ЧОРНОБИЛЬ – МЕРТВЕ МІСТО

Про матеріал
До уваги пропонується методична розробка виховного заходу метою якої є: ▪ розширити уявлення здобувачів освіти про Чорнобильську трагедію; ▪ розвивати у дітей інтерес до всього, що відбувається навкруги; ▪ виховувати милосердними, уважними, справжніми патріотами.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЧОРНОБИЛЬ – МЕРТВЕ МІСТО:трагічні результати господарської діяльності людини. ПРЕЗЕНТАЦІЯ УЧНЯ ЗЗСО № 28ЄГОРА НЕДАШКОВСЬКОГО

Номер слайду 2

ЯК ЦЕ БУЛО…Чорнобиль – місто у Київській обл., розташоване на р. Прип’ять, неподалік від того місця, де вона впадає у Київське водосховище.26 квітня 1986 року тут сталася жахлива аварія – найбільша техногенна катастрофа 20 сторіччя за масштабами збитків і наслідками: у результаті невдалого експерименту вибухнув ядерний реактор № 4. Вибух призвів до значних руйнувань і сильної пожежі. У повітря потрапила велика кількість радіоактивних елементів, які вітром рознеслися на відстань понад 160 тисяч квадратних кілометрів.

Номер слайду 3

Зона радіоактивного зараження склала близько 200 тис. кв. км. Найбільшого ураження зазнали території Прип'яті та Чорнобиля, внаслідок чого було прийнято рішення про повну евакуацію населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні від пошкодженого реактора. Радіоактивне забруднення було зафіксовано і на значній відстані від Чорнобиля - в Скандинавії і російській Арктиці

Номер слайду 4

Вибух на енергоблоці стався вночі 26 квітня 1986 року. Фахівці, що вивчають аварію, виявили кілька причин, сукупність яких і призвела до катастрофи: технічні недоробки реактора;помилки персоналу;недбалість заступника керівника головного інженера ЧАЕС Анатолія Дятлова, який відмовлявся вірити в те, що вибухнув реактор, оскільки на той момент вважалося, що це теоретично неможливо. ПРИЧИНИ

Номер слайду 5

Викиди 26 квітня склали 14⋅1018 Бк, або 380 млн кюрі, що в 400 разів більше, ніж радіаційний викид у Хіросімі

Номер слайду 6

Склад випромінювання на ЧАЕСУран. Період напіврозпаду – від 0,7 до 4,4 мільярди років. Отруйний, у людини при тривалому контакті здатний викликати різні захворювання, особливо нирок і печінки. Плутоній-238 і плутоній-239. Радіоактивні елементи, за ступенем своєї небезпеки перевершують уран. Частинки плутонію відкладаються у скелеті (45%), печінці (45%) та інших органах. Біологічний період напіввиведення з кісток - 100 років, з печінки - 40 років. Період напіврозпаду – 88 років. Йод-131. Період наріврозпаду – 8 діб, повного розпаду – 80 діб. Потрапляє в організм із повітрям і накопичується у щитовидній залозі. Після аварії на Чорнобильській АЕС у 4000 чоловік був діагностований рак щитовидної залози. Цезій-137. Радіонуклід, у великій кількості випав після аварії на ЧАЕС. Період напіврозпаду - 30 років, повного розпаду - 300 років. Цезій накопичується в організмі людини, в тканинах, у кишечнику. Легко змивається водою. Всмоктується в кров і призводить до саркоми. Час біологічного виведення цезію з організму становить від 40 до 200 діб. Радіонукліди цезію-137 після аварії поширилися по всій планеті, половина всього обсягу випала на території Росії, України і Білорусії. Цезій-137 міститься у тваринах, рослинах, грибах, грунті. Телур-128. Радіонуклід з найдовшим періодом напіврозпаду - 2,2 септілліона років. Це у 160 трильйонів разів більше, ніж можливий вік Всесвіту. Америцій-241. Один із основних забруднюючих елементів на території зони відчуження. Через те, що Америцій-241 є продуктом розпаду інших ізотопів, його концентрація через 33 роки після катастрофи зросла у 20 разів. Америцій залягає у верхніх шарах грунту, зараженню піддаються тварини. Період напіврозпаду Амерція-241 перевищує 400 років. Стронцій-90. Радіонуклід, за своїми властивостями схожий на кальцій. Накопичується у кістках. Його знаходили в зубах дітей, які жили на території ядерних випробувань і ядерних аварій.

Номер слайду 7

Найбільшу дозу опромінення отримали співробітники АЕС: більше 30осіб померли від променевої хвороби протягом кількох місяців

Номер слайду 8

Пожежа, що виникла після вибуху, тривала більше 10 діб. Її гасили місцеві пожежники, а також допоміжні бригади з Києва та сусідніх районів. Роботи проводились без спеціальних костюмів захисту, люди отримували гігантські дози радіації, практично жертвуючи своїм. Життям.

Номер слайду 9

ЕВАКУАЦІЯ НАСЕЛЕННЯ

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Інформація із секретної нотатки редактора газети «ПРАВДА» В. Губарєва в ЦК КПРС про аварію на Чорнобильській АЕС від 16 травня1986 року:«З 4 по 9 травня я був у районі Чорнобильської АЕС. Деякими своїми спостереженнями вважаю зобов'язаним поділитися:1. Евакуація Прип'яті. Уже через годину радіаційна обстановка у місті була ясна. Ніяких заходів на випадок аварійної ситуації там не було передбачено: люди не знали, що робити. Згідно з усіма інструкціями і наказами, які існують 25 років, рішення про виведення населення з небезпечної зони повинні були приймати місцеві керівники... Ніхто не взяв на себе відповідальність (шведи спочатку вивезли людей із зони своєї станції, а тільки потім почали з'ясовувати, що викид відбувся не у них).2. На роботах у небезпечних зонах (у тому числі на відстані 800 м від реактора) знаходилися солдати без індивідуальних засобів захисту. 3. У Києві панічні настрої виникали з багатьох причин, але в першу чергу через відсутність інформації ... Необхідно категорично посилити безпеку людей, які працюють в зоні...»

Номер слайду 12

Радянські ЗМІ не відразу повідомили про катастрофу. Перша інформація про наслідки вибуху з'явилася у шведських ЗМІ після того, як над країною з'явилося радіоактивна хмара. В СРСР на Першотравень вулиці Києва та інших міст були переповнені: люди із дітьми вийшли на демонстрації…Михайло Горбачов звернувся до радянських громадян тільки 14 травня, через майже три тижні після катастрофи.

Номер слайду 13

Від прямих наслідків вибуху на ЧАЕС від радіації загинуло близько 50 осіб. Ще 2 людини загинули безпосередньо в момент вибуху від механічних пошкоджень. Також є дані, що до 2004 року від можливих наслідків опромінення загинуло ще 4 тисячі осіб. За іншою версією, від наслідків Чорнобильської катастрофи загинуло близько 200 тисяч осіб. НАСЛІДКИ

Номер слайду 14

Інформація про вплив катастрофи на екологію суперечлива. Зараз навколо ЧАЕС діє 30-кілометрова зона відчуження. Безпосередньо після катастрофи загинуло багато тварин, які взаємодіяли із сильно опроміненими предметами.

Номер слайду 15

Також від радіації постраждав лісовий масив поблизу ЧАЕС. Він отримав назву «Рудий ліс», оскільки під впливом радіації хвоя змінила свій колір на іржавий протягом 30 хвилин після аварії. Площа лісу становить 202 квадратних кілометри. Після аварії під час дезактивації уражені дерева виривали бульдозерами і ховали, однак і зараз на деяких ділянках відзначається сильно підвищений радіаційний фон.

Номер слайду 16

Однак ряд учених відзначають, що через 30 років після аварії, під час відсутності людини, зона відчуження стала до певної міри заповідником, де живуть рідкісні види тварин. Втім, є джерела, які стверджують про мутації, помічені у тварин. Проте офіційні експерти це заперечують і вважають, що такі публікації створені людьми, що нагнітають атмосферу страху і жаху навколо Чорнобиля.

Номер слайду 17

На даний момент на території Чорнобиля проживає понад 1000 осіб. Це співробітники електростанції, робітники-вахтовики і вчені. Крім того, на території зони відчуження живуть самосели - люди, які відмовилися їхати із зараженою території і залишати свої будинки. Станом на 2017 рік на території їх перебувало 84 людини. Зазвичай це люди похилого віку, які живуть в занедбаних селах по 10 чоловік. Однак бувають люди, які живуть по одному. ЧОРНОБИЛЬ СЬОГОДНІ

Номер слайду 18

Зараз радіаційний фон у Чорнобилі становить 16 мк. Р / год., у Прип'яті - 94 мк. Р / год, у «Рудому лісі» - 123 мкр / год., у безпосередній близькості до енергоблоку - 239 мк. Р / год. Норма - 30 мк. Р / год. На територію зони відчуження щорічно приїжджає понад 70 тисяч туристів, в основному з Європи і США.

Номер слайду 19

Наслідки аварії ліквідують і до сьогодення: над зруйнованим реактором був побудований бетонний саркофаг, виконувалися роботи з очищення територій від небезпечних радіоактивних елементів. Але ця місцевість уже ніколи не повернеться до нормального життя. Фото в Інтернеті – яскраве свідчення того, що Чорнобиль – мертве місто, і винні у цьому люди…

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

pptx
Додано
30 квітня 2023
Переглядів
621
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку