Декілька хвилин для кінестетика
- Мені подобається спостерігати за тим, як морські хвилі набирають силу, несуться до берега і розбиваються о каміння,- сказав Візуал.
- Мені подобається чути могутній шум моря, часом він затихає, а часом я навіть не чую Вас,- відповів Аудіал.
- Мені подобається вдихати запах моря, мені подобається, як невгамовний вітер куйовдить моє волосся, мені подобається відчувати смак солі на губах.-поділився враженнями Кінестетик.
Так по-різному люди сприймають море. Так по – різному візуали, аудіали та кінестетики пізнають навколишній світ. Візуал – за допомогою зору, аудіал – за допомогою слуху, а кінестетик живе відчуттями та рухами.
В залежності від особливостей сприйняття і переробки інформації людей можна умовно розділити на чотири категорії:
візуали - люди, які сприймають більшу частину інформації за допомогою зору; аудіали - ті, хто в основному отримує інформацію через слуховий канал; кінестетики - люди, що сприймають більшу частину інформації через відчуття та рух;
дискрети- у них сприйняття інформації відбувається через логічне осмислення, за допомогою цифр,знаків (зустрічаються дуже рідко).
Давайте поговоримо про тих, чиє життя - це відчуття , про кінестетиків. Коли дитина тільки з`являється на світ, у неї слабко розвинені органи зору і слуху. Тому всі малюки – кінестетики. Вони світ пізнають на смак, через дотик, живуть емоціями, почуттями і рухом. В школі кінестетиків багато серед учнів молодших та середніх класів. Кінестетику складно засвоїти конкретні знання, він пам`ятає загальне враження. З віком людей з таким способом сприйняття стає менше, тому вчителі рідко бувають кінестетиками,і навчають дітей, як самі звикли отримувати інформацію: через сигнальні таблиці,схеми або кілька разів проговорюючи найважливіше. Кінестетики важко переносять стрес і дискомфортні ситуації, вони занурюються в переживання.
Але ці люди відкриті світу, їм все цікаво.
Я знов пишу для вас оповідання
Про те, що кожен день і час Дає своє безцінне знання
І думати навчає нас. І щоби кожен з вас зміг зрозуміти,
Що з фізикою треба в мирі жить.
І безліч справ зумів зробити , і з чаші знань якийсь ковток відпить