Діагностувальна робота з української мови за ГР2 5 клас Читання вголос

Про матеріал
Діагностувальна робота з української мови за ГР2 5 клас Читання вголос Всеволод Нестайко Чарівний талісман І.Виразно прочитати уривок. ІІ .Письмово дати відповіді на запитання, закінчити речення. (1 б. за кожну правильну відповідь) ІІІ . Скласти та записати план . ( 3 б.)
Перегляд файлу

Діагностувальна робота з української мови за ГР2

5 клас

Читання вголос

Всеволод Нестайко

 

Чарівний талісман

 

Гарбузяни мої, Гарбузяни!..

Синьооке дитинство моє…

Немає місця кращого на землі!.. Але сонце всміхається не лише тому, що милується нашими гарбузянами. Є в нього, в сонця, ще причини для усмішки…

             Он воно зазирнуло у віконце крайньої над річкою хати і ковзнуло своїм променистим поглядом по веснянкуватому обличчю русявого хлопчика років дванадцяти, який солодко прицмокує губами крізь сон. Це перший з героїв нашої правдивої розповіді — Марусик. Не дивуйтесь, що в нього дивне ім'я. Насправді він Сашко. Але в ранньому, синьоокому, як пише Андрій Лопата, дитинстві мати запинала його хусточкою і він був схожий на дівчинку. Тато жартома прозвав його Марусею. Ім'я приліпилося, і став він Марусиком.

Звичайно, я розумію, давати прізвиська непедагогічно, але що вдієш, коли з давніх-давен існує ця негарна, непедагогічна звичка. Навіть славетний римський імператор Гай Юлій Цезар не вберігся від цього. Бо оте Цезар — не що інше, як вуличне прізвисько (що означало чупринистий, волохатий). І прізвисько це стало потім загальним, називним для означення царственого титулу. Отже не гнівайтесь, що герої наші матимуть прізвиська… Але підемо слідом за сонцем.

           Он воно зазирнуло у сусідню з крайньою хату. Цього разу не у вікно, а на горище, де в духмяному сіні розкинувся на ковдрі замурзаний смаглявець.

Це теж Сашко. Але Сашко Циган. Іншого прізвиська йому й не придумаєш. І батько його був Циган по-вуличному, і дід, і прадід… Бо такі ж чорняві й темношкірі. А справжнє прізвище їхнє Непорожні. І з циганським родом-племенем нічого спільного вони не мають.

             Та сонце кличе нас далі, у сусідній з Непорожніми садок.

Там під грушею на розкладачці згорнувся калачиком довготелесий білявий хлопчина.

Ви не повірите, але й він Сашко. На цьому кутку Гарбузян, який зветься романтично і незвичайно — Бамбури, — найулюбленіше ім'я — Сашко. Отже погодьтеся, прізвиська на Бамбурах просто необхідні. Тим паче, що вони необразливі, навіть ніжні. Третього Сашка звуть Журавель. Правда, прозвали його так не на честь прекрасного птаха, а за схожість з колодязним журавлем (він майже на дві голови вищий за своїх друзів).

             Безтурботно сплять наші герої і не уявляють навіть, який незвичайний день щойно почався для них, яку несподівану пригоду він їм готує…

                                                        Завдання

І.Виразно прочитати уривок.

ІІ.Письмово дати відповіді на запитання,закінчити речення. (1б. за кожну  правильну відповідь)

1.До якого стилю належить текст

2.Село називалося...

3.Своє дитинство  головний герой називає...  

4.Запиши ім”я та прізвиська згаданих  у тексті  героїв.

5.Куди  зазирало(заглядало) сонце?(Виписати речення).

6.Якого римського імператора згадано у тексті?

7.Чому Сашко мав прізвисько Циган?

8.Чому третього Сашка звали Журавлем?

9.Хто під грушею” згорнувся калачиком”?

 

ІІІ.Скласти та записати план .                                                                ( 3б.)

 

docx
Додано
8 січня
Переглядів
14
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку