День української мови та писемності.

Про матеріал
День української мови та писемності. Цікавий матеріал створенний для початкових класів. Да цікавий для дітей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Письменник-агіограф, перший історик Київської Русі, мислитель, вчений, ченець Києво-Печерського монастиря, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови. Нестор Літописець: хто він?

Номер слайду 4

Нестор Літописець: хто він?

Номер слайду 5

Коли з'явилася писемність в Україні?Брати Кирило і Мефодій – просвітителі, творці слов'янської абетки, перших пам'яток слов'янської писемності й старослов'янської мови, проповідники християнства. Слов'янська писемність була створена в IX столітті, приблизно у 862 році.

Номер слайду 6

Насправді, перші друковані твори українською мовою з'явилися задовго до «Енеїди» Івана Котляревського у 1798 році. Звісно, діалекти, наближені до сучасної української мови, існували ще в давні часи України-РусіКоли з'явилася писемність в Україні?

Номер слайду 7

Офіційно вважається, що після видання «Енеїди» Івана Котляревського, українська мова була прирівняна до літературної мови. Івана Котляревського по праву вважають основоположником нової української мови. Хто був основоположником української мови?

Номер слайду 8

Перші слова з української мови записані в 448 році нашої ери. Тоді візантійський історик Пріск Панікійський перебував на території сучасної України в таборі володаря Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію, і записав слова «мед» і «страва». Скільки років існує українська мова?

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Вертайся , рідна мово,У серце народу, У душу Вкраїни

pptx
Додано
30 жовтня
Переглядів
9
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку