Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр
Конспект уроку
з трудового навчання
у 6-А класі
Тема: «Декупаж кухонної дощечки»
Вчитель: Родь П. А.
2018р.
Тема: «Декупаж кухонної дощечки»
Мета:
Обладнання: кухонна дощечка, клей ПВА, пензлики, багатошарові серветки, ножиці, водяний лак.
Тип уроку: «Майстер – клас»
Форма проведення: практичне заняття
Словник: кухонна дощечка, ножиці, пензлик, серветка, клей, лак, композиція.
Хід уроку:
Який черговий звук? Пригадати слова які ми вчили на трудовому навчанню, так, щоб цей звук був на початку, всередині та в кінці слова.
Повторення послідовності оздоблення кухонної дощечки за допомогою техніки «декупаж»
Додаток
Декупаж кухонної дощечки
В сучасному суспільстві стало актуально відновлювати старі речі, оздоблювати вироби в стилі народних традицій. Велика кількість сучасних матеріалів дає нам необмежені можливості.
Для декупажу кухонної дощечки вам будуть потрібні:
Декупаж кухонної дощечки робити досить просто, але тут є свої певні нюанси про які слід знати.
Для початку слід підготувати поверхню для оздоблення пошліфувати, профарбувати і знову прошліфувати. Заготовка кухонної дощечки після механічної обробки може мати певні задирини чи шорстковатість, для усунення цих дефектів потрібно зашкурити наждачним папером зернистості 180-200 (мал.1) після чого можемо приступати до фарбування. Для цієї операції нам потрібно акрилова водоемульсія та паралонова чубка, профарбовуємо у 2 шари, після кожного просушуємо (мал.2), потім потрібно зашкурити наждачним папером зернистості 220-240(мал.3-4), забрати пил за допомогою вологої тканини і наша заготовка готова до оздоблення в техніці декупаж.
Для оздоблення ми використовуємо багатошарові салфетки, але нам потрібен тільки верхній шар, на заготовку ми вибираємо потрібні нам елементи з салфетки і вирізаємо їх. Приступимо до наклеювання елементів на дощечку, тут потробно працювати дуже акуратно. З серветки виріжте всі сподобалися малюнки. Краще всього на поверхню заготовки клеяться невеликі фрагменти – вони не переломляются. Треба враховувати, що папір деже тонкий та має здатність розтягуватись чи рватись.
Налийте трохи клею ПВА в невелику піалу і, змочуючи пензлик в ньому, обмажте те місце, куди маєте намір наклеїти малюнок. Так як серветка має три шари, то акуратно зніміть з малюнка два задніх шару, залишивши лише прозорий шар з малюнком. Приклейте його на пофарбовану поверхню заготовки і пройдіться по ньому кистю, змоченою в клеї. Намагайтеся це робити акуратно, щоб не порвати малюнок і не «посадити на нього зморшки» (мал.5-7). Як тільки вам це вдасться – таким же чином наклейте і інші фрагменти.
Після висихання клею, для захисту поверхні виробу, можна захистити акриловим лаком нанесши його розпилювачем або пензликом (мал.8-9).
Після висихання лаку ваша кухонна дощечка готова (мал.10).