Презентація для 5 класу, на тему:
Модуль 3. Добробут і особиста безпека
"Цінність життя. Безпека і небезпека. Безпека особистості. Безпечний простір".
За програмою «ЗДОРОВ’Я, БЕЗПЕКА ТА ДОБРОБУТ.
5 клас за підручником О.В.Тагліна (НУШ)
Модуль 3. Добробут і особиста безпека. Тема уроку : Цінність життя . Безпека та небезпека . Безпека особистості . Загрози для безпеки. Безпечний простір.
Номер слайду 2
Вивчивши цю тему, ви дізнаєтеся:про цінність життя, особисту безпеку та небезпекущо таке безпечна поведінка на дорозі, у побуті, надворі, у природному середовищіпро пожежну безпеку й різні екстремальні ситуаціїнавчитеся:правильно поводитися під час небезпечних ситуаційвчасно і правильно звертатися по допомогу до фахівцівздійснювати домедичну самодопомогу
Номер слайду 3
Поміркуйте й обговоріть ситуацію. П’ятикласники й п’ятикласниці йшли гуртом зі школи. Вони зупинилися біля світлофора в той момент, як загорілося червоне світло для пішоходів. Машин на дорозі не було. Іван сказав, що можна перейти дорогу, адже машин немає. Ольга зауважила, що переходити дорогу небезпечно, бо їм горить червоне світло. Як правильно поводитися в такій ситуації? Який варіант дій буде небезпечним? Чому?
Номер слайду 4
Цінність життя. Кожна людина є особистістю, вона унікальна й неповторна. Неповторне і її життя. Саме життя людини — це найбільша цінність, бо воно дається лише один раз. Людина має право на життя. Ми повинні ставитися дбайливо до власного життя, до життя наших друзів, близьких і рідних, людей навколо. Життя у всіх складається по-різному, тому що кожна людина має свої погляди, відчуття, цінності, здібності. Цінність життя людини — у неповторності її особистості, її талантів, її мрій і можливостей. Історія розкриває нам неймовірну різноманітність життя наших предків. Сучасність показує таке ж різноманіття життя кожної сучасної людини. Право на життя неможливо відібрати. Це визначається Основним Законом України. У статті 27 цього Закону написано: «Кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави — захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань».
Номер слайду 5
Відкритий мікрофон «Хто такі рятувальники?»Є люди, які за покликом серця обрали професію, пов'язану із захистом нашого з вами життя і здоров'я. Як ви до них ставитеся? Що б ви хотіли сказати цим людям?
Номер слайду 6
Безпека й небезпека. Безпека особистостіБезпека — це відсутність загрози життю, здоров’ю людей, майну, тваринам, рослинам і довкіллю. Безпека забезпечується захистом і попередженням загроз. Безпека особистості передбачає, що людина перебуває в такому просторі, у якому ніщо не загрожує її здоров’ю, життю та добробуту, не перешкоджає досягненню бажаних для цієї людини цілей. Державна безпека передбачає захищеність життєво важливих інтересів усього суспільства й держави. Саме така захищеність і попередження загроз забезпечують сталий розвиток, добробут і незалежність держави. Небезпека — це такі природні, техногенні і соціально-політичні явища, які здатні за певних умов завдавати шкоди здоров’ю чи життю людини або системам, що забезпечують життєдіяльність. Науковці й науковиці розрізняють ті небезпеки, що виявлять себе через роки, і ті небезпеки, шкода від яких може виникнути просто зараз. Є небезпеки, які не залежать від людини, наприклад, землетруси, виверження вулканів, повені, сильні вітри, снігові лавини. Інші небезпеки залежать від поведінки і дій людей, скажімо, забруднення навколишнього середовища, транспортні аварії, війни тощо.
Номер слайду 7
Особистість убезпечується захистом її прав, перш за все права на гідне життя і свободу. Важливо, щоб людина була захищена від загроз насильства, кримінальних злочинів, безробіття.
Номер слайду 8
Загрози для безпеки. Безпечний простірІснують різні загрози для безпеки. Наприклад, знищення лісів призводить до того, що річки міліють, змінюється клімат, стає дуже спекотно. Забруднення повітря підвищує ризики появи захворювань дихальної системи. Такі загрози називають екологічними загрозами.Є фізичні загрози. Так, на дорогах України травмується й гине велика кількість людей. Часто це відбувається тому, що учасники дорожнього руху не дотримуються правил дорожнього руху.Інколи людина страждає не від фізичних, а від психологічних загроз. Вона може опинитися в конфліктній ситуації, зіткнутися із приниженням і образами. Якщо люди користуються Інтернетом, то вони стикаються з інформаційними загрозами, які пов’язані з отриманням неправдивої інформації, крадіжкою персональних даних, недоброзичливими коментарями на свою адресу.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Навколо нас існують різноманітні загрози. Про них треба знати та вміти їх попереджувати. Наприклад, ви можете стикатися із загрозами, коли спілкуєтеся в Інтернеті. Для того, щоб їх уникнути, не треба долучати «в друзі» незнайомців, не надсилати будь-кому приватну інформацію: домашню адресу, номер телефона, номер школи, де ви навчаєтеся. Якщо не виконувати певних правил дружньої до навколишнього середовища поведінки, то небезпечним може стати будь-яке місце, навіть дитячий майданчик. Їзда на велосипеді по заповненій машинами дорозі призведе до проблем і у вас, і у водіїв. Обгортки від морозива або шоколадки, які ви викинули не в смітник, будуть робити ваше оточення брудним і непривітним. Ваше образливе ставлення до однокласників чи однокласниць призведе до того, що ви залишитеся без товариства й без підтримки, коли вона буде вам потрібна.Інколи люди самі руйнують свій безпечний простір: сваряться, палять або вживають наркотики, самі псують своє здоров’я, ризикують ним, не дотримуючись правил безпеки. Треба навчатися створювати і зберігати свій безпечний простір. Для цього ви маєте доброзичливо спілкуватися, надавати допомогу іншим, підтримувати один одного й відчувати себе щасливими від цього.
Номер слайду 11
Відкритий мікрофон «Моя безпека»Як ви вважаєте, хто відповідає за вашу безпеку? Відповідь обґрунтуйте. Опорні точки. Основним правом людини є право на життя, а основним обов'язком — захищати це право на життя як для себе, так і для інших людей. Право на життя неможливо відібрати. Безпека — це відсутність загрози життю, здоров'ю людей, майну, тваринам, рослинам і довкіллю.
Номер слайду 12
Де твій лимончик
Номер слайду 13
Домашнє завдання Параграф 9 опрацювати Виконати завдання у робочому зошиті ст.13-14