День 4 . " Мандрівка по Австралії."
Урок 1.Літературне читання.
Тема: Мандрівка по Австралії.
Мета:ознайомити учнів з материком Австралія,його розташуванням,тваринним та рослинним світом; розвивати навички читання,уваги; збагачувати словниковий запас;Виховувати естетичне сприйняття природи,мистецтва ,дружні взаємини.
Обладнання: малюнки карти, тварин,рослин.
Хід уроку:
1.Організація.
2 . Перевірка д/з
3.Мотивація.
4.Вивчення нового матеріалу.
Австралія є шостою країною в світі за розмірами і єдиною ,яка зайняла весь континент. До складу держави крім материка входить і прилеглі острови, найбільшим яких є острів Тасманія. Континент омивається водами двох великих океанів Тихим зі Сходу і Півдня і Індійським -із заходу і 4 морями.
Клімат: пустельний або напівпустельний. Зимовий період припадає на червень,липень,серпень. Сніг випадає зрідка і довго не лежить.
Великі міста : столиця - місто Канберра. Сідней,Мельбурн,Брісбен,Перт,Аделаїда.
Великі річки : Дарлінг,Муррей, Бур-Декін, Хантер, Фітцрой. Озера - Фроум, Ейр, Торренс, Гейрднер. Найбільшим прісним озером є штучне озеро Аргайл.
Природа: дерева - евкаліпт,австралійська акація,мімоза.
Тварини: качкодзьоби,єхидни,коали,кенгуру,вомбати,птахи: ему,какаду,кукабарра.
5.Закріплення.
1).Про жирафа.
2.) Про кенгуру.
3). Про коалу.
4).Розмальовка.
6.Підсумки уроку
7.Д/з.
Урок 2.Українська мова.
Тема: Складання рядів слів за певною змістовою ознакою(видовою,родовою)
Мета:поглиблювати знання учнів про прикметник,його ознаки та роль у реченні,вдосконалювати вміння добирати прикметники ;розвивати творчу уяву,здібності учнів;виховувати любов до мови.
ОБЛАДНАННЯ:
Хід уроку:
1.Організація.
2.Мотивація.
1). Відгадайте загадки.
У Австралії "їжак"
Зовсім навіть не хижак!
Їсть термітів і комах,
Ловить язиком мурах.(МУРАХОЇД).
3.Вивчення нового матеріалу.
1). Каліграфічна хвилинка.
Австралія.
2). Спишіть вірш .
Їх з Європи привезли.
Щоб в Австралії жили .
Наче справжні зайченята,
Ці пухнастенькі звірята.
3). Словниковий диктант.
Австралія,кенгуру,Сидней,коала,мурахоїд,Канберра,росянка,евкаліпт,австралійська акація,мімоза.
4). Фізкультхвилинка .
5). Робота з підручником.
4.Закріплення.
1).Читання вірша.
Кенгуру
Хоче землю пізнати дитина,
Кличе мрія,як світла зоря.
Є Австралія - дивна країна,
А навкруг океани й моря.
Материк цей далеко-далеко.
Загадкова,казкова земля.
Та у мріях дістатися легко,
Щоб побачить ліси і поля.
Там живуть загадкові тварини,
Дивні нам кенгуру непрості.
Носить сумку свою для дитини
Кожна мамочка на животі.
2). Скласти розповідь про кенгуру.
5.Підсумки.
6.Д/З
Урок 5.Русский язык.
Тема: Буква Ёё.
Цель: Продолжить ознакомление учащихся с буквой Ёё;развивать
Оборудование: Карточки для игры "Крокодил", Прописная буква ё.
Ход урока:
1.Организация.
2.Проверка д/з
3.Мотивация.
4.Изучение нового материала.
1).Каллиграфическая минутка ё.
2).Словарный диктант.
Берёза,Австралия,брёвна,бурёнка,коала,Сидней,бёдра,актёр,кенгуру,Каберра,эму,муравьед,крокодил.
3).Работа с учебником.
5.Закрепление.
1) .Игра "Слова".
2). Игра "Крокодил".
6.Итог урока.
7.Д/З.