Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 10
Демонстраційний урок
з математики
у 3 класі
на тему:
«Одиниці вимірювання маси. Грам. Центнер. Тонна. Відношення між одиницями маси. Розв’язування задач»
Старший учитель:
Каїка Наталія Григорівна
м. Чернігів
Тема:
Одиниці вимірювання маси. Грам. Центнер. Тонна. Відношення між одиницями маси. Розв’язування задач.
Мета: Ознайомити учнів з мірами маси (грамом, центнером, тонною) і співвідношенням між ними, розвивати навички розв’язування задач.
Обладнання: світлофори, оформлення дошки, комп’ютер, телевізор.
Хід уроку
Організація класу.
Привітаємо їх.
Учитель: Дзвінко продзвенів дзвінок
з математики урок
знає наша дітвора
починати вже пора.
(Дзвінок на мобілку)
(Говорить по мобілці)
(Розкрити дошку)
(Читають записку)
Іграшки віддам,
якщо виконаєте мої завдання
Баба Яга
№ 463: Скільки копійок у 5 гривнях 45 копійках?, 6 гривнях 4 копійках?, 9 гривнях? Скільки всього десятків у числі 385? Сотень у 945? Скільки сантиметрів у 8 метрах 6 сантиметрах. 7 метрах 40 сантиметрах?
Задача 464. Скількох робітників замінять сім таких машин? (49 робітників)
(Заберіть іграшку)
Записуємо число, класна робота, каліграфічна хвилинка – визначте закономірність і каліграфічно пропишіть до кінця рядка: 740, 750, 760…
(Заберіть іграшку)
Робота в парах. Діти задають один одному завдання на знання таблиці і світлофором показують правильність відповіді.
Гра «Гірка»
· 8 · 7
: 9 : 6 : 9 : 4
– 2 · 9 – 4 · 7
7 · 8 – 40 5 · 8 – 13
32 36
(Заберіть іграшку)
Повідомлення теми: Сьогодні на уроці ми ознайомимося з одиницями вимірювання маси. Грам. Центнер. Тонна. Навчимося встановлювати відношення між одиницями маси і повчимось розв’язувати задачі.
(Новий матеріал демонструється на телевізорі через комп’ютер)
(Заберіть іграшку)
№ 466 – читаємо хором.
слово грам – г
Зверніть увагу: центнер – ц без крапки
тонна – т
Записуємо далі: частину колективно, частину – самостійно.
№ 467, 468 – усно
(Заберіть іграшку)
(Демонструється на телевізорі через комп’ютер)
(Заберіть іграшку)
(Демонструється на телевізорі через комп’ютер)
Токар – 21 деталь
на 4 механізми по ? деталей
Учень – ? у 3 рази менше
Відповідь: 7 деталей на один механізм.
(21 : 3 + 21) : 4 = 7 (д.)
(Заберіть іграшку)
Придумайте задачу за схемою про кульки.
+ · =
(Заберіть іграшку)
З’єднати зображення предметів з їх масою.
(Зображення предметів та їх маса демонструється на дошці)
(Заберіть іграшку)
– Ми виконали всі завдання. Гарні ялинки? Я думаю, що звірятам теж сподобається.
– З чим ми сьогодні познайомились на уроці? Ви гарно працювали. Молодці.
– Тепер Зробіть висновок:
Я знаю…
Я вмію…
Домашнє завдання. Задача 471, вирази 472.
Будь ласка покладіть щоденники на стіл.
Урок закінчено.