СТАТТЯ 3 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ
ЛЮДИНА, ЇЇ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я, ЧЕСТЬ І ГІДНІСТЬ, НЕДОТОРКАННІСТЬ І БЕЗПЕКА ВИЗНАЮТЬСЯ В УКРАЇНІ НАЙВИЩОЮ СОЦІАЛЬНОЮ ЦІННІСТЮ. ПРАВА І СВОБОДИ ЛЮДИНИ ТА ЇХ ГАРАНТІЇ ВИЗНАЧАЮТЬ ЗМІСТ І
СПРЯМОВАНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВИ. ДЕРЖАВА ВІДПОВІДАЄ ПЕРЕД ЛЮДИНОЮ ЗА СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ.
УТВЕРДЖЕННЯ Й ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ Є ГОЛОВНИМ ОБОВ’ЯЗКОМ ДЕРЖАВИ.
1. ЯК ТИ РОЗУМІЄШ ЦЮ СТАТТЮ КОНСТИТУЦІЇ? ЧИ Є ЦЕ ПРОЯВОМ ГУМАНІСТИЧНОЇ МОРАЛІ? ЧОМУ?
2. РОЗГЛЯНЬ МАЛЮНОК. ІЗ ЧИЄЮ ДУМКОЮ ТИ ПОГОДЖУЄШСЯ? ЧОМУ?
ЛЮДЯНІСТЬ НЕ ЗАВЖДИ БУЛА ЦІННІСТЮ ДЛЯ ЛЮДЕЙ І СПІЛЬНОТ.
ПРИКЛАДОМ ЦЬОГО МОЖЕ БУТИ РАБСТВО, ЯКЕ ІСНУВАЛО В БАГАТЬОХ
СПІЛЬНОТАХ. РАБИ НЕ ВВАЖАЛИСЯ ЛЮДЬМИ, ТОМУ НЕ МАЛИ ЖОДНИХ ПРАВ. ПОШТОВХОМ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ І СВІТОВІЙ СПІЛЬНОТАХ СТАЛИ ПОДІЇ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ.
ЩО ТАКЕ ПРІОРИТЕТ ПРАВ ЛЮДИНИ І ЯК РЕАЛІЗУЮТЬСЯ ПРАВА ТА СВОБОДИ?
Б льш сть держав погодилася вважати закр плений у Загальн й декларацї прав людини щонайменше необх дний перел к прав свобод. В н є вз рцем, на який орєнтується пол тика кожної демократичної держави. Пр оритет прав людини означає, що вс закони країни мають сприяти дотриманню та захисту даних прав.
Для контролю над дотриманням прав людини країни св ту домовилися про створення р зних м жнародних орган зац й. Так орган зацї мають право вивчати стан дотримання прав людини у країнах св ту, давати урядам рекомендацї, накладати обмеження на винних.
З третьої статт Конституцї України ти вже знаєш, що людян сть закладена в основу нашого законодавства. Водночас у Конституцї є Розд л II, який називається «Права, свободи й обов’язки людини та громадянина». У ньому йдеться про основн права та свободи людини.