Цілісність здоров’я. Чинники, які впливають на здоров’я. Охорона здоров’я.

Про матеріал
Урок розроблений цікаво та продуктивно. Діти працюватимуть активно на уроках нової української школи.
Перегляд файлу

Урок я досліджую світ 3 клас

Тема: Цілісність здоров’я. Чинники, які впливають на здоров’я. Охорона здоров’я.

Мета: продовжувати формувати в учнів уявлення про здоров'я та його значення для навчання, спілкування, повноцінної праці та відпочинку; розширювати набуті знання про складові здоров'я; збагачувати уявлення про чинники, які впливають на стан здоров'я; розвивати бажання щоденно піклуватися про своє здоров'я і здоров'я оточення; виховувати почуття гармонії з навколишнім середовищем та оточенням.

                                                     Епіграф до уроку:

Здоров’я – це сила,

Здоров’я – це клас,

Хай буде здоров’я

У нас і у вас.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

  • Гостей наших радо усіх зустрічаєм,

Для них привітання від класу ми маєм.

Ми хочем, щоб ви всі щасливі були,

Щоб діточки ваші здорові росли.

  • Доброго здоров'я, доброго вам дня.

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ.

А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

ІІ. Актуалізація класу

- Люди  вітаючись, прощаючись бажають … (доброго здоров'я)

(Бажали найважливіше  - здоров’я)

- Які  саме ввічливі слова пам’ятаєте?

(Здоровенькі були!, Дай Боже здоров'я!, Доброго Вам здоров'я!, Бувайте здорові!, Ходіть здорові!)

- У народі кажуть: Немає щастя без здоров'я.

- Як ви це розумієте?

(Є багато цінностей у житті, але вони перестають мати значення при поганому здоров’ї)

- Які ще прислів’я знаєте?

(Без здоров'я ніщо людині не миле.

Бережи одежу знова, а здоров'я - змолоду.

Було б здоров'я, а все інше наживем.

Вартість здоров'я знає лише той, хто його втратив.

Весела думка - половина здоров'я.

Веселий сміх - здоров'я.

Все можна купити, тільки здоров'я - ні.

Здоровий хворого не розуміє.

Здоровому все здорово.

Здоров'я більше варте, як багатство.

Здоров'я - всьому голова.

Здоров'я - найдорожчий скарб.

Здоров'я маємо - не дбаємо, а стративши - плачемо.

Найбільше щастя в житті - здоров'я.

Той здоров'я не цінить, хто хворий не був.

Як на душі, так і на тілі.)

  • То який висновок можемо зробити?

( Щоб бути щасливим важливо бути здоровим)

  • А що треба робити, щоб бути здоровим?

(Щоб бути здоровими, треба дбати про своє здоров’я)

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

- Ми помандруємо сьогодні стежками здоров'я, попливемо морем пошуків до берегів  Здоров’я - поведемо мову про те, як можемо берегти, зміцнювати і підтримувати своє здоров'я.

          - Подумайте, де саме ми сьогодні будемо подорожувати?

- Так, це наш край. А як ще ми можемо назвати наш край? Україна.

 

  • У кожного із вас на парті є кораблик, запишіть будь ласка, на ньому своє, бажання, мрію…
  • Хто бажає поділитись своїми сподіваннями?
  • Як ти вважаєш чи потрібно бути здоровим, щоб ця мрія здійснилась?
  • А тепер рушимо у плавання від “Берега надій” до “Берега реалізованих сподівань”
  •  Народна мудрість говорить, що здоров'я прибуває краплинами, а зникає пудами. Ці краплини здоров'я прибувають завдяки виконанню цілого ряду умов.

Про ці умови ми сьогодні з вами і поговоримо.

 

     1. Перша зупинка "Режим дня".

- Для чого потрібно дотримуватись режиму дня?

 (Для того, щоб людина була завжди охайною, все встигала зробити, не спізнювалася на заняття, на роботу)

-Як режим впливає на наше здоров’я?

(позитивно – дотримується правил особистої гігієни, робить ранкову зарядку)

  • Наведіть приклад власного режиму дня.

 

  1.                    Друга зупинка "Чистота - запорука здоров'я"

                  РОБОТА  В ПАРАХ

  • Здавна український народ славився своєю охайністю в усьому. Про це свідчить біла сорочка, завжди побілені хати. В оселі проходило життя родини,тому господарі слідкували за чистотою.
  • У кожного з вас на столах є деформоване речення, спробуйте віднайти його початковий зміст.
  •                                                Кожний ранок умивайся, мий вуха та шию.
  •                                                Чисть зуби вранці і ввечері.
  •                                                Мий руки перед їжею, після забруднення,  після туалету.

- Доповніть, а які ще правила особистої гігієни важливо виконувати?

  •                                                Коротко обстригай нігті.
  •                                                Носи в школу гребінець і носову хустинку.
  •                                                Слідкуй за чистотою одягу і взуття.
  •                                                Ретельно мий овочі та фрукти.
  •                                                Не смокчи та не гризи різні предмети, пальці і нігті.
  • Який можна зробити висновок?

(Якщо будете дотримуватися цих правил, то будете здоровими).

 

    3. Третя зупинка "Їжа - джерело росту і здоров'я".

- Щоб мати здоров'я, слід правильно їсти,

 Вживати поживне і тільки корисне.

Не їсти надміру, не шкодити тілу

І пам'ятати про вітаміни. 

  • Гра “Сортуємо їжу”( корисна і шкідлива їжа)
  • Що можна віднести до корисної  їжі?

(фрукти, овочі, молочні продукти)

А що до шкідливої їжі?

(фастфуд, чіпси, колу, сухарики, мівіну)

  • Який висновок зробимо?

( Вживати потрібно лише корисну їжу)

-Чим корисна  їжа для організму людини?

( Збагачує організм вітамінами, поживними речовинами, за допомогою якого ми ростемо та розвиваємось. Їжа це джерело енергії)

- А чому не можна вживати шкідливу їжу?

( Містить шкідливі речовини, які складаються зі шлаків, що засмічують організм)

 

4.Четверта зупинка "Навколишнє природне середовище і здоров'я"

Оскільки людина - це частина природи, то здоров'я людини, зокрема і наше, залежить від здоров'я природи.

  • Помандруймо в поле, в гай -

Трав і квітів там розмай.

І у цьому розмаїтті

Ви знайдете безліч ліків. (Діти розказують вірші і показують малюнок до них)

Видра змучилась до краю:

- Зуби! Зуби! Помираю!

- Та зарадити не важко,

Зуби полощи ромашкою.

 

Коли хтось упав раптово,

Чи поранив руку, ногу -

Подорожник - всім дружок,

Прикладіть його листок.

 

З кропиви борщі й салати

Добрі можна зготувати.

Від застуди і від кашлю

З мати-й-мачухи відвар

Допоможе, друзі, вам.

 

Валер'янки слізки-краплі

Заспокоять серце ваше.

А заварите лопух -

Вже волосся - мовби пух.

 

Скрізь:і в лісі, і у лузі -

Знайдете надійних друзів.

Пам'ятайте, любі діти!

Час травичку пожаліти!

Роси зберете медові -

Будете усі здорові.

  • Які лікарські рослини ви запам’ятали?

(Ромашка, подорожник, кропива, мати-й-мачуха, валер’янка, лопух)

Запам’ятайте їх використовувати треба дозовано, в невеликих кількостях.

  • Навколишнє середовище змінюється під впливом діяльності людей?
  • Як людина впливає на природу?
  • Чому треба берегти природу?
  • А що можуть робити діти для збереження природи від забруднення?

(Висаджувати дерева і кущі, бо рослини допомагають очищати повітря від шкідливих речовин.

  • Викидати менше сміття. Адже для його переробки працює багато заводів, які теж забруднюють природу).

 

5.П’ята зупинка "Гімнастика. Активний відпочинок".

Проведемо зараз хвилинку здоров'я "Наберемося сили"


  •  

  • Після навчання найкращим відпочинком для вас буде заняття спортом, танцями, рухливими ігрми, плаванням, розвагами, фізичною працею на свіжому повітрі.
  • Давайте зіграємо у гру “Асоціація”.
  • Хто із вас уже займається у спортивних, танцювальних гуртках?
  • Яку пораду дамо?

(Більше рухатися, бо рух – це життя)

- А чи відвідували ви на канікулах бубусь? Як розважалися?

( грали в сніжки, їздили на санках, каталися з гірки)

6. Шоста  зупинка "Корисні і шкідливі звички "

 - Яку роль у житті людини відіграють корисні та шкідливі звички?

- Що ми відносимо до корисних, а що до шкідливих звичок? У вас на партах речення із корисними і шкідливими звичками, розділіть їх на 2 групи ті, що допомогають зберегти здоров’я і ті що шкодять.

(Повітряні та сонячні ванни, обтирання тіла мокрим рушником, обливання холодною водою, миття ніг прохолодною водою, куріння, вживання наркотиків, зайняття спортом, дотримання режиму дня, прогулянка на свіжому повітрі, вживання алкоголю .)

7. Сьома зупинка «Чинники здоров'я»

Робота у групах

(На дошці серединка квітки з написом.)

Кожна група отримує пелюстку ромашки, на якій вказаний один із чинників здоров'я:

- особиста гігієна;

- дотримання режиму дня;

- загартовування;

- спілкування з іншими людьми;

- відмова від шкідливих звичок;

- заняття спортом;

- раціональне харчування.

(Діти обговорюють, як вони впливають на здоров'я. Представник від групи розповідає і прикріплює пелюстку до серединки квіточки.)

Висновок. Дотримання усіх складових і врахування усіх чинників є провідною умовою збереження і зміцнення здоров'я.

  

 

8. Восьма зупинка "Веселий настрій і здоров'я"

Чи можна так сказати, гарний настрій - це ознака здоров'я? Тому ми зараз трішки відпочинемо і пожартуємо.

Уже умився

-Умивайсь, бери, синочку,

Швидше-бо не мнися!

-Так за мене он, в куточку,

Кіт уже умився.

 

Вася йшов до школи

Із портфелем у руці.

А під вухом біле коло,

Білі плями на щоці.

- Васю, - пирснули хлоп'ята, -

Ти що, хату десь білив,

А чи борошно із татом

У млині всю ніч носив?

- Ні, - малий пригладив чуба

І протяг легким баском, -

Це я довго чистив зуби

Білосніжним порошком.

 

Кури насміхаються

Наш малий Іванко

Вранці не вмивається.

З нього біля ґанку

Кури насміхаються.

А чому з Іванка

Кури насміхаються?

Бо вони щоранку

У піску купаються.

  • Чи поліпшується в людини самопочуття від гарного настрою і щирої усмішки?

 

VII. Узагальнення вмінь і навичок. Формування вміння вибирати.

  • Збереження здоров’я залежить від багатьох рішень, які приймає людина.
  • У здорової люди величезна кількість можливостей, вона може гратись, вчитись, відпочивати, має гарний настрій і багато друзів.

На уроці отримали багато рекомендацій, щоб бути здоровими, а зараз давайте створимо дерево життя і дамо рекомендації першокласникам, які тільки ще прийшли в школу.

Пам'ятайте:

Здоров'я - найбільше багатство!

Будьте здоровими,

Будьте щасливими,

Будьте розумними,

Будьте красивими!

 

Наш урок добігає кінця і ви сьогодні гарно попрацювали та були стараними. Дякую вам за роботу.

Інтерактивний метод «Незавершене речення»

-Для здоров’я корисно…

( берегти його, зміцнювати, загартовувати)

-Я знаю такі корисні звички…

( режим дня, прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом)

-Найбільше на здоров’я людини впливає…

(шкідливі звички)

 

C:\Users\Andri\Desktop\Кораблик.jpgC:\Users\Andri\Desktop\Кораблик.jpgРефлексія

C:\Users\Andri\Desktop\Кораблик.jpg 

 

 

Мені запам'яталося…                                                             Було важко…

                                     Мені сподобалося…

C:\Users\Andri\Desktop\Кораблик.jpg 

 

 

      Було легко…

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

  • Перевіримо, як справились із домашнім завданням.

1-ша група виконає тестові завдання на комп’ютері

  • Що є найголовнішою цінністю людини?

а) гроші

б) здоров’я

в) їжа

- Чи може сонячне проміння заподіяти шкоду здоров’ю?

а) так

б) ні

в) воно не приносить користі і не завдає шкоди

- Перш ніж пити воду з-під крану її потрібно …

                а) перетворити у лід

                б) одразу пити

                в) прокип’ятити

          - Що спричиняє інфекційні хвороби?

 а) шкідливі бактерії

 б) корисні бактерії

 в) чиста їжа

- Що не є інфекційною хворобою?

                 а) грип

                 б) вітряна віспа

                 в) перелом ноги

          - Як передаються інфекційні хвороби?

                 а) через повітря

                 б) через їжу

                 в) через дотик

          - Найбільше шкідливих мікробів потрапляє в наш організм через…

       а) нечищені зуби

       б) брудні руки

       в) неохайний вигляд

          2-га група попрацює над проблемним завданням. Вам необхідно вибрати, що сприяє збереженню здоров’я:

  • байдужість
  • взаєморозуміння в сім’ї
  • добра праця
  • активний відпочинок
  • ранкова зарядка
  • ледачість
  • паління
  • чистота тіла
  • раціональне харчування
  • шкідливі звички
  • неврівноваженість
  • То що сприяє збереженню здоров’я? Обгрунтуйте свою думку.

 

 

doc
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
11 січня 2022
Переглядів
994
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку