Данило Романович Галицький-будівничий Галицько-Волинської держави

Про матеріал
сформувати уявлення про Галицько-Волинську державу як спадкоємицю традицій Київської Русі, показати роль Данила Галицького в процесі державотворення, висвітлити засади його внутрішньої і зовнішньої політики; розвивати вміння складати хронологічні таблиці, аналізувати історичні факти й події, оцінювати їх значення; визначати роль особистості в історичному процесі; виховувати повагу до історичного минулого, національну свідомість на основі особистого сприймання історії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

(1201—1264) 

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Га́лицько-Воли́нське князівство (в західних джерелах також Галицьке королівство, від 1253 року також Ру́ське королі́вство — центральноєвропейська середньовічна руська держава. Знаходилася на південному заході Київської Русі. Існувало протягом 1199–1349 років. Керувалася монархами із династій Рюриковичів, П'ястів та Ґедиміновичів . Утворене волинським князем Романом Мстиславичем внаслідок приєднання Галицького князівства у 1199р. ЗНО!!!

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Роман (1199 - 1205) Лев Данилович (1264 - 1301) Юрій Львович (1301 - 1308) Василько (1234 - 1271) Володимир Василькович (1269 - 1288) Андрій Юрієвич і Лев Юрієвич (1308 - 1323) Марія Юрій ІІ Болеслав (1323 - 1340)

Номер слайду 7

Данило Галицький (Романович) руський князь з династії Рюриковичів, правитель Галицько-Волинського князівства. Князь волинський (1211 – 1264), галицький (1211 – 1264), київський (1240). Син князя Романа ІІ Великого з династії Рюриковичів. 

Номер слайду 8

Народився в 1201 році в місті Галич. Син князя Романа Мстиславича з  династії Рюриковичів і його другої дружини Анни. У дитячі роки перебував «на вихованні» (а фактично — під наглядом) при дворі угорського короля ЕндреІІ.   У 1211 р. був поставлений боярами на  князювання в Галичі, але у 1212 р. вигнаний. У 1221 р. почав княжити на Волині й до 1229 р.  завершив об’єднання волинських земель. У 1223 р. відзначився у битві русичів на річці Калці проти монголо-татар. Данило Романович у 1238 р. за підтримки городян оволодів Галичем. Згодом передав Волинь брату Васильку Романовичу, а сам зайняв Київ. (1239р.)

Номер слайду 9

1.Боротьба із боярами (великі феодали КР та ГВК), спирався на підтримку міського населення. 2. Будував міста-фортеці: Львів, Холм (переніс туди свою столицю із Галича), Данилів, Кремінець. 3. Реформував військо, створивши важко озброєну піхоту з селян. 4. 1246 р. заснував у Галичі церковну православну митрополію, що перебрала на себе функції загальноруської. Митрополитом було призначено одного з подвижників князя — печатника Кирила.

Номер слайду 10

Князь Данило приймає іноземних послів

Номер слайду 11

1238р. - розбив лицарів Добжинського ордену в битві під Дорогочином і повернув собі порубіжні з Мазовією землі Берестейщини.

Номер слайду 12

Би́тва під Яросла́вом (17 серпня 1245) — бій, що відбувся поблизу міста Ярослав над рікою Сяном між військами галицько-волинських князів Данила і Василька Романовичів з одного боку і силами угорців, поляків та галицької боярської опозиції з іншого. Перемога Данила, остаточне придушення боярства.

Номер слайду 13

1241р. - орди хана Батия рушили на Волинь та Галич. У цей час Данило не був на своїх землях — їздив в Угорщину з сином Левом сватати королівську доньку Констанцію. Коли отримав відмову, поїхав у Польщу, де залишався до відходу татар. Володіння його були спустошені; щоб урятувати хоча б щось, Дмитро переконав Батия йти на угрів.

Номер слайду 14

До Ярославської битви Галицько-Волинське князівство не було обкладене татарською даниною. Після неї хан Мауціінадіслав до Данила посла з вимогою: «Дай Галич!». Данило, подумавши, відповів: «Не дам півотчини своєї, але поїду до Батия сам». Він був змушений поїхати до ханського двору в Сараї і визнати залежність від Золотої Орди. Хоча його прийняли там досить милостиво, але перенесені приниження змусили згодом літописця завершити розповідь про цю подорож словами: «Зліше зла честь татарська». «Данилови Романовичю князю бывшу велику, обладавшу Рускою землею, Києвом й Володимером й Галичем». В переговорах з Батиєм Данило добився від нього підтвердження своєї влади над Галицько-Волинським князівством, але не над Києвом.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Дипломатичним заходам Данила сприяли династичні шлюби з європейськими володарями. Династичні зв’язки Данила Романовича Польща Литва Угорщина Австрія Володимирсько-Суздальське князівство

Номер слайду 18

1253р. - Папа римський звернувся до християн Чехії, Моравії, Сербії, Помор'я та Пруссії з закликом до хрестового походу проти татар, а до Данила відправив посольство на чолі з легатом Опізо з королівською короною і скіпетром. У місті Дорогочині в грудні 1253р. (січні 1254р.) папський легат коронував і помазав Данила Романовича, який прийняв королівську відзнаку «від усіх своїх єпископів», підкреслюючи цим, що коронується не лише він, а сама Русь.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

На заклики папи про хрестовий похід проти монголів європейські правителі не відгукнулися, тому Данило розірвав відносини із Римом, зберігши при цьому титул. До самої смерті князя ГВК було у залежності від Орди.

Номер слайду 21

1264р. король занедужав і помер у Холмі, де був похований у церкві святої Богородиці, яку збудували за його життя. Літописець, оплакуючи його смерть, назвав його «другим по Соломонові». Місце поховання князя Данила

Номер слайду 22

Данило Галицький був одним із найвідоміших князів, що відзначився своїми здібностями в політиці, воєнній справі, управлінні державою. В умовах ворожого оточення, не маючи достатньої опори, він зміг приборкати боярську опозицію, відновити єдність і відстояти незалежність держави, що досталася йому в спадок, а також протистояти такому могутньому ворогу, як монголо-татари. Літописець дав влучну характеристику його діяльності: «(Був) князем добрим, хоробрим і мудрим, який спорудив городи многі, і церкви поставив... і братолюбством він світився був із братом своїм Васильком».

Номер слайду 23

Прапор Герб

Номер слайду 24

Зразки тестів ЗНО 1.Оберіть князя, який утворив у 1199 р. Галицько-Волинське князівство: А) Ярослав Осмомисл Б) Роман Мстиславович В) Данило Романович Г) Володимир Ярославич 2.У якому місті відбулася коронація Данила Галицького? А) у Львові Б) у Дорогочині В) у Холмі Г) у Галичі 3.Основне завдання зовнішньої політики Данила Галицького в 40-60-ті рр. ХІІІ ст. полягало: А) у зміцненні власного авторитету та отриманні королівської корони Б) в укладенні союзу з Польщею для відсічі агресії Тевтонського ордену В) у створенні коаліції європейських держав для боротьби із Золотою Ордою Г) у розширенні території Галицько-Волинського князівства за рахунок сусідніх держав

Номер слайду 25

Зразки тестів ЗНО 4. Якого галицько-волинського князя літописець першим титулував як « самодержавець Русі» А. Ярослава Осмомисла В. Юрія Львовича Б. Романа Мстиславича Г. Данила Галицького 5.Установіть послідовність подій. А. Коронація Данила Галицького Б. Поїздка Данила Галицького до Золотої Орди В. Похід Бурундая проти Данила Галицького Г. Битва під Ярославом.

Номер слайду 26

Зробити «коло Вена» , порівнявши діяльність Романа Мстиславича і Данила Галицького. Випереджальне завдання: підготувати міні-характеристику наступників Данила Галицького - Лева І, Мстислава Жварно, Володимира, Юрія ІІ Волеслава.

ppt
Додано
28 лютого 2021
Переглядів
2903
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку