Мета: • навчальна: ознайомити школярів з особливостями українських народних пісень зимового календарного циклу, особливостями їх звучання та виконання, ознайомити з жанрами українських народних пісень: колядок, щедрівок, віншівок та традиціями їх виконання на зимових святах, особливостями проведення зимових свят в Україні; навчити порівнювати життєвий зміст, настрій і характер музичних творів; • розвивальна: розвивати вміння розрізняти на слух виконання народних зимових пісень, розпізнавати на слух народні пісні та давати характеристику музичному образу й засобам виразності в народних піснях зимового циклу; продовжувати розвивати навички виразного співу й слухових уявлень, творчу уяву та артистичні здібності; • виховна: виховувати інтерес до українських народних календарних пісень, обробок пісень, любов до музики, культуру слухання.
Номер слайду 3
Музичний матеріал: укр. нар. колядка «Щедрик» в обр.М.Леонтовича, укр. нар. колядка «Добрий вечір тобі…», «Новорічна пісня» Н. Май, поспівка.
Номер слайду 4
Різдво
Номер слайду 5
Коляд, коляд, колядниця, Добра з медом медуниця, А без хліба не така, Дайте, дядьку, гопака.
Номер слайду 6
Святого Василя (“старий” Новий рік)
Номер слайду 7
Святе Водохреща
Номер слайду 8
Сію, вію, посіваю, З Новим роком поздоровляю! Щоб було у вас в стіжку, В мішку, в коморі, в оборі, В ложці, в мисці й у колисці!
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
. Наталія Май
Номер слайду 14
«Новорічна пісня» Слова і музика Наталії Май
Номер слайду 15
М.Леонтович “Щедрик”
Номер слайду 16
Микола Леонтович
Номер слайду 17
Libera
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Що таке колядки і щедрівки? Коли їх виконують? Які вони за характером? Яка між колядками та щедрівками різниця? Що спільного між ними? Розкажіть про давній обряд колядування. Що вам найбільше запам’яталося?