присутній черговий звук
ІІ. Основна частина
1.Повідомлення теми і мети заняття.
1. Читання вірша
- Діти, щоб дізнатись про що ми будемо говорити, давайте послухаємо віршик .
Друзів всіх чотирилапих
Пропоную обійняти.
Хай улюбленці домашні
Не дають вам сумувати.
Хай вони дарують радість
Служать вірно вам завжди,
Ви ж любіть чотирилапих,
Захищайте від біди
Біографічна довідка
Оксана Шамрай — українська письменниця, відома своїми творами для дітей. Її казка «Джин» була опублікована у шкільному підручнику «Українська мова та читання» без її відома, що викликало обговорення щодо дотримання авторських прав.
Крім літературної діяльності, Оксана Шамрай є активною в соціальних мережах, де ділиться своїми думками. На Facebook вона відзначала важливі дати, які змінили життя українців, висловлюючи надію та віру в краще майбутнє.
Також вона є користувачем платформи «Поетичні майстерні», де публікує свої поетичні твори.
2. Робота над оповіданням «Джин».
Читання оповідання вихователем
3. Словникова робота
Оселитися – Обирати собі де-небудь постійне місце проживання; поселятися, осідати
Затамував подих - не дихати уподовж певного часу
4. Гра «Бджілка». Самостійне напівголосне читання казки учнями
Індивідуальна робота з _____________________________________
__________________________________________________________
5.Фізкультхвилинка
6.Читання частини тексту вголос «Ланцюжком»
7.Обговорення казки
1.Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
Визнач жанр прочитаного твору. Обґрунтуй свою думку.
• Яким ти уявляєш головного героя оповідання?
• Розкажи про захоплення Сашка.
• Як у хлопчика з’явився домашній улюбленець?
• Чому кошеня отримало таку кличку?
2. Вправа «Доповни речення.»
Якось він бачив по телевізору…..
Ще Сашко вважав, що….
На що хлопчик відповідав, що……
Ну чому, от залазять же….
А ще мама розповідала, що….
Підійшов ближче і побачив…..
3.Тестування за змістом тексту «Чи був ти уважним?»
1.Визнач жанр твору:
2. Як звали хлопчика?
3.Якого віку був хлопчик?
4. Чому хлопчик розпочав пошук скарбів?
5. Якого кольрору мало бути каміння зі скарбом?
6.Навіщо хлопчикові потрібен був джин?
7. В чому, за уявою хлопчика, міг жити джин?
ІІІ. Підсумок заняття
1.Закріплення знань
- Яке оповідання ми читали на занятті?
- Що найбільше вразило у творі?
- Хто автор цього оповідання?
2. Аналіз роботи учнів