Підготувала – Прохорчук Віра
Тема: Читаю і розповідаю. Опрацювання тексту «Папужка» Людмили Борщевської.
Мета: Дидактична: удосконалювати вміння читати правильно, виразно, усвідомлено й у міру швидко; розвивати вміння відгадувати загадки, відповідати на запитання за змістом прочитаного, розповідати за малюнком та про спогади з власного життя, придумувати заголовок до тексту; Розвивальна: розвивати кмітливість, заохочувати учнів до словотворчості, змагальності у грі й навчанні. Виховна: виховувати інтерес до життя і поведінки птахів, турботливе ставлення до них;
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
Організація класу
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Мотивація навчальної діяльності
Не літак, а літає,
Не співак, а співає,
Не людина, а розмовляє.
(Папуга)
Актуалізація опорних знань
Вивчення нового матеріалу
1. Прочитай текст. Придумай свій заголовок.
Тато відкриває дверці клітки, і папужка вилетів у кімнату. Він весело закричав і сів на шафу. Потім передетів на вікно і довго спостерігав, як стрибають горобці на гілках дерева.
- Тату, а як ти його зловиш, щоб знову посадити в клітку? – запитав Тарасик.
- Е, синку, щоб тварини тебе слухались треба хитрощі знати. Я папужку випустив голодним. А тепер приберу клітку насиплю корму в годівничку, наллю чистої водички, і віе сам полетить у клітку, -розповідав тато.
Так і сталося. Папужка, хоч і спостерігав за горобцями, а й свою клітку не залишав без уваги. Тільки-но тато насипав вівса в годівничку, папужка злетів з вікна – і в клітку. А тато закрив дверці.
2. Запитання для уважних читачів.
3. Виразне читання учнями.
4. Фізкультхвилинка.
5. Перегляд навчального відео «Папуги. Цікаві факти. Особливості догляду.».
Закріплення вивченого.
Підсумок. Рефлексія