Навчання грамоти
І клас НУШ
Дата: 27.02.19
Тема: Букви Шш. Письмо малої букви ш.
Мета:1.закріпити знання учнів про букву Шш та звук [ш];
2.вдосконалювати навички читання слів та речень з даною буквою;
3.закріпити навички звуко-буквеного аналізу слів;
4.розвивати зв’язне мовлення учнів та збагачувати активний словниковий
запас учнів;
5.розвивати творчу уяву дітей;
6.вдосконалювати навички роботи в групі;
7.виховувати почуття дружби, колективізму.
Обладнання:
- телевізор, співаночка «Алфавіт»;
Література:
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Продзвенів і стих дзвінок,
Починається урок!
Всі за парти сідайте,
Працювати починайте!
ІІ. Налаштування на урок
Я – учень!
Я навчаюсь вчитися!
Я хочу все знати!
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Проблемні питання:
(робота в групах, завдання у кошиках)
1, 5 команди БАТОН
КИТ
ОВАЛ
ЩУКА
2,6 команди АКУЛА
ДУБ
ПІСОК
ЧУБ
3,7 команди ВОВК
ЛИС
СОСНА
ХЛІБ
4, 8 команди ЖУК
МАСЛО
ТОРТ
ШУБА
(1 учень з команди називає алфавітний ланцюжок слів, вчитель викладає його на дошці. Якщо ж паралельна команда не впоралась із завданням, то виправляється)
ІV. Концентрація уваги учнів
V. Повторення вивченого про звук [ш] та букву «ша»
1. – Ви знайомі з цією буквою? (демонстрація букви)
- Що ви про неї знаєте?
* Буква «ша» позначає звук [ш]
* Віршик про [ш]:
Шпак у шахи з шахом грав.
Шпак у шаха вигравав.
Одержить переможець шишку,
А в шишці тій смачні горішки.
2 Гра «Складовий аукціон»:
(ШОКОЛАД, ШАЙБА, ІГРАШКА, КОШЕНЯ, КАШТАН, …)
А* - Я пропоную вам відкрити зошит с.25
Б* - Примовляночка до зошита:
Зошит свій я відкриваю,
Навкоси його кладу.
Я від вас не приховаю:
Ручку я ось так держу.
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу я візьмусь!
В* - Ми будемо зараз тренуватися писати рядкову букву ш
Г* - Шаблон (маленька ш): і – раз; і – два; і- три.
Д* - Пропис у повітрі
Е* - Робота на 1першому рядку
Є* - Робота на 2другому рядку:
Ж* - Робота на 4четвертому рядку:
З* - Робота на 5п′ятому рядку:
І* - Робота на 6шостому рядку «Лего»
(звуко-буквений аналіз слова)
МИША
_ о _ о
VІ. Фізхвилинка «Пружинка»
VІІ. Робота з «Букварем»
1 учень – 1 стовпчик, інші – за ним; вчитель контролює читання учнів.
ШИПШИНА (малюнок) ШПАК (малюнок)
ФАКТИ ПРО ШОКОЛАД:
І факт: Шоколад покращує роботу серця та очищує судини.
ІІ факт: Шоколад (у перекладі з латинської мови) означає «їжа богів».
ІІІ факт: Шматочок шоколаду дає енергію, аби пройти 45м .
ІV факт: У шоколаді є «гормон щастя», та «гормон радості».
V факт: Шоколад допомагає впоратися зі стресом та навантаженнями.
VІ факт: Шоколад тваринам вживати категорично заборонено.
Вчитель: Для людини оптимальна кількість шоколаду – 25г тричі на тиждень!. Отже, вживаємо вміру!
Діти тримають різні шоколадні вироби. Давайте з׃ясуємо: де тут правда чи неправда.
VІІІ. Фізхвилинка «Невгамовний їжачок»
ІХ. Підсумок уроку
(- Це предмет живої природи? -
- Це предмет неживої природи? -
- Це предмет рукотворного світу? +
- Його можна на собі носити? -
- Його можна їсти? +
- Це смачно? +
- Він солодкий? +
- Це ласощі? +
- Це шоколад? +)
Гра «Книжковий Хробачок» (малюнок хробачка)
Жив-був собі хробачок.
Незвичайний такий черв’ячок,
Бо любив ласувати букви з книжок.
Отож, допоможіть встановити слів рядок!
Ч А ш К а ----- І Г р А ш К А
М И ш К а ----- ш О К О л А Д
1