Тема: Тематичний контроль з теми «Держави Західної Європи в XVI-XVII столітті»
Мета: узагальнити знання й систематизувати знання учнів з теми «Держави Західної Європи в XVI-XVII столітті»;
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, навичок і вмінь.
Обладнання: підручник, завдання для перевірки навчальних досягнень учнів.
Хід уроку
І.Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель повідомляє тему та мету уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
ІІІ. Перевірка й оцінювання навчальних досягнень.
1.Інструктаж до написання роботи.
Учитель роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів щодо правил виконання роботи
2.Написання завдань.
IV. Підсумки уроку.
V. Домашнє завдання.
Тематична контрольна робота № 3
за темою: Держави Західної Європи в XVI-XVII столітті
ВАРІАНТ 1
І рівень (0,5б)
1. Знищення гугенотів у Парижі 24 серпня 1572 р. дістало назву:
А Варварівська ніч
Б Гугенотська ніч
В Варфоломіївська ніч
Г Протестантська ніч
2. Повстання у якій країні стало початком Тридцятилітньої війни?
А у Чехії
Б у Німеччині
В у Франції Г в Іспанії
3. Похід «Непереможної армади» завершився перемогою:
А іспанців
Б французів
В англійців
Г голландців
4. Укажіть, про кого йдеться.
«Він був мореплавцем та піратом. Із нечисленною ескадрою пройшов через Магелланову протоку та пограбував порти, де зберігалося золото для відправлення в Іспанію. Переплив через Тихий та Індійський океани. Королева Англії висвятила його в рицарі. Через кілька років став адміралом. Очолив флот, який розгромив «Непереможну армаду». Помер під час чергової подорожі та був похований у морі».
А Генрі Морган
Б Френсіс Дрейк
В Томас Мор
Г Олівер Кромвель
5. Англійські «пуритани», французькі «гугеноти» були послідовниками
А лютеранства Б англіканства
В кальвінізму Г католицизму
6. Абсолютизм - це
А. Необмежена влада дворян Б. Необмежена влада
В. Необмежена влада монарха Г. Обмежена влада монарха
7. Кардинал Рішельє ввійшов в історію Франції як
А. державний діяч, який керував Францією 18 років та зміцнив її економічно і політично та створив сприятливий грунт для розвитку абсолютизму
Б. король Франції, який перетворив її в найпотужнішу державу
В. військовий діяч Англії , який встановив протекторат
8. Період в історії Англії який отримав назву "золотий вік" пов’язаний із правлінням
А. Єлизавети ІІ В. Марії І Г. Єлизавети І
9. Який період Тридцятилітньої війни був останнім?
А чеський Б французький
В данський Г шведський
10. На період правління якого французького короля припадає перебування при владі кардинала Рішельє?
А Людовіка ХIII Б Людовіка ХІV
В Людовіка XV Г Людовіка XV І
ІІ рівень (3 б)
11. Дайте визначання поняттям:
А) Політика огороджування –
Б) Абсолютна монархія –
12. Установіть відповідність між поняттями та їхніми визначеннями.
1 |
Парламент |
А |
законодавчий орган в Іспанії |
2 |
Мануфактура |
Б |
дрібне товарне виробництво з використанням |
3 |
Огороджування |
|
ручної праці |
4 |
Пуритани |
В |
станово-представницькі збори |
|
|
Г |
англійські кальвіністи |
|
|
Д |
зігнання селян з їхніх земель |
ІІІ рівень (2 б)
13. Установіть хронологічну послідовність подій.
А політика придушення гугенотів кардиналом Рішельє
Б Золота доба Єлизавети І
В початок Тридцятилітньої війни
Г «королівська Реформація» Генріха VIII
ІV рівень (2 б)
14. Реформація в Англії – причини, суть, події та наслідки.
Тематична контрольна робота № 3
за темою: Держави Західної Європи в XVI-XVII столітті
ВАРІАНТ 2
І рівень
1. Укажіть, у якій країні Реформацію очолив король.
А Франція
Б Іспанія
В Англія
Г Німеччина
2. Укажіть, про кого йдеться.
«Вона була дочкою англійського короля. Її матір стратили, звинувативши в зраді. У гніві батько зрікся її й ніколи не визнавав спадкоємицею престолу, але це зробив англійський парламент. До неї сватався московський цар Іван Грозний, іспанський король Філіпп II і французький принц Франсуа Анжуйський. Вона всім відмовила й заявила, що повінчана зі своїм народом. Після неї припинилася династія Тюдорів».
А Марія І
Б Єлизавета І
В Анна Болейн
Г Катерина Медичі
3. На період правління якого французького короля припадає перебування при владі кардинала Рішельє?
А Людовіка ХIII Б Людовіка ХІV
В Людовіка XV Г Людовіка XV І
4. У якому році іспанська «Непереможна армада» рушила на завоювання Англії?
А 1571 р. Б 1588 р. В 1594 р. Г 1603 р.
5. Який період Тридцятилітньої війни був останнім?
А чеський Б французький
В данський Г шведський
6. Який монарх започаткував королівську Реформацію в Англії?
А Генріх V III Тюдор Б Карл І Стюарт
В Єлизавета І Тюдор Г Яків V I Стюарт
7. Гугеноти - це
А. протестанти-кальвіністи в Франції Б. протестанти-лютерани в Англії
В. католики Франції В. католики Іспанії
8. Варфоломійська ніч увійшла історію як
А. масова різанина гугенотів організована Катериною Медичі на весіллі її дочки
Б. масова різанина католиків організована Катериною Медичі
В. примирення католиків і протестантів Франції
9. Англійські «пуритани», французькі «гугеноти» були послідовниками
А лютеранства Б англіканства
В кальвінізму Г католицизму
10. Період в історії Англії який отримав назву "золотий вік" пов’язаний із правлінням
А. Єлизавети ІІ В. Вікторії І Г. Єлизавети І
ІІ рівень
11. Дайте визначання поняттям:
А) Протекціонізм –
Б) Англіканська церква -
12. Установіть відповідність між поняттями та їхніми визначеннями.
1 |
Парламент |
А |
законодавчий орган в Іспанії |
2 |
Мануфактура |
Б |
дрібне товарне виробництво з використанням |
3 |
Огороджування |
|
ручної праці |
4 |
Пуритани |
В |
станово-представницькі збори |
|
|
Г |
англійські кальвіністи |
|
|
Д |
зігнання селян з їхніх земель |
ІІІ рівень (2 б)
13. Установіть хронологічну послідовність подій.
А початок Тридцятилітньої війни
Б Золота доба Єлизавети І
В правління Людовіка ХІІІ
Г «королівська Реформація» Генріха VIII
ІV рівень (2 б)
14. Тридцятирічна війна – причини, суть, події та наслідки.