Читаю і розповідаю. Вправи для розвитку навички читання. Опрацювання тексту «Є на світі чарівні слова» Марії Бабенко.

Про матеріал
Мета: удосконалювати навичку читання; розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прочитаного, добирати заголовок до тексту; удосконалювати вміння знаходити в тексті опис малюнка, розповідати за малюнком та змістом прочитаного; виховувати ввічливість, доброзичливість, прагнення вживати ввічливі слова.
Перегляд файлу

Тема. Читаю і розповідаю. Вправи для розвитку навички читання. Опрацювання тексту «Є на світі чарівні слова» Марії Бабенко.      

Мета: удосконалювати навичку читання; розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прочитаного, добирати заголовок до тексту; удосконалювати вміння знаходити в тексті опис малюнка, розповідати за малюнком та змістом прочитаного; виховувати ввічливість, доброзичливість, прагнення вживати ввічливі слова.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Вітання

Діти утворюють коло, разом з учителем промовляють:

Ми — сімейка невеличка.

Усі друзі — я і ти.

2. Повторення вивченого матеріалу.

1). Гра на слух: плеснути в долоні, якщо почуєш слово з буквою “К”

Кіт, синичка, сосна, лис, місто, калина, день,мак.

Пов’язане зображення2) Розчитування за таблицями складів.

3). Чистомовка.

«Добрі слова»

Ку- ку – ку – Доброго ранку!

Ому – ому – ому – зичу я кожному

Ям – ям – ям – доброго дня бажаю людям

Ра – ра – ра – доброго вечора

Их – их – их – вітаю стрічних

Ться – ться – ться – люди посміхаються

Бі – бі – бі – добрі слова для кожного любі.

ІІ. Основна частина.

1. Читацька розминка. ( Українська мова. Буквар, с. 112).

 

Учні читають вірш Валерія Гужви кілька разів (ланцюжком, естафетою, хором).

- Як ви розуміють вислів ключики до серця ? (це слова, які викликають добре ставлення до того, хто їх промовляє)

- Які слова називає автор ключиками? (спасибі і будь ласка) . Чому?

- Як ще називають такі слова ? (ввічливі, чарівні), поміркувати, чому їх так називають.

- Пригадайте  інші ввічливі слова.

Фізкультхвилинка.

2. Повідомлення теми уроку.

3. Опрацювання тексту «Є на світі чарівні слова» Марії Бабенко. 

1) Словникова робота.

Прочитати слова та пояснити значення слів.    

однокласники                      посварився

ненароком                          хочеться

спокійний                            розповісти

співчуття                            штовхнув

сторонній                             не кривдить

злість                                    не ображає

винувато                              розсердився

доброзичливо                      розкричався

мимоволі                             не навмисне

годівниця                             наповнюють

насіння                                ображає

горобці                                дивувався

слабший                              поглядаючи

2). Читання тексту вчителем.

- Про кого розповідається в тексті?

3). Читання тексту учнями «ланцюжком».

- Яким Сашко був на початку тексту і яким став у кінці, що його змінило?

4) Робота над запитаннями для уважного читача, вміщеними під текстом.

- Поміркуйте, що могло статися, якби Петрик не вибачився?

- То яку магічну силу мають ввічливі слова, та чому їх називають ще чарівними?

5) Робота за малюнком.

Знайти уривок, який відповідає малюнкові до тексту, поданому на сторінці букваря.

 

 

 

 

 

ІІІ.  ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Бесіда.

- Що читали на уроці?

-  Про що розповідається у вірші Валерія Гужви?

-  Про кого йдеться в тексті Марії Бабенко «Є на світі чарівні слова»?

 - Що спільного у цих творах?

Пов’язане зображення- Що цінного ви взяли  із цього уроку для себе.

 2. Рефлексія уроку.

— Позначте свій настрій

 

docx
Додано
14 травня 2019
Переглядів
3029
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку