День відмови від паління

Про матеріал
Матеріал доцільно використовувати під час проведення виховних годин та інформаційних п'ятихвилинок.
Перегляд файлу

1. Кожен третій четвер листопада відзначається в світі як Міжнародний день некуріння, який щорічно проголошує Міжнародний союз боротьби з раком. Ідея цього дня - закликати курців відмовитися від куріння хоча б на день, щоб звернути їхню увагу на те, що кожна викурена сигарета завдає непоправної шкоди їхньому здоров'ю.

2. А що ви знаєте про походження цієї згубної звички? Давайте заглибимось в історію. У побуті людини тютюн з'явився давно. Зображення люльок для куріння, якими користуються і до цього часу, можна бачити на старовинних китайських картинах. Є дані, що тютюн понад дві тисячі років тому вживали для куріння в Америці. Згідно тверджень деяких досліджень, куріння тютюну було здавна відоме мешканцям Середньої Азії.

3. Тютюн та знаряддя для його куріння знаходять під час археологічних розкопок. Давно знайомі з тютюном жителі Японії. Індуси, китайці, корейці палили ще до нашої ери. Грецький історик Геродот (V століття до нашої ери) розповідає, що скіфи, які населяли південь нашої Батьківщини, і стародавні жителі Африки спалювали якісь рослини і вдихали дим, що утворювався при цьому.


4. Але більш точні дані про вживання тютюну з'являються з відкриттям Америки Христофором Колумбом. Після довгого плавання в Атлантичному океані каравели Колумба у жовтні 1492 року пристали до одного з щойно відкритих Багамських островів — острова Сан-Сальвадору. Його мирне населення привітно зустріло чужинців із Старого Світу.

5. Все тут було новим і дивовижним для іспанців. Та більш за все вони були здивовані, коли побачили в роті індійців згорнуті з коричневого листя цигарки. З рота і носа індійці випускали дим. Ось як про це згадував сам Христофор Колумб: «Висадившись на берег, ми відправились у глиб острова. Нас зустріла велика кількість майже голих людей, які йшли з своїх сіл з головешками в руках, що горіли, та травою, дим від якої за своїм звичаєм вони «пили».


6. Не відразу звик до тютюну екіпаж каравели. Порушення сну і апетиту спочатку викликало огиду до коричневого листя. Проте згодом матроси почали звикати, більше того, всі запаслися листям тютюну і завезли його до себе на батьківщину, в Іспанію.


7. Вирощувати тютюн в Європі почали наприкінці XV століття, в Іспанії; пізніше насіння його потрапило до Португалії. Завзятим розповсюджувачем тютюну в Європі був французький посол у Португалії Жан Ніко, від імені якого дістав свою назву нікотин, що міститься у тютюновому листі.

8. Жан Ніко подарував французькій королеві Катерині Медічі тютюнову рослину, листя якої, на його думку, мали властивість «виганяти і знищувати хвороби голови та мозку». На той час тютюн у вигляді порошку нюхали. Такий спосіб був поширений спочатку серед придворних, потім розповсюдився на весь Париж.


 

 

9. У другій половині XVII століття нюхання тютюну змінилося курінням, а 1680 року Людовик XIII видав спеціальний наказ про те, що продаж тютюну дозволявся тільки аптекарям. Згодом численні випадки отруєння, часто смертельні, змусили відмовитися від лікувального застосування тютюну. Між тим споживання його здоровими людьми швидко поширювалось.


10. На Русі тютюн з'явився за царювання Івана Грозного. Незважаючи на заборону, його завозили англійські купці контрабандою через Архангельськ та інші міста. Лише за Петра І, який сам навчився палити, перебуваючи у Західній Європі, закони, що забороняли продаж і куріння тютюну, було скасовано. Це призвело до широкого розповсюдження куріння по всій країні.

11. Людина, яка звикла до тютюну, після кожного куріння відчуває наркотичний «комфорт»: поліпшується настрій, знімається нервове напруження, дещо підвищується працездатність. Такий період триває недовго.

12. Після короткочасного збудження настає тривала втома і самопочуття стає гіршим, ніж було до куріння. Для того, щоб підняти бажаний рівень бадьорості і відновити самопочуття, курець знову хапається за цигарку. Це і є тютюнова наркоманія — той «комфорт», за який доводиться розраховуватися власним здоров'ям.

13. Куріння — надто негігієнічна звичка. Забруднене тютюновим димом атмосферне повітря непридатне для нормального дихання. Особливо несприятлива екологічна обстановка складається в місцях, де скупчується велика кількість курців. У зв'язку з цим боротьба проти куріння набуває особливого значення.

14. Уперше ідея кинути курити на один день виникла у Артура Мулані, який у 1971 році закликав людей відмовитися хоча б на один день від сигарет, а заощаджені кошти віддати в фонд місцевої школи.

15.  У 1974 році День некуріння був уперше публічно проголошений на сторінках американської газети «Мотічелло Таймс» (штат Міннесота). 18 листопада 1976 р. каліфорнійське відділення Американського товариства раку вперше надало фінансування на рекламу цього дня. З тих пір він отримав назву День некуріння і з часом став Міжнародним.

16.  Для України цей день надзвичайно важливий, підкреслюють громадські організації «Коаліція громадських організацій та ініціатив за вільну від тютюнового диму Україну» та «За майбутнє без куріння». За їхніми даними, в нашій державі курить кожна друга доросла людина - 42%: дві третини чоловіків - 67% і кожна 5-та жінка - 20%.

17. Під тиском незаперечних фактів про шкоду тютюну для здоров'я курців тютюнова індустрія зайняла таку позицію: куріння - це свідомий вибір дорослої людини, яка вибирає ризиковану поведінку.

18. Зате в реальності виходить, що куріння - вибір дитини чи підлітка. Ризикована поведінка - це постійний стан молодої психіки, тому мова не йде про свідомість вибору.

19. В Україні найактивніший період початку регулярного куріння для хлопців - 15 років, у дівчат – 17.

20. Основна небезпека дитячого куріння полягає в тому, що чим раніше дитина починає курити, тим більше у неї «шансів» на розвиток важкої залежності від тютюну. Такі діти і підлітки частіше хворіють гострими і хронічними респіраторними захворюваннями (бронхіт, пневмонія), на вушні інфекції, астму, у них нижчий рівень функції легень.

15. За даними вчених, через 3 місяці після відмови від куріння поліпшуються функції зовнішнього дихання. Через рік ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується на 50 відсотків. Через 5 років ризик розвитку інсульту знижується до рівня людей, які ніколи не курили. Ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується до такого ж рівня через 15 років.

16. Позбутися тютюнової залежності і куріння може практично кожен, тільки робити це слід за правилами, а ще краще за рекомендацією лікарів, які володіють методами лікування тютюнової залежності.

А для тих, хто ще не готовий серйозно ставитись до свого здоров’я ми підготували кілька жартівливих порад, як кинути курити.

Порада 1. Психологічна.
Насамперед, куріння - це психічна залежність. Тому спробуйте ампутувати мозок.


Порада 2. Телевізійна.
Доктор Комаров  радить рівно опівночі натерти ліве вухо екстракт полину, перемішаним з огірковим листям і подрібненими сторінками «Доктора Айболита». Думаю, шанованій людині можна вірити.


Порада 3. Мобільна.
Підключіть тариф Лайфа «Куріння - зло». Тепер за кожну викурену сигарету з вашого особового рахунку буде зніматися 2 умовні одиниці.


Порада 4. Спамерська.
Кидайте палити! І буде вам щастя! Якщо ви проігноруйте цю пораду, то вас покине удача у любовних відносинах на 7 років! Не забудьте, вам потрібно змусити кинути курити 20 чоловік протягом однієї години! Удачі!


Порада 5. Нетрадиційна.
Ліпіть антинікотиновий пластир поперек рота.

Порада 6. Дружня.
Потрібно зайти на сайт odnoklassniki.ua і подивитися на фізіономії своїх  однокласників -курців.

Порада 7. Ковальська.
Після того як ви закурили, нанесіть собі удар кувалдою по голові. Існує 30% шанс, що сигарета випаде з рота.


Порада 8. Групова.
Вступіть в групу  Вконтакті «Тут не курять!»

 
Порада 9. Бейсбольна.
Попросіть друзів деякий час битою вибивати сигарету, як тільки вона виявиться у вас в зубах.

Порада 10. Лентяйська.
Пробуйте підкурювати виключно вогнем, який видобувається від тертя двох паличок.


Порада 11. Спадкова
Подумайте про дітей. Якщо ви все выкурите зараз, що будуть палити вони?


Порада 12. Кошмарна.
Уявіть, що якщо ви скурите ще хоч одну сигарету, наша збірна не переможе на Чемпіонаті Європи з футболу.


Порада 13. Кардинальна.
Вам необхідно повторити за нами  «13 порад, як кинути палити», пореготати і все усвідомити.

Ведіть здоровий спосіб життя, друзі!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародний день

 відмови від паління

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
11 листопада 2021
Переглядів
721
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку