18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Цікаві факти про Джонатана Свіфта

Про матеріал
Додатковий матеріал до уроку із зарубіжної літератури про творчість Джонатана Свіфта 9 клас.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Цікаві факти про Джонатана Свіфта. Світлана Зелінська

Номер слайду 2

Джонатан Свіфт - англо-ірландський письменник-сатирик, публіцист, філософ, поет і громадський діяч, священник. Народився в 1667 р. В м. Дубліні, Ірландія.

Номер слайду 3

Суспільно-політична діяльність в Англії

Номер слайду 4

Всі свої твори Джонатан Свіфт публікував анонімно і безкоштовно. Його не турбувало питання популярності. Тільки за публікацію книги «Подорож Гуллівера» він отримав 200 фунтів стерлінгів. Незважаючи на анонімність, читачі дізналися про Свіфта по його різкому стилю і жорсткій сатирі.

Номер слайду 5

Вигадані Свіфтом слова "ліліпут" і “єху-у” увійшли на багато мов світу. В "Подорожі Гуллівера" згадуються два супутника Марса, відкриті тільки в XIX столітті. У “Подорожі Гуллівера» Свіфт висловив претензії до Ньютона. Великий учений в ті роки був керуючим Монетного двору і дозволив випуск невагомої монети в Ірландії. Джонатан Свіфт не пробачив Ньютону цього. На честь Джонатана Свіфта названі кратер на Місяці, один із супутників планети Марс, про які він писав в романі «Подорож Гуллівера», а також вулиця і площа в Дубліні.

Номер слайду 6

Більшу частину свого статку Свіфт заповів витратити на створення лікарні для душевнохворих.“Лікарня Святого Патрика” була відкрита у Дубліні1757р.

Номер слайду 7

Якось, прогулюючись з другом у парку, Свіфт зупинив свій погляд на старому в’язі, верхівка якого вже висохла, і промовив: “Ось так і я почну вмирати – з голови”. У 1742 р. після інсульту, він втратив мову, розумові здібності, і його було визнано недієздатним. Його смерть настала в 1745 р. Він був похований в центральному нефі собору Святого Патрика. Епітафію, як заповіт написав сам Джонатан у 1740 р.

pptx
Додано
26 квітня
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку