Тема: Дії з одиницями вартості
Мета: формування предметних компетентностей:
ознайомити дітей з гривнею, вдосконалювати вміння порівнювати іменовані числа, розв’язувати задачу; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, навички самостійної роботи; виховувати старанність, охайність, працьовитість.
Формування ключових компетентностей:
-
вільне володіння державною мовою: вміння усно й письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти.
-
математична: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань.
-
Інноваційність: формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади
-
навчання впродовж життя: опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання , навчання працювати самостійно і в класі.
Обладнання: підручник, друкований та робочий зошит, малюнки тачок, LEGO, фішки, картки із завданням, мікрофон, плакат «Емоційні ромашки»
Хід уроку:
І. Організація класу
Емоційне налаштування на урок
«Тачки»
-
Чи любите ви перегони? На Ваших партах машинки. Яку б ви вибрали, щоб узяти участь у перегонах.
|
ЧЕРВОНА
Творчість
|
|
ЖОВТА
Фантазія
|
|
СИНЯ
Старанність
|
|
РОЖЕВА
Працьовитість
|
Настанова на урок
В нашім класі всі завзяті,
Вміють гарно працювати.
Хочуть все на світі знати,
Математику вивчати.
Тож часу не гаймо,
Перегони починаймо!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
-
Діти, чи можемо ми почати наші перегони?
-
Ні, щоб почати перегони потрібно пройти технічний огляд наших знань. Якщо знання міцні, то і машини справні.
-
То, що перевіремо?
Гра «Вежа з цеглинками LEGO»
-
Вам потрібно дати відповідь на запитання і з правильних відповідей побудувати вежу.
Скільки сантиметрів у одному дециметрі?
|
1
|
11
|
10
|
Скількома цифрами позначають число 10?
|
2
|
1
|
3
|
Чи змінюється сума від перестановки доданків?
|
Так
|
Ні
|
Не знаю
|
-
Давайте перевіримо правильність виконання завдання.
Молодці! «Технічний огляд» знань пройшли!
Повторення одиниць вартості
-
А чи будуть їхати ваші машини без пального?
-
А де ж його взяти?
-
Вірно, пальне заправляють на автозаправках.
-
Чи дають там пальне безкоштовно?
-
Так, пальне заправляють лише за кошти.
-
Давайте згадаємо, які одиниці вартості ви знаєте?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником (с.98)
-
Для того щоб заправити бак авто, нам потрібні будуть гривні.
-
А чи знаєте ви скільки копійок в одній гривні?
-
А перевірити ваші припущення нам допоможе підручник на сторінці 9,8.
-
Порахуйте, скільки в одній гривні монет вартістю 10 копійок?
-
Тепер ми знаємо, що в одній гривні є сто копійок.
№2, с.98
-
Заправити пальним наші авто допоможе наступний номер.
-
Полічіть гроші, які ви бачите на малюнку, десятками.
-
Молодці! Тепер у нас повний бак.
№3, с.98
-
Тож можемо прогріти мотор виконавши номер 3 у підручнику.
-
Скільки копійок на кожному малюнку?
-
Давайте полічимо їх десятками.
Фізкультхвилинка
-
Трішки відпочинемо, та розімнемо своє тіло перед перегонами.
https://www.youtube.com/watch?v=3LAjklSXpbI
Робота в зошиті з друкованою основою (с.28)
-
Тепер ми можемо і позмагатися, працювати ми будемо в зошитах із друкованою основою. За кожну правильну відповідь ви отримаєте фішку. У кого буде найбільше фішок, той і переможе у перегонах.
-
Погляньте, скільки грошей на кожному малюнку?
-
Упишіть ці цифри.
-
А тепер давайте порівняємо грошові одиниці у №2
-
Виконаймо №3 у зошиті.
-
Ціна квитка на електропотяг 20 грн. Скільки треба взяти купюр кожного номіналу, щоб придбати квиток?
-
Упишіть.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота на картках.
-
І ось останній, вирішальний, заїзд. Виконайте завдання на картках.
Визначення хто переміг у перегонах.
VІ. Підсумок
Вправа «Мікрофон»
-
Скажіть, що найбільше вам запам’яталося на уроці?
Рефлексія
Вправа «Емоційні ромашки».
-
Покажіть свій настрій за допомогою цеглинок лего.