Сценарій до Концерту.

Про матеріал
Сценарій до концерту, присв'ячений пам'яті Назарія Яремчука. В сценарії задіяні пісні,саме авторського розквіту Назарія та остання його пісня "Яворина"
Перегляд файлу

Я на світі прожив, наче спалах зорі на світанні …

Мета:

  •      ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом українського співака Назарія Яремчука;
  •      розвивати зв’язне мовлення, навички виразного  читання, творчі здібності;
  •      прищеплювати любов до української пісні та шану і повагу до її виконавців;
  •      виховувати інтерес до вивчення та популяризації пісенного скарбу Назарія Яремчука.

Обладнання: мультимедійна презентація життя і творчості Н. Яремчука, портрет артиста, аудіозаписи пісень у його виконанні, світлини з архіву, записи висловів відомих людей.

 

Слово вчителя. Рідні гори Карпати, Говерла срібночола, вічнозелена красуня смерічка стали символом молодості і пісенного натхнення добре знаного по всіх усюдах ансамблю «Смерічка», в юнацькому гроні якої заспівав свою незабутню, невмирущу «Червону руту» Назарій Яремчук.

Звучить пісня «Червона рута»

 Учень 1. Народився і виріс Н. Яремчук у с. Рівня, що на Чернівеччині, 30 листопада 1951 року в селянській родині, був четвертою дитиною. Батько мав чудовий тенор, співав у церковному хорі, мати теж добре співала та ще й була неперевершеною акторкою у Вижницькому народному театрі. Назарій почав співати змалку, бо в сім'ї співали всі.

Світлини  батьків і хати, де народився Н. Яремчук (слайд 3)

Учениця 1. У 1969 році він закінчив Вижницьку середню школу і спробував вступити на географічний факультет Чернівецького університету, та спроба виявилася невдалою. Довелося попрацювати сейсмографом у геолого-розвідувальній партії, потім закінчив курси шоферів.

 (слайд 4)

Учень 2. Саме в цей час вокально-інструментальному ансамблю «Смерічка» потрібні були юні співаки. Голос Назарія, дзвінкий і приємний, сподобався, він легко вписався в колектив, його полюбили всі. Самобутність творчого почерку «Смерічки» найяскравіше проявляється в пісні «Горянка», за яку В.Зінкевич і Н.Яремчук завоювали звання лауреатів Всесоюзного конкурсу «Алло, ми шукаємо таланти». Пісні «Смерічки» того часу відразу — стали популярними і з часом увійшли до золотого фонду української естради, принесли всесвітнє визнання. Завойовану високу репутацію підтвердили вдалі виступи у Всесоюзних конкурсах «Пісня - 71» та «Пісня - 72».

(слайд 5)

Звучить пісня «Водограй»

Учениця 2. У 1973 році ансамбль запросили на професійну сцену — до Чернівецької обласної філармонії. Живлячись цілющими соками фольклору, він протистоїть модним, швидкоплинним течіям і піднімається на нові вершини: у 1972 році — обласна комсомольська премія                   ім. К. Галкіна, через 10 років — Республіканська премія ім. М. Островського, у 1984 році — лауреат Всесоюзного конкурсу до 40-річчя Перемоги, 1985 рік дипломант ХІІ Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві.

Звучить пісня «Стожари»

Учень 3. Дуже багато працює — бере участь у гастрольних поїздках по всіх республіках колишнього Союзу; популярних фестивалях «Київська весна», «Московські зорі», «Кримські зорі», «Білоруська осінь», «Білі ночі», «Марцішор», «Вогні магістралі - 77» (перший фестиваль на БАМі). Колектив «Смерічки» був учасником культурної програми ХІІ Олімпійських Ігор, Першого Міжнародного фестивалю політичної пісні, що відбувався у Києві, виступав для делегатів і гостей всіх визначних форумів.

Звучить пісня «Гай, зелений гай»

Учениця 3. Чимало прихильників таланту буковинського митця в Румунії, Монголії, Чехії і Словаччині, Німеччині, Лаосі, Афганістані. Звучав його голос і на Чорнобильській АЕС, де він побував з концертами тричі.

Учень 4. У 1975 році Назарій Яремчук закінчив географічний факультет Чернівецького університету і почав працювати на кафедрі економічної географії, але — перемогла пісня.

Учениця 4. У 1978 році йому присвоєно звання заслуженого артиста України, нагороджено орденом Дружби народів.

          У 1987 році Н. Яремчук отримує звання народного артиста України. 25 років виконавської творчості — це святе служіння своєму народові, тій українській пісні, що всмоктав з молоком матері. Його пісня звеличує, піднімає гідність, вертає молодим козацьку славу, дбає про невмирущу історію минулих поколінь.

          У 1988 році Назарій Яремчук закінчує Київський інститут культури, факультет сценічної режисури.

Звучить пісня «Горянка»

Учень 5. Назарія обожнювали мільйони, а він був нещасливим в особистому житті. У шлюбі з Оленою Шевченко народилися двоє синів, але об’єднати батьків діти не змогли. Хлопчики стали жити у бабусі та дідуся в Міжгір’ї. Олена вдруге вийшла заміж, переїхала до Києва, а Назарій довго не міг знайти собі пару. Їздив по світах, а другу дружину знайшов у с. Тюдів. Вони були сусідами, жили поруч, але особисто знайомі не були. Коли зустрілися, Назарій давно був розлученим, а Дарина вже чотири роки вдовувала і сама виховувала доньку Вірочку.

Світлини родини  (слайд 6,7)

Звучить пісня «Мила моя»

Учениця 5. Найщасливішим днем свого життя він вважав день, коли Україна здобула Незалежність. Після далеких гастролей в Аргентині і Бразилії, Канаді І Сполучених Штатах, він, мов дерево, що вбирає наснагу своїми коренями з рідної землі, цілував Буковинську землю і дякував долі, що знову рідна домівка чекає повернення свого вірного сина.

Учень 6. 1995 — Назарій їде на лікування до Канади. Однак хвороба безжальна — операція не допомогла. Вже відчуваючи, що помирає, Назарій Яремчук повертається на Україну, щоби доспівати свої останні пісні.

Звучить пісня «Родина»

Заключне слово вчителя. 30 червня 1995 року,  коли сильно зародили черешневі гаї,  його не стало...  Він лежав у вишиванці, а навколо труни стояли у журбі море людей. У березні 1996 року  Указом Президента України Назарію Яремчуку (посмертно) присуджено Державну премію України ім. Т.Г. Шевченка

  (слайд 8)

                Голос Назарія, чистий, як ранкова роса, щедрий, як колосиста нива, високий, як небо голубе, завжди буде нести добро в людські серця. Адже співав, навіть будучи тяжко хворим, і вірив, що високе мистецтво спасе світ і допоможе людям жити.

Звучить пісня «Яворина»

 

 

doc
Додав(-ла)
Шубан Микола
Пов’язані теми
Музичне мистецтво, Сценарії
Додано
15 листопада
Переглядів
112
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку